-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Крафтові мандри: як у Франківську працює перша в Україні трав’ярня. ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

У Франківську взялись відроджувати трав’яні традиції України, в центрі міста неподалік Ратуші тут відкрили першу в країні трав’ярню.

«Крафтові мандри» завітали до Івано-Франківська. Це Youtube проєкт українського режисера, ведучого і мандрівника Євгена Синельникова, він подорожує містами України та розповідає про непересічних людей, які роблять крафтовий продукт, захоплюють і надихають прикладом.

Першим у Франківську Синельников відвідав трав’ярню «Тепло тінь». Тут трави досліджують Іван та Яна.

«Це як кав’ярня, тільки трав’ярня. Ми не чайна – ми спеціалізуємось на травах, відроджуємо трав’яні традиції України», – розповідає засновниця проєкту Яна.

Йдеться зокрема, про пиття трав, купання в травах і обкурювання травами.

«Ми збираємо усі дані про використання трав на території України. Насправді їх дуже багато», – уточнює Яна.

- РЕКЛАМА-

Найбільше мандрівника зацікавило обкурювання травами. Власники закладу пояснили, що ця традиція прийшла на Галичину з Індії.

“У нас же були трави, які запалювали й окурювали простір. Вони є і для ароматизації, але більше їх у нас використовували для енергетичного очищення простору”, – уточнює Яна.

Створити першу в Україні трав’ярню пара наважилась не відразу.

«Я все життя пила трави. І мене бабуся завжди купала в травах. Тому я не люблю синтетичні запах. Я не люблю каву, мені не подобається пиво. А кава і пиво – це соціальний клей. Бо зазичай як домовляються про зустріч? Йдем на каву чи йдем на пиво. Я почувала себе, як біла ворона, бо я не можу пити ні те, ні те. Мені не подобається банально на смак, тому я спочатку пила просто гарячу оду. Я потім я додумалась, що можна пити трави, самій робити і пропагувати. Я хочу, щоб трави вийшли з зони народної медицини і лікування», – додає власниця трав’ярні.

У закладі можна придбати трав’яні збори для чаю за настроєм: ватра спогадів, жіноча натура, для спокою, для теплих розмов, коли потрібно більше сили, магія між нами, турбота, вітамінний.

Набір для окурювання з шавлії, до прикладу, можна придбати за 200 гривень. Повний церемоніал з цікавинками про українські трави, з легендами від Яни обійдеться у 200 гривень з особи. Зазичай таке чаювання триває 1,5 години.

«Якщо просто прийти випити чаю, то склянка чаю в нас 60 гривень. Ми можемо заміксувати мінімум дві трави, максимум – чотири», – уточнює Яна.

В трав’ярні, яка знаходиться в самому серці Івано-Франківська, поруч так званої Блакитної церкви, можуть навчити різним способам запарювання трав.

«Різні трави по-різному розкриваються. Перепади смаків, просто залиши їх кип’ятком, так просто не відчуєш. Для цього ми і відкрили цей простір», – ділиться Іван.

А ще тут можна спродати квашені квіти, які називаються сирівець.

«Це по суті квас. Але традиційний квас зброджений на хмелі чи ячмені, а сирівець – з квашених квітів», – уточнюють власники закладу.

Плани в Івана та Яни – грандіозні. Надалі пропагувати українські традиції трав, підтримувати бабусь, які живуть у селах, та організувати трав’яні табори у горах.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні