-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Виготовляли подарунок Залужному і Буданову: як працює у Коломиї двічі релокована ножова майстерня Ровдо Олексія

-Реклама-spot_img
spot_img

Власник ножової майстерні Ровдо Олексій через війну змушений був двічі релоковувати свій бізнес. Спочатку переїжджав з Макіївки до Краматорська, а після повномасштабного вторгнення шукав прихистку у Коломиї.

Але не здався: нині наполегливо працює і розвиває улюблену справу, повідомляє Правда.іф.

Втілення дитячої мрії

Олексій розповідає, що захоплювався красивими ножами ще з дитинства. І завжди просив дідуся навчити їх виготовляти. А в 2012 році випала нагода перейняти досвід у майстра і навчитись робити ножі професійно.

“Починав їх виготовлення як хобі. Побачив, що людям подобаються мої вироби. Тому в 2014 році вирішив, що це стане основною моєю справою”, – згадує майстер.

Виготовляли подарунок Залужному і Буданову: як працює у Коломиї двічі релокована ножова майстерня Ровдо Олексія

Починали все з “нуля”

Перед повномасштабним вторгненням у Краматорську працювала вже досить велика майстерня, налагоджена система продажів. Тому, у Коломию перевозили все обладнання самостійно частинами протягом 1,5 року і починали все “з нуля”.

- РЕКЛАМА-

За словами майстра, найважче було знайти помешкання для рідних, оскільки переїжджали на Прикарпаття разом із батьками. Міська рада допомогла з пошуками приміщення для майстерні площею 200 кв.м.

Подарункові ножі з авторським дизайном

Виготовляють у майстерні Олексія подарунково-робочі ножі. Кухонних майже не роблять, лише ексклюзивні колекційні замовлення. Дизайн авторський, майстер придумує його сам.

“Було бажання створити ніж, який гарно буде виглядати на полиці і котрим можна попрацювати, отримавши естетичне задоволення”, – каже майстер.

На сьогодні, каже, створили більше 10 тисяч ножів.

Замовлення “під ключ”

Абсолютно все, починаючи від замовлення матеріалів до оформлення виробу, виконують у майстерні Олексія. Це повнісю автономне виробництво.

“Леза ножів робимо з різних матеріалів: використовуємо нержавіючу сталь, мозаїчні дамаски, складні ламінати та порошкові сталі. Для руків’я – беремо деревину, синтетичні ексклюзивні матеріали”, – деталізує майстер

Цікаво, що до виробництва залучені всі члени сім’ї Ровдів. Дружина фотографує вироби та розвиває інтернет-магазин, мама Олена та батько Юрій займаються шкірою, “одягають” ножі в чохли.

Разом з майстром працює 10 працівників, 9 з яких – з числа ВПО. Троє працівників переїхали з родиною з Краматорська.

“Хочу влаштовувати ВПО, бо, на мій погляд, їм трохи важче”, – переконаний підприємець

Олексій Ровдо навіть після початку повномасштабного вторгнення не розглядав варіанти працювати за кордоном, хоча знає високий попит на його продукцію там. Завжди хотів розвивати український ринок. Тому наразі основними його замовниками є Збройні сили України.

“Ми робимо нагородну зброю для різних підрозділів, Сил спеціальних операцій, прикордонної служби, батальйонів” .

Колекційні ножі, виготовлені у майстерні Олексія Ровдо, є у Валерія Залужного та Олексія Буданова.

За словами майстра, завжди долучаються до допомоги захисникам, часто пропонують свої вироби на аукціонах.

Найдорожчий ніж

Найдорожчим у майстерні виробом є ніж із руків’ям, виготовленим з зуба мамонта, вартістю в одну тисячу доларів.

“Клинок його зроблений з мозаїчної дамаської сталі. Це не намальований візерунок. Такий малюнок отримуємо завдяки складанню сталі та майстерності коваля. Руків’я зроблене зі стабілізованого зуба мамонта. Литво – авторське. Шкіряний чохол – зі вставкою шкіри пітона”.

Виготовляли подарунок Залужному і Буданову: як працює у Коломиї двічі релокована ножова майстерня Ровдо Олексія

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні