Сьогодні, 6 липня, в Івано-Франківську голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич презентував книгу про ідеолога Організації українських націоналістів Степана Ленкавського «Монах ОУН».
Презентація присвячена уродинам Ленкавського, котрий народився 6 липня 1904 року в Угорниках
Презентація відбулася в Івано-Франківській обласній бібліотеці імені Івана Франка відбулася презентація книги «Монах ОУН». Книга є першою частиною життєпису ідеолога ОУН Степана Ленкавського «В краю» й охоплює період до 1944 року.
Як зазначається, ця частина книги відображає його родовід, життєвий шлях та політичну діяльність у молодіжних націоналістичних організаціях, що передували ОУН, участь в установчому Конгресі українських націоналістів, у розбудові структури ОУН на Західній Україні, ув’язнення в польських та нацистських тюрмах і концтаборі смерті Аушвіц, передає Правда ІФ з посиланням на Укрінформ
За словами Олександра Сича, наступна частина книги має назву «На еміграції», куди Ленкавський потрапив після концтабору смерті у 1944 році.
«Пропагандисти дуже часто розказують небилиці про українських націоналістів, про те, як вони співпрацювали з німцями. Степан Ленкавський спочатку сидів у польській тюрмі, а потім сидів у концтаборі смерті Аушвіц, де близько 5 мільйонів людей загинули та з якого практично неможливо було вийти. Йому вдалося вийти», – зазначив Сич.
Доктор політичних наук зауважив, що близько 20 років досліджує діяльність Степана Ленкавського, якого близькі ще називали «тінню Бандери», «аскетом ОУН» та «сумлінням організації”.
«Чому я назвав свою книгу «Монах ОУН»? Тому що він (Ленкавський – авт) все своє життя, всього себе віддав ОУН, нічого не маючи – ні матеріальних статків, ні дружини, ні сім’ї», – запевняє Олександр Сич.
Автор зізнається, що перший свій нарис про ідеолога ОУН опублікував ще у 1999 році, і це була публікація для легкого читання. Пізніше був виданий тритомник про Ленкавського і на черзі – чотири томи життєпису ідеолога ОУН. Для цього, каже, довелось не лише зібрати у бібліотеках можливі згадки і публікації про Ленкавського, але й працювати у закритих архівах Мюнхена та США.