Завідувачу одного із відділень лікарні оголосили підозру у справі щодо 22 людей, які втратили зір після ін’єкцій у Чорткові на Тернопільщині.
Про це на своїй сторінці повідомив начальник управління Нацполіції в Тернопільській області Сергій Зюбаненко.
“Слідчі поліції за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури оголосили підозру четвертому фігуранту цього резонансного кримінального провадження – завідувачу одного із відділень лікарні. Йому інкримінують частину 2 статті 367 ККУ (службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків, якщо воно спричинило тяжкі наслідки)”, – написав Зюбаненко.
Раніше трьо лікарям оголосили підозру
Нещодавно стало відомо, що трьом лікарям-офтальмологам оголосили підозру в неналежному виконанні професійних обов’язків медичним працівником (ч. 1 ст. 140 ККУ) і одержання неправомірної вигоди для себе, поєднаному з вимаганням, особою, яка провадить професійну діяльність, пов`язану з наданням публічних послуг (ч. 4 ст. 368-4 ККУ). Їм загрожує до восьми років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до трьох років, з конфіскацією майна.
Пацієнтам медзакладу вводили заборонений препарат
За словами заступника начальника поліції в Тернопільській області Андрія Ткачика, медики, які лікували потерпілих, пообіцяли їм повністю відновити зір завдяки дієвому препарату: “Зловмисники запевнили людей в ефективності та безпечності лікування. Проте після ін’єкцій у пацієнтів різко погіршилося самопочуття. Двоє людей втратили зір повністю, 13 осіб осліпли на одне око, а решта потерпілих продовжують лікування”.
Експертиза встановила, що медики вводили пацієнтам заборонений до застосування препарат – підробку, результати хімічного аналізу якого не відповідали оригіналу. Крім цього, за кожну ін’єкцію вони з хворих вимагали по 2 000 гривень неофіційної оплати.
Передісторія
У лютому 2023 року на Тернопільщині більше як двадцять людей звернулись за медичною допомогою через різке погіршення зору. Всі вони проходили лікування в одній з клінік області. За справу взялася поліція.
“Пацієнти стверджують, що у них почалися проблеми із зором після проведення певних процедур. Усіх людей госпіталізували до офтальмологічного відділення Тернополя та повідомили про це поліцію. Даний факт слідчі внесли в ЄРДР згідно зі статтею 140 (Неналежне виконання професійних обов’язків медичним або фармацевтичним працівником) ККУ”, – зазначали у поліцїі.
“Наші гроші. Львів” писало, що зір у пацієнтів лікарні зник після того, як вони отримали ін’єкції невідомим препаратом для покращення зору в Чортківській лікарні.
“Історія з масовою втратою зору пацієнтами лікарні у Чорткові на Тернопільщині має усі шанси стати найбільш масштабним випадком медичної недбалості в Україні. При цьому саме цей випадок мав усі шанси залишитися невідомим для широкої громадськості, бо медики намагалися його приховати. Редакція кілька тижнів готувала це складне розслідування, але тепер ми знаємо, що аби заробити кілька тисяч гривень українські медики можуть підмінити необхідні ліки забороненими препаратами невідомого походження,”, – наголошували розслідувачі.