-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Цьогоріч підприємства з Франківщини продавали товари до 108 країн

-Реклама-spot_img
spot_img

Із січня до серпня 2023 року підприємства з Івано-Франківщини експортували продукції на 419 млн доларів, що на 17,2% менше, порівняно з аналогічним періодом 2022 року.

Зовнішню торгівлю проводили у 108 країнах світу. Місцеві виробники експортували за кордон переважно електричні машини, зернові культури, котли, сірку, землю та каміння, насіння і плоди олійних рослин, молочні продукти, яйця.

Про це у коментарі Суспільному повідомив директор департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад обласної військової адміністрації Олександр Зрайко, передає Правда.іф.

Серед експортерів — релоковане з Харківщини до Калуша підприємство, на якому виготовляють промислове і гідравлічне обладнання. Його постачають до Польщі, Молдови й Литви. А тепер виробники шукають нові ринки для експорту, розповів комерційний директор підприємства Віктор Ситніков.

“З одного боку, країна веде дуже активну політику з підтримки експорту. Багато організацій, донорів, які підтримують, багато різних грантів, державних програм у “Дії”. І це круто, і цим необхідно користатися. З іншого боку — проблема з вільним виїздом за кордон. Бо, якщо говорити про експорт, то треба постійно спілкуватися із замовниками, брати участь у виставках, знаходити нових партнерів. Потрібен вільний виїзд, а нам його заборонили”, – каже комерційний директор підприємства Віктор Ситніков.

- РЕКЛАМА-

Віктор брав участь у тренінгу щодо того, як масштабувати бізнес і вийти на іноземні ринки. Захід організували в Івано-Франківську в межах проєкту “Підтримка інклюзивного економічного розвитку в Україні”, який фінансується урядом Німеччини.

Долучився до тренінгу також прикарпатець Андрій Рибак, який планує експортувати в інші країни продукцію бджільництва. Чоловік каже: зараз готує дозвільні документи й шукає партнерів.

“Шлях до експорту — нелегкий. Спочатку має бути ідея, потім — хороший продукт. Треба зробити йому пакування, етикетку, забрендувати, пройти увесь шлях легалізації за документами, зробити певні аналізи, отримати дозволи, сертифікати”, — говорить Андрій Рибак.

За його словами, зараз українські виробники експортують за кордон мед, як сировину. Але набагато перспективніше, вважає підприємець, постачати медову продукцію у спеціальній тарі. До прикладу, крем-мед із різними додатками.

Українські експортери у воєнний час втратили ринки, на яких були налагоджені контакти, каже комерційний директор компанії з виробництва іграшок Олег Цимбалюк.

“Ми втратили практично увесь ринок країн СНД. У нас залишилися лише Грузія і Молдова. Довелося переорієнтовуватися на нові ринки. Нам вдалося. Готувалися до цього багато років, і це пережили. Але є нюанси на кордонах. Працювати стало набагато важче”, — розказав Олег Цимбалюк.

На тренінгу представникам 30 малих і середніх підприємств Івано-Франківщини розповідали про митне оформлення експорту товарів з України, оцінку їхньої відповідності, сертифікацію, безпеку харчової продукції, яку постачають за кордон. Своїми історіями поділилися підприємці, які вже мають досвід експорту.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні