На Івано-Франківщині в Музеї історії Галича представлять експозицію з відтвореними середньовічними костюмами княжого Галича.
Також у місті організують табір, на якому відтворять ремесла цього періоду. Його планують провести 23-24 серпня 2024 року.
Про це Суспільному розповів керівник проєкту “Вбрані в історію: середньовічний одяг княжого Галича” Андрій Стасюк, пише Правда.іф.
Основний акцент організатори фестивалю зроблять на одязі періоду ХІІ-ХІІІ століть. Олег Нетецький
Проєкт, який втілює Національний заповідник “Давній Галич”, став переможцем програми “Культура. Регіони” від Українського культурного фонду.
Зі слів Андрія Стасюка, в музеї представлять костюми різних суспільних станів середньовічної доби — представників знаті, монаха, дружинника, ремісника і селянина.
“Кожен із запропонованих образів передбачає, крім відтворення одягу, прикрас, обладунків, ще й елементи взаємодії відвідувача з експонатом: скринькою з прикрасами для примірки, люстерком з гребінцем, недошитим шкіряним черевиком, стилосом та навощеною дощечкою”, — каже Андрій Стасюк.
Над підготовкою до фестивалю “Вбрані в історію” працюють науковці та історичні реконструктори. Олег Нетецький
Також у межах проєкту 23-24 серпня у заповіднику проведуть середньовічний табір “Ремісничий двір княжого Галича”.
“Під час цієї події реконструктори відтворять середньовічні ремесла, зокрема пошиття елементів одягу, побут сімей, кухню, а також військове мистецтво. Головна увага приділена періоду XII-XIII століть, коли місто було столицею Галицького та Галицько-Волинського князівства”, — розповів Андрій Стасюк.
Зі слів Андрія Стасюка, над підготовкою проєкту “Вбрані в історію: середньовічний одяг княжого Галича” працюють також науковці та історичні реконструктори клубу “Чорна Галич”.