Технічні особливості баштових кранів залежать від марки та його функцій на об’єкті, які необхідні при будівництві споруд. Є різновиди техніки, основа якої вбудовується у каркас будинку. Такі вантажопідйомні механізми здатні будувати будинки висотою 500-700 метрів. Але це вже спецтехніка, яка розробляється для конкретних проєктів.
Для заощадження коштів та часу, радимо скористатися послугою оренда баштового крану. В такий спосіб використання спецтехніки обійдеться значно дешевше, а ніж її купівля.
Основні технічні характеристики
Баштові крани поділяються на дві групи: стаціонарні та рухомі, у яких різні технічні характеристики і вони виконують кожен свої завдання під час будівництва.
За типом башти
Це крани з поворотною платформою та нижньою противагою на конструкції, що використовуються при зведенні малоповерхових будівель. І нерухомою вежею з влаштуванням верхньої противаги, коли поворотний механізм забезпечує рух кабіни навколо своєї осі разом зі стрілою. Застосовується у висотному будівництві.
За типом стріли
Підйомні, що переміщують вантаж по вертикалі, і балкові, встановлені статично, що надають рух вантажу горизонтально по полозах.
За формою перерізу стріли діляться на квадратну, трикутну та прямокутну. Виробники випускають вежі підвісні, з балансиром, з гусяком, зі стійками та молотоподібними засобами противаги.
За способом встановлення
Вид опори башти впливає на керованість механізму та мобільність конструкції.
- стаціонарний кран розрахований на фіксовану фундаментну установку;
- самопідйомна спецтехніка монтується на каркас будівлі, що будується;
- пристібний кран фіксується на фундаментну анкерну основу та використовується при будівництві будинків понад 70 м;
- приставна спецтехніка, яку збирають і фіксують на фундаменті будівлі, що будується;
- пересувний кран, що оснащується колісним, рейковим або гусеничним ходом. Він більш керований і мобільний при транспортуванні.
Різні способи встановлення дозволяють застосовувати спецтехніку на небезпечних та складних об’єктах.
За типом ходового механізму
Відповідно до класифікації за ходовою, існують баштові крани, самохідні та переміщувані тягачами. Крани на автомобільному та гусеничному ходу оснащуються завзятими механізмами та застосовуються для розвантаження та навантаження конструкцій та матеріалів до 5 т.
На об’єктах промислово-цивільного будівництва та складах часто застосовується баштовий рейковий кран, який стійкий при підйомі та переміщенні вантажу. Він має достатню мобільність і підіймає вагу 3-10 т.
Реклама