Покинуті, вмираючі, безлюдні та закинуті села. Щороку їх кількість зростає. Як зараз виглядають такі села на Галичині?
Кілька років тому склали рейтинг сіл, у яких зареєстровано 0 жителів. Список мертвих сіл станом на 2021 рік складався з 542 населених пунктів, які відібрали на основі інформації з Державного реєстру виборців Україні, пише Правда.іф з посиланням на Версії.
Війна цей список точно збільшила. Адже село живе доти, поки в ньому живуть люди. А вторгнення росіян змусило тисячі українців покинути свої домівки. І хоча ці села досі можна знайти на карті, але фактично це порожні хати, покинута інфраструктура та величезні зарослі.
У рейтингу регіонів за кількістю мертвих сіл Івано-Франківщина займала 17 сходинку.
Команда відеопроєкту «Хащі» здійснила пішу експедицію по Галичині, щоб самим побачити та показати всій Україні, як зараз виглядають вимираючі села.
«Галичина – історико-географічна область на заході України, сході Польщі та Словаччини. В Україні до Галичини прийнято відносити Львівську, Івано-Франківську та Тернопільську області. В цих регіонах на фоні східніших областей практично неможливо знайти мертві чи вимираючі села. Чому ж сталося так що на умовній Чернігівщині та Хмельниччині села пропадають десятками, а у Галичині вони живуть та розвиваються?», – написали мандрівники.
Тревел-блогерам все ж вдалось віднайти на Галичині місцеву покинуту зону.
«Виявляється, на Львівщині є така своя «Прип’ять», свій «Чорнобиль» – відселена зона. Це реально село Львівщини. На цьому хуторі Рубча в 2001 році було офіційно 5 чоловік населення. «Було село – тепер великий цвинтар. Теперка тут один хазяїн – вільний вітер». Брати Гадюкіни там звичайно співали про Чорнобильську катастрофу, але чи вони здогадувалися в той час,що на їхній рідній Львівщині є такі села, де хазяїн лише буйний вітер? Експедиція проєкту «Хащі» по Галичині офіційно визнає село Рубче абсолютно мертвим, в якому залишилось нуль жителів», – показали мертве село на Галичині мандрівники.
Далі блогери помандрували лісом на Франківщину та потрапили у вимираюче село Погребівка. Тут їм пані Марія розповіла про криївки УПА та командирів повстанців, які часто навідувались на Рогатинщину. Тож далі мандрівники вирішили відвідати село Подусільна, де мешкав перший командир «УПА-Волинь» Василь Івахів. Для цього знову довелось лісами повернути на Львівщину.
Чи трапились мандрівникам ще мертві села на Галичині – дивіться у відео проєкту «Хащі».