-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

На Прикарпатті спостерігали унікальне астрономічне явище: науковець пояснив чому

-Реклама-spot_img
spot_img

Ввечері неділі, 5 листопада, на переважній більшості території України спостерігалося рідкісне для помірних широт явище – полярне сяйво.

Зокрема, його могли спостерігати й на Прикарпатті. Втім, через хмарну погоду не всі, пише Правда з посиланням на Бліц-Інфо.

За словами астронома та лектора харківського планетарію Володимира Кажанова, сталася потужна геомагнітна буря, яка пов’язана з бомбардуванням нашої планети викидом корональної маси, що стався на Сонці кілька днів тому.

Астроном додав, що це явище природи буде повторюватись у майбутньому. Але спрогнозувати точний час і дату цього складно.

- РЕКЛАМА-

Цьогоріч полярне сяйво в Україні фіксують вже втретє за рік. Вперше його помітили 24 квітня. Тоді полярне сяйво можна було спостерігати у багатьох областях України. Другий раз його спостерігали у вересні на Харківщині.

Полярне сяйво — оптичне явище у верхніх шарах атмосфери, світіння окремих ділянок нічного неба, що швидко змінюється.

Сонячне випромінювання являє собою потоки протонів і електронів. Вони, досягаючи атмосфери, вторгаються в її верхній розряджений шар, зіштовхуються з молекулами або атомами газів атмосфери, збуджують їх і змушують їх випромінювати видиме світло.

Колір полярного сяйва залежить від того, молекул якої речовини більше: кисень надає жовтий і зелений кольори, а азот – червоний і фіолетовий.

Дане природне явище характерне тільки для поясів Землі, розташованих поблизу північного і південного магнітних полюсів. Висотність явища – 80-1000 кілометрів над поверхнею Землі.

Полярне сяйво помилково зветься північним, адже воно характерно не тільки для північної півкулі, а й для південної. Сезонна активність сяйва припадає на перші весняні та осінні місяці, на дні рівнодення. Протягом доби найбільша інтенсивність світіння проявляється близько 23.00 ночі.

Полярне сяйво має циклічний характер, обумовлений періодами активності сонячного випромінювання: 27 днів (час обороту Сонця) і 11 років (періоди посилення сонячного вітру через групи чорних плям).

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні