1 січня минає 115 років від дня народження Степана Бандери (1909-1959), головного провідника ОУН, теоретика і практика національно-визвольного руху, уродженця с. Старий Угринів Калуського району.
З нагоди цієї дати Правда.іф підготувала топ-6 книг про Степана Бандеру, які варто прочитати кожному українцю.
1. Степан Бандера «Перспективи Української Революції»
Анотація: З іменем Степана Бандери нерозривно пов’язаний найяскравіший період боротьби українського народу за свою свободу і національну державу. У цій книзі вміщено вибрані праці Степана Бандери з проблем теорії націоналізму, організованого націоналістичного руху, завдань і форм національно-визвольної революції.
Публікацію здійснено за виданням ОУН 1978 року (Мюнхен) з передмовою Ярослава Стецька за редакцією Данила Чайковського. Остання редакція й упорядкування до друку Степана Ленкавського.
2. Микола Посівнич «Степан Бандера. Провідник української ідеї»
Анотація: Що робить Степана Бандеру Символом українського визвольного руху? Чому його, в’язня гітлерівських концтаборів, з деяких трибун називають ворогом, а ми — Провідником і героєм? Щоб зрозуміти це, варто подолати стереотипи, які утвердилися в суспільстві завдяки потужній багаторічній радянській пропаганді. Базуючись на достовірних фактах, цікавих і невідомих широкому загалу матеріалах, автор розповідає про життя лідера ОУН без штучно створених міфів: які погляди він мав, якими ідеалами керувався і, зрештою, якою був людиною.
3. Галина Гордасевич «Степан Бандера: людина і міф»
Анотація: Пропонована читачам документальна розвідка знайомить з біографією видатного провідника українського націоналістичного руху Степана Бандери на підставі зібраних і опрацьованих автором українських і закордонних джерел. Доповнена низкою документів і публіцистичних статей, присячених цій довго замовчуваній постаті в історії українського державотворення.
4. Сергій Плохій «Убивство у Мюнхені. По червоному сліду»
Анотація: Новий твір Сергія Плохія засновано на архівних матеріалах та протоколах суду. Він розповідає про одного із найвідоміших агентів КДБ, вбивцю Степана Бандери і Лева Ребета, Богдана Сташинського. Детально і вичерпано описано день, коли був убитий провідник ОУН, і слідство, що велося після події. Автор пропонує новий погляд на долю Сташинського, чия історія є головною у цьому творі.
Це драма людини, яку держава змусила зрадити власну сім’ю, народ, навчила вбивати співвітчизників. Переконавши себе в тому, що служить вищій меті, Сташинський піднявся на вершину кілерської ієрархії, здобув визнання на найвищому рівні, але повстав проти держави, яка контролювала його протягом усього життя.
5. «Вбивство Степана Бандери»
Анотація: 15 жовтня 1959 року світ облетіла жахлива звістка: загинув Провідник ОУН Степан Бандера. Таємниця його смерті тривала майже два роки, аж поки вбивця Богдан Сташинський, рятуючись від своїх господарів із КДБ, втік із Москви до Західної Німеччини й добровільно віддався до рук правосуддя.
Сім днів тривав процес над Сташинським; сім днів суд поступово й скрупульозно розкручував потаємні кадебістські пружини підготовки вбивства, історію падіння галицького хлопця, якого Москва використала як своє знаряддя; сім днів тривав суд над червоною Москвою.
6. Данило Чайковський «Московські вбивці Бандери перед судом»
Анотація: Книга «Московські вбивці Бандери перед судом» – збірка матеріалів, видана 1965 року Українським видавництвом у Мюнхені. Основна частина видання – стенограма судового процесу у Карлсруе (1959-1963 рр.) над убивцею голови ОУН Степана Бандери. На сторінках книги видано судові документи та інші матеріали про московсько-більшовицький злочин. Процес у Карлсруе увійшов в українську історію як політичний процес та подію міжнародного значення, що розплющує очі на злочини більшовицької Москви проти України. В результаті Німецький Вищий Суд визнав винним убивцю Степана Бандери та наказодавців радянської влади (шефа КДБ Олександра Шелепіна, секретаря ЦК КПРС Микиту Хрущова тощо).