Випічка посідає важливе місце в чеській кухні: її рецепти передаються з покоління в покоління і майже не змінюються. Знайомитися з культурою інших країн через фірмові національні смаки дуже захопливо і до того ж набагато доступніше, ніж подорож за кордон.
Серед величезного розмаїття випічки особливої уваги вартий солодкий чеський хліб. Він має вигляд невеличких відкритих булочок з різноманітними начинками. Це дозволяє експериментувати, поєднуючи пухкеньке духмяне тісто з варенням, джемом, повидлом, сирковою масою та іншими апетитними топінгами. Розглянемо покроковий рецепт чудового десерту, а відео процесу ти знайдеш за посиланням https://lvivskirecipes.com.ua/recipes/cheska/.
Чеський хліб в 4 кроки
- Для опари розчини 8 г пресованих дріжджів в 160 мл теплого молока. Далі додамо 45 г цукру, 125 г борошна, змішаємо все до однорідності. Миску з опарою необхідно накрити чистим рушником або харчовою плівкою та залишити в теплому місці на 1 годину.
- В окремій тарілці змішаємо 65 г розтопленого вершкового масла, 2 яєчні жовтки і 4 г солі. Ретельно все з’єднуємо, виливаємо до опари (яка вже постояла годину та збільшилася в об’ємі). Сюди ж додаємо 230 г борошна і замішуємо тісто. Знов залишаємо майбутній хліб в теплі під рушником, цього разу на 30 хв.
- Коли тісто підніметься, його необхідно розділити на 12 більш-менш однакових шматочків. Найпростіше зробити це, розрізавши масу на 2 частини. Кожну з них поділимо на 3 частини і ще раз повторимо попередній крок. Сформуємо з тіста кульки та залишимо їх в теплі під рушником ще на 20 хв. У кожній заготовці робимо заглиблення для начинки за допомогою сільнички чи маленької баночки. Наповнюємо отвори улюбленими топінгами і залишаємо булочки під рушником ще на 15 хв.
- Коли вироби підійдуть, слід змастити їх яєчним жовтком і поставити в духовку (180 градусів) на 20–30 хв. Готові булочки залишіть остигати в формі для випікання чи на деко. Після цього можна подавати смаколики до чаю, кави або будь-якого іншого напою.
Додаткові поради
Чеський солодкий хліб може приготувати навіть новачок, тому цей рецепт чудово підходить для знайомства з випічкою. Достатньо докласти трохи уваги і терпіння. А ось ще кілька корисних порад!
- Найкраще тісто підходить при температурі близько 30 градусів і відсутності протягів.
- Особливо пухкенькими виходять булочки, які стояли доволі близько одна від одної. Коли тісто підходить, вироби заповнюють собою форму, проте після випікання їх дуже легко роз’єднати.
- Вибирай густі начинки, які не будуть кипіти і вихлюпуватися з булочок. Крім варення і сиркової маси, можна використовувати згущене молоко «Іриска», карамелізовані фрукти, фруктово-ягідні пюре тощо.
- Аби баночка (чи інший інструмент для формування заглиблень) не прилипала до тіста, її варто посипати борошном.
- Важливо пильнувати випічку, щоб вона не підгоріла — духовки різних моделей мають свій «характер».
Спробуй цей простий рецепт, аби посмакувати булочками наодинці, пригостити друзів чи рідних!
Реклама