-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Калуській громаді розгорнули свої потужності 28 релокованих виробництв

-Реклама-spot_img
spot_img

Сьогодні, 27 лютого, у рамках престуру прикарпатські журналісти “інспектували” Калуську ТГ, дізнавалися про виклики під час війни та пошуки можливостей для її розвитку.

Про це інформує Правда.іф, посилаючись на Андрія Найду.

За словами міського голови, Калуська ТГ до війни була індустріальною громадою. Від початку повномасштабного вторгнення росії передовсім почали надавати допомогу внутрішньо переміщеним особам та підприємствам, які змушені були шукати місця для розгорнення діяльності. Калуська громада прийняла близько 14 тисяч внутрішньопереміщених осіб, наразі зареєстровано – 5 тисяч ВПО. Розгорнули свої потужності 28 релокованих виробництв. Деякі з підприємств повернулись назад до своїх домівок, інші ж – почали “з нуля” будувати у громаді свої потужності. 80% приватних підприємств – з Харкова.

“Ми мали розуміння того, що й внутрішньо переміщені люди, які знайшли прихисток у Калуській громаді, теж потребуватимуть роботи, а виплати держави рано чи пізно можуть припинитись. І ці релоковані підприємства можуть надати такі робочі місця.

Щодо податків, які вони сплатили до місцевого бюджету, – це 300 тисяч у 2022 році, у 2023 році – такий збір вже складав до 10 мільйонів, – пояснює Андрій Найда.

У Калуській громаді розгорнули свої потужності 28 релокованих виробництв

Одним з таких є підприємство з Харківщини (місто Дергачі) ТОВ “Олвуд” з виготовлення міжкімнатних дверей, яке релокувалось до Калуша рік тому, нарощує обсяги виробництва та виплачує достойну заробітну плату.

У Калуській громаді розгорнули свої потужності 28 релокованих виробництв

Були особливі вимоги до приміщення для виробництва. У західних областях знайшли близько семи, які нам підходили: у Хмельницькому, Львові, Луцьку, Тернополі, Вінниці. Однак, вирішальними були два фактори – найбільш підходяще приміщення та ставлення міської влади, тобто хороша комунікація, – чому надали перевагу Калуській громаді”, – стверджує співвласник і директор ТОВ “Олвуд” Штеренберг Дмитро.

- РЕКЛАМА-


Нині у Калуші компанія “Олвуд” орендує 7 тисяч кв. м. виробничих площ і виробляє до 5 тис. дверей на місяць, що на половину менше, ніж було до повномасштабного вторгнення. Забезпечує роботу 100 працівникам з середньою зарплатою 24 тисяч гривень. Товариство є найбільшим платником податку з доходів фізичних осіб серед релокованих підприємств Калуської міської територіальної громади.

На підриємстві працює 106 працівників, 50% яких переїхали разом з підприємством, інша половина – місцеві мешканці.

Наразі найбільше товариство потребує кваліфікованих працівників, оскільки підлягають бронюванню лише половина з них, внаслідок чого відбувається частковий “плин кадрів”.

Престур організовано Івано-Франківським регіональним відділенням Асоціації міст України

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні