-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Тримати руку на пульсі змін – старост Прикарпаття навчали долати виклики в час війни

-Реклама-spot_img
spot_img

Понад 150 прикарпатських старост взяли участь в онлайн-тренінгу «Інститут старост у період дії воєнного стану. Особливості здійснення повноважень», який відбувся у межах проєкту «Муніципалітети на шляху до ЄС».

Тримати руку на пульсі змін – старост Прикарпаття навчали долати виклики в час війни

«Постійна комунікація нашої команди зі старостами, – зазначив у своєму вітальному слові виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій СТЕФАНЧУК, – дозволяє ефективно надавати консультативну допомогу, запит на яку тільки зростає. Загалом в умовах воєнного стану законодавством не визначено додаткової регламентації здійснення повноважень, проте у час викликів, які постають нині, саме старости стали основним джерелом інформації в сільських населених пунктах, реальним осередком допомоги та підтримки внутрішньо переміщених осіб, оскільки є тими посадовими особами, які перебувають найближче до жителів старостинського округу».

Тримати руку на пульсі змін – старост Прикарпаття навчали долати виклики в час війни

Консультантка з юридичних питань Ірина КРАМЧАНІНОВА зосередила увагу на повноваженнях старости під час дії правового режиму воєнного стану, зокрема його ролі в громаді, межах повноважень, участі у здійсненні контрольних функцій. На її переконання, комунікативна функція старости значно ширша та значиміша, ніж може здаватися на перший погляд. Адже саме староста є важливою ланкою комунікації між представниками підприємств та організацій, що є на території старостинського округу, і місцевою радою. Також з огляду на війну обов’язків у старост додалося, законодавство перманентно зазнає змін, тому для них дуже важливо тримати руку на пульсі життя.

Тримати руку на пульсі змін – старост Прикарпаття навчали долати виклики в час війни

Заступник директора департаменту інтеграції громад, внутрішньої політики та роботи з ВПО Івано-Франківської міської ради Андрій ДЕРКАЧ розповів про становлення інституту старост в Івано-Франківській громаді, зокрема про особливості організації їхньої діяльності, форми залучення громадськості до ухвалення рішень у старостинських округах. Особливо акцентував на ролі старост у здійсненні волонтерської діяльності з підтримки ЗСУ та надання гуманітарної допомоги ВПО.

- РЕКЛАМА-

«Результати роботи старост великої Івано-Франківської громади протягом уже трьох років її функціонування дають право упевнено говорити, що посада старости є унікальною в системі місцевого самоврядування, – підкреслив А. Деркач. – Адже вона поєднує в собі політичну й адміністративну природу. З одного боку, старосту обирають, і його завдання – представляти інтереси старостинського округу. Він має знати, чим живе громада, до чого прагне і як це правильно репрезентувати. З іншого – він має чіткі адміністративні функції в частині виконання рішень міської ради, виконавчого комітету, доручень міського голови тощо. Це все можливо реалізувати, якщо на посаду старости обрано людину з хорошими організаційними здібностями. Старості не можна просто дати доручення, це та посада, яка стимулює людину до формування завдань та пошуку шляхів їх виконання».

Перший заступник директора комунальних ресурсів та сільського господарства Івано-Франківської міської ради Ігор ГРИНЕНЬКО розповів учасникам про особливості врегулювання земельних відносин у межах повноважень старости.

Тримати руку на пульсі змін – старост Прикарпаття навчали долати виклики в час війни

Староста Клузівського старостинського округу Угринівської ТГ Ірина БОЯРСЬКА поділилася своїми враженнями від заходу: «Для старост проводять небагато навчань, проте викликів під час роботи чимало, особливо у воєнний час. Це і робота з переселенцями, і допомога військовим, і зміни в законодавстві, а також прямі обов’язки, які ніхто не скасовував. Староста в моєму розумінні – це універсальний солдат, який має знати дуже багато, щоб реально допомагати людям. Також важливо, що на заході ми мали нагоду обмінятися думками щодо наявних проблем і можливостей. Зокрема було цікаво дізнатися в деталях про створення громадських рад при старостинських округах, що діють в Івано-Франківській громаді, адже вони допомагають старостам розставити акценти щодо ухвалення рішень з приводу актуальних питань».

Тримати руку на пульсі змін – старост Прикарпаття навчали долати виклики в час війни

Староста Брошнівського старостинського округу Брошнів-Осадської ТГ Ігор ШИЩАК відзначив, що тренінг був для нього цікавим і корисним з огляду на отриману низку відповідей на важливі запитання, зокрема, які стосуються нотаріату в умовах воєнного стану. Також важливими для нього є обмін досвідом та можливість порівняти роботу старостинських округів.

Проєкт «Муніципалітети на шляху до ЄС», який реалізує Івано-Франківське регіональне відділення АМУ, спрямований на забезпечення розвитку місцевого самоврядування через взаємодію, координацію, співпрацю територіальних громад Івано-Франківської області – членів АМУ за європейськими стандартами, на застосування нових ефективних форм просторового розвитку, інклюзивності та мобільності, модернізації муніципального управління та поглиблення місцевої демократії, комунікаційної й інформаційної діяльності.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні