-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

В Карпатах почався бум з нерухомістю

-Реклама-spot_img
spot_img

У Карпатах напередодні літнього сезону різко зріс попит на земельні ділянки та будинки, а будівельні бригади не встигають приймати замовлення.

Про це пишуть Версії з посиланням на Strana.ua.

“Попит мають ділянки від кількох соток до гектара і більше. Купують також готові будинки – і для себе, і під здачу. Люди з грошима, які раніше інвестували в київську нерухомість, тепер перемістилися до Карпат. Ціни на землю лише за останні кілька місяців зросли на третину, а, порівняно з минулим роком, у 2-2,5 рази.У деяких розкручених туристичних зонах вільних ділянок вже просто немає, і їх перепродують із гарною націнкою інвестори, які вклалися в землю у минулі роки. Верховині до війни ділянку можна було купити за 1-1,2 тисячі доларів за сотку. Зараз виставляють по 2,5 тисячі, і стоїть черга охочих купити”, – розповів місцевий ріелтор Дмитро.

У той же час, за його словами, в навколишніх селах, особливо розташованих вище в горах, можна знайти землю по 100-300 доларів за сотку. На ці пропозиції активно “клюють” заїжджі інвестори.

“Потім, щоправда, доводиться переплачувати будівельникам. Підвезення матеріалів, прокладання дороги, підключення до комунікацій у горах, як мінімум, удвічі дорожче”, – зазначає він.

Проте будівництво в Карпатах йде повним ходом. Найпопулярніші зараз – невеликі дерев’яні будиночки на 15-20 квадратних метрів. Головна “родзинка” – величезні панорамні вікна, з яких відкриваються краєвиди на Карпати. Такі будиночки можна здавати по 2-3 тисячі гривень на добу. Навіть у квітні вільних дат у більшості орендодавців було небагато (хоча цього року погода у горах, м’яко кажучи, не для прогулянок – холодно та часто йдуть дощі). А на травень взагалі очікується повне завантаження. Тобто, здавалося б, вкладення можна порівняно швидко відбити.

- РЕКЛАМА-

Деякі заповзятливі забудовники на тлі прогнозованого туристичного буму пропонують “будиночки під інвестиції”, обіцяючи прибутковість у 20% річних. Втім, як вважає експерт із нерухомості Михайло Артюхов, ці цифри явно завищені.

Наприклад, до війни рантьє отримували на київській нерухомості у кращому разі 12% річних.

Розбиралися у ситуації з бумом по землі та нерухомості в Карпатах.

Замість київських квартир – земля у Карпатах

Ще із зими ріелтори фіксують зростання попиту на землю у Карпатах. Ріелтор Дмитро, який працює по Івано-Франківській області, каже, що навіть у порівнянні з довоєнними часами попит зріс як мінімум у 1,5-2 рази.

Він відзначає дві цікаві тенденції.

По-перше, збільшилася кількість “нових” інвесторів.

“За останні роки вже склався свій “клуб інвесторів”, які вкладалися в Карпати. Вони, як правило, купували ділянки та будинки у розкручених туристичних регіонах. Деякі – під бази відпочинку, міні-готелі, інші – під перепродаж. Зараз же з’явилося багато новачків Раніше ці люди вкладалися зовсім іншу нерухомість, зокрема, скуповували квартири та комерційні приміщення в Києві та інших великих містах, але через війну переваги змінилися. багато, як раніше, та й військові ризики вносять свої корективи – люди намагаються вийняти кошти з уже придбаної нерухомості, а не витрачатися на нові об’єкти, але гроші у багатьох, як і раніше, є, а в деяких їх стало ще більше, ніж до війни. Тому шукають можливості вигідно їх вкласти. І все частіше розглядають купівлю ділянок та будинків у Карпатах”, – каже ріелтор.

Причому зростає кількість покупців із порівняно невеликими грошима – до 15-20 тисяч доларів. У тому числі серед військових. 

“Дехто шукає землю або невеликий будинок для себе, інші хочуть заробляти на туристах”, – каже Дмитро.

По-друге, потенційні покупці почали розглядати пропозиції щодо землі та нерухомості у “нерозкручених” серед туристів карпатських селах.

“Ті ж Буковель чи Татарів уже тріщать по швах. Вільних ділянок там залишилося дуже мало, цінники зашкалюють. Тим часом поряд є села, де земля та нерухомість поки що не такі дорогі. Наприклад, у селі Криворівня Верховинського району сотка землі коштує 600 доларів, у не 2,5 тисячі, як у Верховині.У Верхньому Ясеневі можна знайти землю по 500 доларів.Це якщо в основній частині села, а в горах ціни ще нижчі – від 100-300 доларів за сотку. такі “дикі куточки” стають дедалі популярнішими. Тобто потенційні орендарі є”, – розповідає Дмитро.

“Карпатська тема зараз активно розкручується. На тлі ситуації в країні цей регіон залишається одним із небагатьох, де туризм може розвиватися, незважаючи на війну. Адже до Карпат можуть вільно виїхати чоловіки призовного віку, для яких закордонні поїздки зараз недоступні. Плюс – там порівняно спокійно “Цей факт тримають в голові і потенційні інвестори, у яких залишилося не так багато можливостей для вкладення коштів в інших регіонах України”, – додав Артюхов.

“У горах можна знайти землю і по 100 доларів за сотку, на околицях Буковеля рахунок йде на тисячі”

Пропозицій щодо землі та нерухомості в Карпатах, на перший погляд, чимало. Є ділянки від 5 соток до кількох гектарів, невеликі будиночки та величезні особняки. Але з багатьох об’єктів — свої нюанси.

За даними Karpaty Dream, наприклад, у селі Верхній Ясенів виставлено на продаж ділянку 20 соток за 12 тисяч доларів (тобто по 600 доларів за сотку). Щоправда, до асфальтної дороги – 2 кілометри, а до найближчого електричного стовпа – кілька сотень метрів. Плюс – потрібно бурити свердловину на воду. Натомість відкриваються захоплюючі краєвиди на гори.

У селі Красник сотка землі пропонується по 550 доларів, у верхній частині Криворівні, у горах – по 200 доларів.

Для порівняння: у Татарові, який від Верхнього Ясенева всього за кілька десятків кілометрів, ділянка в 37,7 соток виставлена за 86,7 тисяч доларів (по 2,3 тисячі за сотку). І тут теж немає ні світла, ні води-все треба підводити. Але звідси ближче до Буковеля та заповідної зони.

У Ворохті, яка також вважається розкрученою серед туристів, ділянка 86 соток пропонується по 1,9 тисяч доларів за сотку. У Яблуниці 74 сотки виставлено за 185 тисяч доларів (2,15 тисяч за сотку). У цьому ж селі дві ділянки по 25 соток продаються ще дорожче – по 3,3 тисяч доларів за сотку.

Як кажуть ріелтори, зараз розпродається багато великих ділянок – по 50-80 соток, а то й по 1-2 гектари. Свого часу їх розкупили інвестори, які планували збудувати тут готелі та бази відпочинку. Але через війну багато хто відмовився від цих планів, дехто виїхав за кордон, і тепер розпродує “зайву” землю. При цьому ціни не лише не знижують, а й, навпаки, підвищили.

“У тій же Верховині, хоч і дорого, попит на землю просто зашкалює, бо є туристична інфраструктура, більш-менш добрі дороги та комунікації. Вільних ділянок тут не так багато. Місцеві жителі свої ділянки, хто хотів, уже давно продав. Тепер йдуть перепродажі між інвесторами”, – пояснює Дмитро.

Але далеко не всі покупці готові платити по 2 тисячі за сотку. Тим більше, коли в сусідніх селах цінник у рази дешевший. Тому масово скуповують ділянки по 200-300 доларів за сотку. Наприклад, невелику стандартну ділянку 6 соток можна купити всього за 1200-1800 доларів.

“У горах таких пропозицій багато. Але там особливо багато нюансів. Наприклад, коли погода хороша, дорога цілком непогана, а як тільки підуть дощі, все розмиває, і навіть на повнопривідному джипі не проїхати. Те саме взимку – кілька метрів снігу накидає До найближчої електроопори може виявитися 500-600 метрів або навіть більше.Тобто доведеться або сидіти на генераторі, або платити за приєднання кілька тисяч доларів.По свердловинах теж можуть бути сюрпризи. удвічі дорожче, ніж на більш рівнинній місцевості. У результаті, на перший погляд, дешева ділянка, якщо почати на ній будуватися, стає просто золотою”, – каже Дмитро.

Втім, потенційних покупців, схоже, ці складнощі не лякають. Дешеві ділянки мають підвищений попит, і лише за останні кілька місяців подорожчали на третину, а за рік – удвічі. 

“Якщо рік тому у тій же Криворівні сотка коштувала 100-200 доларів, то зараз такі ціни – лише на землю в горах, а в самому селі вже до 400 доларів доходить”, – каже. Дмитро.

“Обіцяють прибутковість у 20% річних”

У Карпатах зараз – будівельний бум. Активно добудовуються об’єкти, заморожені на початку війни, також багато нових будівництв.

Місцевий будівельник Микола розповів, що до війни працював на київських об’єктах. 

“Працював і в столиці, і в передмісті, зокрема, в Кончі-Заспі. Платили щонайменше у півтора рази більше, ніж у нас”, – розповідає Микола. З початком війни він залишився без роботи, а цієї весни надійшло одразу кілька пропозицій від місцевих бригадирів. “Майстрів залишилося не так багато, хто міг поїхав за кордон. Тому будівельники на вагу золота, і розцінки підняли – отримуємо на 10-15% більше, ніж до війни”, – розповів Микола.

За його словами, активно замовляють будівництво будинків ті, хто нещодавно купив ділянки у Карпатах. Найбільш ходові зараз – невеликі дерев’яні будиночки у горах площею до 20 квадратних метрів. Головна особливість – величезні видові вікна, з яких відкриваються краєвиди на гори. Також популярні дешевші варіанти – будиночки з пресованої соломи та глини.

У Karpaty Dream називають середній цінник на такі будинки – 350-400 доларів за квадрат без обробки та комунікацій, а готовий будинок – “заходь і живи” – 700-1000 доларів за квадрат. Це порівняно дорого, адже, наприклад, у передмісті Києва можна знайти таунхауси по 500 доларів за квадрат. Високий цінник закрійники пояснюють “гірською” націнкою на доставку матеріалів та техніки. Але за рахунок невеликої площі будинку загальний кошторис порівняно невисокий. Наприклад, якщо купити ділянку 6 соток по 200 доларів за сотку і поставити на ній будиночок до 15 квадратів вийде близько 16 тисяч доларів.

При цьому здавати такі будиночки можна по 2-3 тисячі гривень на добу, тобто за місяць за умови повного завантаження можна отримати до 90 тисяч гривень. Що дозволяє швидко окупити вкладення.

Зазначимо, що цінники на будиночки у горах зараз справді вражають. Наприклад, до нового сезону з’явилися десятки нових пропозицій будинків із чанами та лазнями, а вони коштують уже по 5-6 тисяч гривень на добу. І знайти вільні дати навіть зараз, незважаючи на те, що сезон фактично ще не стартував, уже не так просто.

Деякі заповзятливі забудовники на цьому фоні шукають “ледачих інвесторів” – пропонують не морочитися покупкою землі та будівництвом, а вкластися в їхні проекти. І обіцяють прибутковість до 20% річних.

Насправді, вважає Михайло Артюхов, ці цифри явно завищені.

“Карпати стають модною темою, в тому числі серед інвесторів-новачків з порівняно невеликими грошима. І цим користуються інвестори, намагаючись заробити на хайпі”, – говорить він. Насправді, за словами Артюхова, середня прибутковість на оренді навряд чи перевищить 5-10%. “Навіть у Києві до війни гарною вважалася прибутковість на житловій нерухомості в 8%, і лише небагато піднімали 12%”, – зазначив він.

Крім того, незрозуміло, чи довго триватиме “карпатський туристичний бум”, адже реальні доходи українців, м’яко кажучи, не зростають. Плюс залишаються невирішеними старі проблеми Карпат – погані дороги, недостатньо розвинена туристична інфраструктура та сервіс.

Наприклад, тим, хто збудував модні будиночки високо в горах, доводиться вирішувати питання доставки туристів до місця відпочинку, адже на своєму авто люди туди не доїдуть. Підключають місцевих водіїв, а у більшості – лише види “Ниви”. За доставку туристів вони просять не менше 400-500 гривень в один бік.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні