-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Закон про мобілізацію: чи будуть забирати права і арештовувати рахунки?

-Реклама-spot_img
spot_img

30 січня Кабінет Міністрів України схвалив і передав до Верховної Ради оновлену версію законопроєкту про мобілізацію (№10449). Серед іншого уряд пропонує обмеження для тих, хто ухиляється від виконання своїх обов’язків.

АрміяInform розповідає про запропоновані заходи впливу.

Які саме обмеження пропонуються?

  1. Тимчасова заборона виїзду за межі України;
  2. Тимчасове позбавлення права керувати транспортними засобами;
  3. Тимчасове накладання арешту на кошти та інші цінності.

Важливо розуміти, що всі ці обмеження можуть застосовуватися лише за рішенням суду після відповідного звернення від територіального центру комплектування.

Що буде вважатися невиконанням обов’язків?

Це регламентується частиною 3 статті 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», яку новий законопроєкт пропонує розширити. Зокрема, під час мобілізації:

- РЕКЛАМА-
  • Військовозобов’язані та резервісти мають з’явитися в частини, до яких приписані, або до на збірні пункти ТЦК у строки, зазначені в повістках, або мобілізаційних розпорядженнях.
  • Інші військовозобов’язані протягом 60 днів мають уточни свої дані через ЦНАП, електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (Згідно із законопроектом громадяни будуть зобов’язані реєструвати такий електронний кабінет), або у ТЦК за місцем перебування.
  • Військовозобов’язані, у разі отримання повістки мають прибути у ТЦК в строки, вказані у повістці.

Ігнорування цих вимог вважатиметься невиконанням обов’язку, що надаватиме право ТЦК звертатися до суду. Однак цьому має передувати певна процедура.

В першу чергу представники ТЦК зможуть звертатися до Національної поліції. В законопроєкті пропонується залучення працівників поліції до оповіщення, а також адміністративного затримання та доставлення призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які порушують законодавство про військовий обов’язок та військову службу.

Якщо впродовж 15 днів військовозобов’язаний не з’являється, а поліція не може провести затримання та доставлення, то протягом 5 днів керівник ТЦК надсилає громадянину або в електронний кабінет, або в паперовій формі засобами поштового зв’язку на адресу місця проживання громадянина вимогу про виконання обов’язку.

У разі відмови громадянина отримати вимогу або у разі неможливості вручення вимоги з інших причин, громадянин вважається повідомленим про вимогу, а вимога вважається врученою.

Якщо після цього впродовж 10 календарних днів громадянин не виконав зазначеного у вимозі обов’язку, не з’явився у відповідному ТЦК (або закордонної дипломатичної установи України, якщо перебуває за кордоном), то це дає право ТЦК звертатися до суду. Сама вимога може бути оскаржена в суді.

Накладені судом обмеження на громадян мають строк – до виконання зобов’язань, вказаних у вимогах ТЦК.

До речі, новим законопроєктом пропонується надати поліцейським право у період дії воєнного стану вимагати у чоловіків віком від 18 до 60 років пред’явлення військово-облікового документу.

А громадян України зобов’язати мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу, та пред’являти їх за вимогою уповноваженого представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського, а також представника Державної прикордонної служби України у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

Закон про мобілізацію: чи будуть забирати права і арештовувати рахунки?

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні