Багато студентів мовних курсів обирають навчання у групі з різних причин: економічна доцільність, бажання розширити коло знайомств, звичка до навчання разом з іншими, що виробилась за десятиліття школи та університету тощо.
Під час роботи в групі увага викладача розподілена між всіма студентами, а не на 100% прикута особисто до вас, і кожному іноді буває важко все зрозуміти, втримати темп та нічого не упустити. Але групова робота має безліч переваг, особливо, якщо свідомо ставитися до процесу.
Курси підготовки до єдиного вступного іспиту від школи Speak Well: https://speakwell.ua/courses/kursi-pidgotovki-do-ievi-z-angliyskoyi-v-kiievi допоможуть вам освоїти всі необхідні навички та знання для успішного проходження ЕВІ. Не пропустіть цю чудову можливість покращити свої результати!
Отже, якщо ви навчаєтеся або плануєте навчатися у групі, ми радимо вам звернути увагу на такі моменти.
Не бійтеся ставити питання
Найперша і найочевидніша порада, якої, на жаль, не всі дотримуються. Щось не зрозуміти, не встигнути, упустити – це природно і так само природно прагнути заповнити цю прогалину, і, звісно, запитати у викладача.
На курсах ви навчаєтеся для себе, а не для оцінки у заліковій книжці, тому якщо ви щось не зрозумієте і вирішите не звертати на це увагу, пропустити, то ви робите гірше тільки собі. Деякі студенти не ставлять питань із сором’язливості або зі страху відібрати в інших дорогоцінний час уроку, але насправді часто буває так, що іншим також корисно почути цю відповідь, можливо, ви не єдина людина, яка не зрозуміла тему або завдання. Викладачі зазвичай не дратуються через запитання, а навпаки радіють можливості вам допомогти та поглибити ваші знання. Питання роблять уроки більш жвавими та свідчать про ваш інтерес та небайдужість, тож не стримуйте себе.
Будьте зосередженим і не відволікайтеся
Знову ж таки, на відміну від школи або ВНЗ, у ситуації з мовними курсами ви сидите на уроці із власної волі, тому, поважаючи свій час та гроші, будь ласка, вчіться. Очевидно, що не варто під час занять поринати у соціальні мережі та листуватися із друзями, але, крім того, важливо просто не розсіювати увагу, активно слідкувати за всім, що відбувається і ловити кожне слово.
Так, важко залишатися у фокусі кожну хвилину та кожну секунду, але до цього варто прагнути. У випадку із дорослими людьми, на відміну від маленьких дітей, увага – це вольовий процес і тому залежить від нас самих.
Цікаво, що іноді ми відволікаємося не через те, що нам нецікаво, а через те, що нам важко: людська психіка завжди намагається іти найлегшим шляхом, тому ви часом непомітно для вас ви вже не слухаєте пояснення нової граматики, а роздивляєтесь пейзаж за вікном, одяг однокласника або подумки ідете пити каву після уроку. Зупиніть себе та поверніться у процес, адже не буває таких труднощів, яких ви не могли б подолати.
Викладач вам обов’язково допоможе.
Слухайте інших
Цілком очевидно, що треба слухати викладача. Менш очевидний, але не менш важливий момент: треба слухати й студентів. Ще у середині XX століття вчені-психологи встановили, що один з основних способів навчання – це свідоме і несвідоме наслідування, повторення за іншими. Так, головною рольовою моделлю в такому випадку виступає викладач, але ж він говорить не весь час, іноді говорите ви, а іноді – ваші одногрупники, і розповідь одногрупника це не час відповісти на прийняті повідомлення у телефоні, це час уважно і зосереджено слухати. Не бійтеся «підхопити» його/її помилки, з більшою ймовірністю ви «підхопите» також і багато корисних речей. Лексика і навіть граматичні конструкції, які ви чуєте багато разів і з різних вуст запам’ятаються набагато швидше і надійніше, ніж сказане одним лише вчителем. А коли ви слухаєте когось, кого ви не вважаєте сильним студентом, уявіть себе на місці вчителя і подумки виправляйте помилки. Повірте, це принесе незрівнянну користь вашій англійській, адже виправивши одні й ті ж типові помилки декілька разів, ви маєте менше шансів повторити їх самим.
Ловіть кожну нагоду попрактикуватися
Навчання в групі передбачає багато можливостей для тренування навички спілкування: робота у парах, групах по троє, діалоги, дискусії тощо. Ні в якому разі не перетворюйте діалог або монолог на повинність, яку треба якомога швидше відбути, сказавши два-три слова на тему, краще намагайтеся зробити свою відповідь якомога більш повною.
Висловлюючи свою думку, пам’ятайте, що те, що ви говорите, не обов’язково повинне бути правдою, зосередьтеся краще на мові та пробуйте думати англійською радше, ніж перекладати думки із вашої рідної мови. Уявіть, ніби ви граєте роль, і ваш персонаж знає тільки англійську (в доступному вам об’ємі). Крім цього, пробуйте використовувати якомога більше нової лексики, замість слів, до яких ви звикли ще багато років тому.
Навіть якщо вам треба буде для цього час від часу підглядати у свої записи.
Здобути високі бали на ЗНО – це реально. Запишись на курси підготовки до ЗНО: https://speakwell.ua/courses/pidgotovka-zno-kyiv в Speak Well і отримай підготовку, яка тобі потрібна.
Беріть участь у створенні доброзичливої атмосфери
Вчені довели, що процеси навчання (пам’ять, закріплення нових навичок) тісно пов’язані з емоціями.
Ми вчимося більш ефективно, якщо знаходимося у гарному настрої, якщо приходимо на заняття із радістю. Так відбувається тоді, коли у групі панує доброзичлива приємна атмосфера, і її створення залежить не лише від викладача, а й від кожного студента.
Вище ми вчили вас думати в першу чергу про себе і не боятися витрачати час групи на запитання. Що ж, тепер ми вас попросимо турбуватися також про інших: не дратуйтеся, якщо ваш одногрупник вдруге і втретє просить викладача щось пояснити, ввічливо і делікатно ставтеся до помилок та радійте успіхам одне одного.
Радійте прогресу слабших та не заздріть успіху сильніших, адже вони наочний приклад того, що мові можна навчитися, і ви також зможете все опанувати, можливо, вам потрібно лише приділити певним питанням більше часу або більше зусиль. Не покладайтеся лише на вчителя, під час роботи у парі або у будь-який зручний час вчіть один одного – якісь теми хтось засвоїв краще, а хтось – гірше, не бійтеся простити про допомогу або запропонувати пояснити те чи інше питання. Це буде надзвичайно корисно як для того, кому пояснюють, так і для того, хто пояснює.
І пам’ятайте, яким би не був склад групи, завжди можна посприяти тому, щоб у ній утворилась здорова атмосфера взаємодопомоги та підтримки, адже всі ми тут маємо спільну мету – вдосконалення англійської.