Традиційна поява мишей і щурів в приватних будинках відбувається в осінній період. В цей час тварини біжать з полів у пошуках надійного притулку, в якому вони зможуть не лише пережити зиму, але і вивести потомство. Висока плодючість і живучість тварин приносить багато незручностей людині. Боротьба з мишами тільки на перший погляд здається простим зайняттям, і далеко не кожному хазяїну вдається впоратися з гризунами самостійно.
Причини появи щурів і мишей
Поява гризунів у будинку – це не лише незручності й неприємне сусідство, адже щури та миші є переносниками важких для людини захворювань, багато хто з яких може стати причиною смерті. Заразитися можна не лише після укусу, тому що збудники багатьох інфекцій знаходиться в калі тварин.
Багато хто думає, що гризуни – проблема сільської місцевості. Це частково так, адже звірятка найчастіше приходять в хліви й комори, льохи та селяться на горищах, де зберігається сіно. У міських квартирах шкідники з’являються також часто, як і на заміських ділянках. Гризуни мешкають біля сміттєпроводів, а також можуть переміщатися по каналізації й вентиляційним каналам. Дитинчат гризунів, які стануть засновниками популяції, можна привезти з собою при переїзді.
Особливий інтерес для звіряток представляють приміщення, в яких панує антисанітарія. Гуртожитки та малосімейки, а також комунальні квартири в старому житлофонді найчастіше стають притулком для щурів і мишей. Не варто забувати й про те, що крихти на полу, корм для домашніх тварин, який залишається не з’їденим, і навіть їжа, залишена на ніч на столі, – це сигнал для звіряток. І вони обов’язково скористаються «запрошенням», і навіть приведуть з собою тарганів, які теж є рознощиками інфекції.
Гризуни у квартирі та будинку: перші ознаки
Безперечними доказами того, що у будинку з’явилися миші або щури являються не лише :
- шерехи ночами,
- сліди на меблях і підлозі,
- зіпсовані коробки, книги та шпалери,
- ушкодження на меблях,
але і специфічний запах, який виходить від сечі й екскрементів.
Якщо звірятко одне, то воно довгий час може залишатися непоміченим. У міру зростання популяції щурів і мишей ушкоджень стає більше, люди починають здогадуватися про гризунів, і починають шукати дієві способи знищення шкідників. Місцями скупчення гризунів є підпілля і настінні утеплювачі, що мають неоднорідну структуру. Тут миші та щури облаштовують нори й виводять потомство. Майже завжди вхід в сховище знаходиться в незручному місці, куди людина не може добратися.
Ефективні способи ліквідації гризунів
Найчастіше для боротьби використовують механічні пастки. Але ці прості пристосування ефективно працюють тільки у разі, коли чисельність гризунів невелика. Разом з мишоловками використовують живоловки й пастки з липучками, а також гуманніші методи – ультразвукові відлякувачі.
Широке застосування для боротьби з гризунами отримали інсектициди. Зерно, оброблене отрутою, розсипають в місцях скупчення мишей і щурів. Тварини, поїдаючи отруєний корм, гинуть від порушення роботи внутрішніх органів. Простий, на перший погляд, спосіб, останнім часом не приносить очікуваного ефекту, адже шкідники мають дуже чуйний нюх і розуміють, що продукт представляє небезпеку.
Застосування отрут і ультразвукових приладів стає можливим тільки тоді, коли у будинку немає тварин, зокрема, котів, шиншил, морських свинок і хом’яків. Інакше доведеться шукати інші дієві методи.
Знищенням мишей і щурів на професійному рівні займається Санітарно-профілактична компанія «Ліквідатор». Замовити послугу дератизації:
- квартир,
- дачних ділянок,
- гаражів
і підсобних приміщень можна телефоном, за номерами вказаними на сайті. Поставити питання і залишити заявку також можна у формі для швидкого зв’язку.
Фахівці СПК «Ліквідатор» обстежать територію, виберуть найбільш відповідний метод і проведуть роботи з дератизації в слушний для клієнта час. Отримати інформацію про ціну послуги, а також дізнатися відповіді на популярні питання можна в розділі «Прайс-лист» і «Чаво».
Реклама