Співробітники обласного ТЦК і СП провели бесіду з жителями Космача, де 6 лютого натовп напав на жінку з дитиною через підозру в співпраці з військкоматом.
Про це пише Правда.іф з посиланням на Суспільне.
Після сутичок через мобілізацію у селі Космач, представники ТЦК зустрілися з місцевими жителями. На зібрання прийшло приблизно 300 людей.
За словами журналістів, більшість з присутніх — це жінки. Їх цікавило, чому в Україні не оголошений стан війни. Космачани перебивали одне одного та вигукували російські наративи: чому депутати не йдуть воювати, чому жителі сходу України не боронять державу. Цікавилися зарплатами працівників ТЦК та СП, пропонували, щоб повістки роздавали жінки.
На це заступник начальника обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Роман Боднар зазначив, що з Івано-Франківської області від початку повномасштабного вторгнення мобілізували орієнтовно 2% людей від усього населення регіону. А власне з Космацької громади мобілізували 1% від населення:
“У нас часто мусується, що воює лише захід України. Шановна громадо, насправді — це зовсім не так. А якщо ми говоримо про вашу громаду, то це зовсім-зовсім не так. З Космацької територіальної громади мобілізували 1% жителів, з них — восьмеро переселенців”, — каже Роман Боднар.
У коментарі Суспільному він розповів: напередодні конфлікту у Космачі, 5 лютого, працівники ТЦК вручали повістки у селі. Робили це з дотриманням чинного законодавства.
Зі слів Романа Боднара, у Космацькій громаді — найменше призваних на одиницю населення в області. Тож, не зважаючи на події, які відбуваються тепер у Космачі, представники ТЦК та СП продовжуватимуть мобілізацію.
Голова Космацької громади Дмитро Мохначук каже: від початку великої війни понад 120 жителів громади пішли воювати. Зараз боронять країну 43 людини з Космача і 15 — з інших сіл громади.
“Громада не проти мобілізації, громада — за перемогу, за Україну, повірте мені. Космач — дуже патріотичне село і, напевно, буде. Не те, що, напевно, а обов’язково буде. Дуже багато допомагають як волонтери, так і люди. Наші хлопці воюють, маємо шість загиблих героїв. Але люди хочуть, щоби все було у правовому полі”, — говорить Мохначук.