-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У драмтеатрі Франківська прем’єра: “Венера в хутрі” за романом Леопольда фон Захер-Мазоха. ФОТО

-Реклама-spot_img
spot_img

12 березня на камерній сцені Франківського драмтеатру відбудеться прем’єра постановки Назарія Паніва “Венера в хутрі”.

За жанровим визначенням, це – “атонія відчуттів” за романом Леопольда фон Захер-Мазоха. Роман, у якому зафіксовано першу літературну спробу осмислення мазохізму як соціального і сексуально-психологічного феномена, передає кореспондентка Правди.

Вистава має вікове обмеження: 18+.

“Сам твір, його назва, його автор – є провокаційними. Наш театр сприймають насамперед як театр з постановками патріотичного спрямування, але не можна розвиватися лише в одному напрямку, тому добре, що у нас з’являються постановки різних напрямків. Одним з важливих моментів нашого життя є лібідо і сексуальність. Але у нас часто й досі наявні пострадянські синдроми, коли багато тем були табуйовані. А це дуже важливо – відпускати деякі фобії”, – каже генеральний директор франківського драмтеатру Ростислав Держипільський.

Він також наголосив, що на березневі вистави квитків уже немає. У виставі можна буде побачити продовження деяких казок і довідатися, про що йдеться після слів: “… і жили вони довго і щасливо”.

- РЕКЛАМА-

Також у виставі порушені теми співзалежності, розставання, порожнечі від втрати та нездатності чути один одного і розуміти справжнього себе.

“До мене у цій роботі було дуже важливо закцентувати на двох речах. Автор народився у Львові, багато писав про Україну, але в нас він дещо призабутий. Його не друкували і забороняли при польській владі через проукраїнську позицію, в радянські часи твори Леопольда фон Захер-Мазоха забороняли, як щось брудне. І зараз про нього згадують, як про автора чогось сороміцького. Але треба вміти читати тексти між рядків. “Венера в хутрі” – твір про взаємини в парі, про стосунки між чоловіком і жінкою, про питання співзалежності в парі. На прикладі вистави ми покажемо наш погляд на твір автора через призму співзалежності. Роман можна назвати автобіографічним. Але нам важливо, щоб глядач після вистави зробив правильні висновки для себе”, – каже режисер-постановник Назарій Панів.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні