Щороку Карпати приваблюють тисячі туристів. Мальовничі пейзажі, кришталево чисте повітря та визначні пам’ятки – це те, заради чого приїжджають сюди відпочивальники.
Проєкт Pro Ukraine розповідає про місця, які варто відвідати в Карпатах.
Озеро Синевир
Це найбільше і найглибше високогірне озеро України. Синевир відрізняється дуже чистою, майже прозорою, водою. Саме тому це озеро дуже полюбилося форелі.
На невеликому півострові озера стоїть 13-метрова дерев’яна композиція “Синь і Вир”. За легендою, тут був убитий пастух Вир, якого кохала графська донька Синь, — саме її сльози після загибелі коханого стали озером.
Озеро Несамовите
Несамовите – одне з найвищих озер Українських Карпат. Воно розташоване в межах Карпатського національного парку Івано-Франківської області на висоті 1 750 м над рівнем моря.
Місцевість поблизу Несамовитого вражає доісторичними формами. Недалеко знаходяться хребти Великі та Малі Козли, які розсікають долину з озером на три частини. Хребти складаються з гострих, неприступних скель.
З цим сильно контрастує долина, де лежить саме Несамовите. На великому рівному полі цвітуть гірські квіти, а за ними – простягаються поля пухнастої альпійської сосни.
За кількома легендами, якщо кинути камінь в озеро, то можна накликати жахливу негоду, що принесе з собою шквальний вітер і зливи.
Інша легенда говорить, якщо вмитися в Несамовитому, то протягом року можна знайти своє щастя.
Озеро Бребенескул
Це озеро також називають Синім оком Карпат. Унікальність Бребенескула полягає в тому, що воно є найвисокогірнішим озером в Україні, адже знаходиться на висоті 1 801 м над рівнем моря. Також це найтепліша водойма на Чорногірському хребті. Температура води тут нагрівається до +15 градусів.
Річка Чорний Черемош
На думку дослідників, на санскриті “черемош” означає галасливий, бурхливий. Саме ці слова якнайкраще характеризують потік річки.
Черемош – гірська річка з вируючим потоком, довжина якої становить 80 км. Цей потік розділяє Чернівецьку та Івано-Франківську області. Раніше це був кордон між Польщею і Молдовою, а потім Польщею і Румунією.
Наповнюється Черемош таненням снігів і дощами. Дуже часто річка створює проблеми для місцевих жителів, адже після сніжної зими рівень води тут значно підвищується. Однак річку в цих краях дуже люблять. Ба більше, для гуцулів Черемош є священною водоймою.
Крім того, в гірській частині на берегах Черемошу росте багато дерев. А там, де є ліс, люди збирають гриби та ягоди, серед яких можна часто зустріти суницю, ожину і малину.
Озеро Марічейка
Озеро льодовикового походження з романтичною дівочою назвою Марічейка знаходиться в підніжжі гори Шурин–Гропа.
Через свою видовжену форму озеро нагадує велетенську краплину роси, яка застигла серед густих смерекових лісів.
Живиться Марічейка за рахунок численних підземних джерел та опадів. З озера проклав шлях струмок, який проходить через ялиновий ліс і витікає в долині річки Погорілець. За всією цією красою з висоти споглядає гора Піп Іван, що знаходиться на північному заході від водойми.
Особливо чарівне озеро на світанку. Тоді під легкою димкою туману по всій поверхні озера проглядаються рівні кола. Це так водойму живлять підземні струмені води.
Унікальність цього місця ще й в тому, що тут можна зустріти рідкісних представників карпатської фауни. Серед них занесеного до Червоної книги бурого ведмідя. Безпечно тут почуваються також косуля, олень, білка, заєць, вовк та лисиця.