«Пасхальное послание Патриарха Московского и всея Руси Кирила», «Рождественскоє послание Патриарха Московского и всея Руси Кирила», «Молитва о спасении россии», «Русь Святая, Единая и Неделимая!», – саме такі витвори релігійної в лапках літератури були віднайдені в церкві УПЦ МП села Гриняви.
Кілька місяців тому в соціальній мережі Фейсбук побачили допис жителя Верховинщини Івана Маківничука із світлинами релігійної літератури, знайденої у колишньому храмі УПЦ МП в с. Гринява Верховинського району.
Спочатку важко було повірити в те, що у Церкві на Західній Україні, у самому серці Гуцульщини, дійсно можуть бути книжки з настановами ворожій агентурі, та речі, що возвеличують Патріарха РПЦ Кіріла, який у свій час «благословляв» армію рф на війну в Україну, схвалював вбивства сотень українців, закликав до знищення української нації.
Для того, щоб з’ясувати усі обставини справи Версії поспілкувались з автором публікації.
Іван Маківничук розповів нам, що після розпаду радянського союзу у віддаленому гірському селі Гринява утворилася релігійна організація Української православної церкви Московського патріархату та почала використовувати місцеву культову споруду для своїх потреб. Як на диво, альтернативної релігійної організації на противагу проросійській у цьому селі не було.
У 2019 році більшість місцевих жителів з числа віруючих провели збори релігійної громади, на яких було прийнято рішення про перехід релігійної організації УПЦ МП під юрисдикцію Православної Церкви України.
У той же час священик з декількома активістами відмовилися покидати проросійську структуру та допустити релігійну громаду села до збудованого громадою храму.
Протиріччя тривали близько двох тижнів і в результаті храм Свято-Успенської парафії с.Гринява разом з релігійною громадою повернулися до справжньої української церкви – Православної Церкви України. Далі в Храмі почалося «генеральне прибирання» під час якого і було виявлено літературу та листівки (більшість на російській мові) наступного змісту: «Пасхальное послание Патриарха Московского и всея Руси Кирила», «Рождественскоє послание Патриарха Московского и всея Руси Кирила», «Молитва о спасении россии», «Русь Святая, Единая и Неделимая!».
На них також були зображення патріарха російської православної церкви Кирила, царя Миколи ІІ, і ін.
Цей факт ще раз спростовує брехливе твердження представників УПЦ МП про те, що вони не мають жодного відношення до діяльності російської православної церкви.