Їжа – один із найкращих способів познайомитися з особливостями регіону, його культурою та навіть історією. Тож, плануючи мандрівку на захід України, підшукайте заклади, які пропонують автентичні страви.
Гайда вивчати регіони західної України та ознайомлюватися зі стравами, які обов’язково варто спробувати під час мандрівки.
Де і що скуштувати: карта автентичних страв на Заході України
Прикарпаття
Розпочнемо нашу гастромандрівку з Прикарпаття, де варто спробувати традиційний банош. Гуцульська страва, приготовлена із кукурудзяного борошна, подається зі сметаною та домашнім сиром. Найчастіше кашу заправляють шкварками та білими грибами. Однак у будь-якому варіанті страва має фантастичний смак.
Банош давно став візитною карткою Прикарпаття, тож знайти його можна як в центральних закладах Івано-Франківська, так і в сусідніх містечках, які ведуть у Карпати.
Буковина
Гуцульський банош – не єдина каша на основі кукурудзянки, заради якої варто вирушити у гастрономічну мандрівку. Поблизу, на Буковині, готують схожу страву – козацьку мамалигу. Попри те, що основою обох страв є кукурудзяне борошно, банош готується на сметані та заправляється бринзою, а мамалигу варять на воді до загустіння і ріжуть як пиріг.
Мамалига може подаватися з різними соусами, сиром або сметаною. А в деяких закладах вас порадують комбінаціями із яйцями та навіть смаженою рибою.
Закарпаття
Відвідуючи Ужгород, гірськолижний курорт Драгобрат чи селище Пилипець, обов’язково запитайте в місцевих закладах про бограч. Ця смачна страва з м’ясом (зазвичай бараниною), картоплею, капустою та різними спеціями точно здивує особливою пікантністю.
Головною особливістю бограча є спосіб приготування. Варять його у чавунному казані, на відкритому вогні, щоб він добре пропах димом, а м’ясо стало ніжним.
Бограч смакує із домашнім вином, яким теж славиться Закарпаття. Знайти у регіоні цей тандем зовсім не важко, адже місцеве населення пишається своїми традиціями та активно популяризує їх. Однак при будь-якій дегустації пам’ятайте: надмірне вживання алкоголю шкідливе для вашого здоров’я.
Львівщина
Мандрівка Львівщиною запросто може перетворитися в справжню гастрономічну пригоду. Тут подають як традиційний пісний борщ з вушками, так і унікальний яворівський пиріг з картоплею пюре та гречкою. А ще – цвіклі, палюшки та флячки. Навіть найвибагливіші гурмани знайдуть щось для себе.
Та все ж є традиційне поєднання, яке слід скуштувати кожному – львівський сирник з філіжанкою місцевої кави. І ні в чому собі не відмовляйте – спробуйте доповнення, які пропонують місцеві кав’ярні, кожне із них подарує вам незабутні враження від десерту.
Волинь
Після екскурсії замком Любарта, необхідно доповнити враження місцевою їжею. Тут за це відповідають волинські мазурики. Страва з індички є відносно “молодою”, однак це не заважає їй обростати історіями. Та й удвічі приємніше скуштувати страви, які ще не стали надмірно популярними та зустрічаються лише в окремих регіонах.
Рівненщина
Зовсім поруч – на Рівненщині, варто скуштувати традиційні страви із картоплі, якими славиться регіон. Як місцеві господині, так і популярні ресторани, з радістю пригостять вас картопляними галушками і картопляниками.
Фінальним акордом подорожі стане вівсяний кисіль. Напій, занесений у кулінарний каталог автентичних страв і напоїв, точно викличе фурор й змусить ще неодноразово розповісти про нього рідним та друзям.
Хмельниччина
Значний вплив на гастрономічну культуру Хмельницького краю мала Литва, кухня котрої відрізняється чималою кількістю страв зі свинини. Саме через це на Хмельниччині полюбляють м’ясні страви.
Однією із них є картопляна ковбаса або ведерей. Це ретельно очищені товсті свинячі кишки, начинені тертою сирою картоплею або крупою з жиром. Ці ковбаси печуть, обливши топленим свинячим салом. Тож, якщо ви шукаєте щось унікальне – сміливо вирушайте за враженнями у Хмельницький.
Тернопільщина
У Тернопільському регіоні вас приємно здивує мачанка. Це лемківський густий суп з м’ясом, засмажкою з борошна, цибулі, меленого солодкого перцю. Ситна страва ідеально смакуватиме після довгої дороги чи піших прогулянок містом. Тож врахуйте це, шукаючи, чим поповнити запас сил та енергії під час гастромандрівки.
А щоб мандрівка виявилася не лише пізнавальною та смачною, але й економною 24 Канал за підтримки Raiffeisen Bank та Visa ділиться простим способом заощадити під час численних дегустацій.
До речі, для нових та діючих клієнтів Райффайзен Банк анонсував акцію* із щотижневим розіграшем 30 приємних подарунків. Серед них – планшет, ноутбук та плейстейшн. А головний подарунок, який дозволить заощадити на подорожах, – тижнева поїздка із сім’ю в Карпати, включно із проживанням, харчуванням та розвагами у готелі “Вежа Ведмежа”.
Щоб взяти участь достатньо відкрити Райфкартку та здійснити розрахунок на суму від 500 гривень. Результати оголосять 31 липня 2023 року.