Викладачка Університету Короля Данила, доцент кафедри української філології Тетяна Музика впродовж шести тижнів навчала української мови американських докторів наук та магістрантів в Університеті Піттсбурга в США. Жінка уже другий рік поспіль викладає українську мову групі американських студентів, інформує Правда.іф.
В основі навчання – живе спілкування з розбором реальних життєвих ситуацій. Також, окрім, власне, мовних занять, які передбачають вивчення граматики, розширення словникового запасу, розмовну практику, Тетяна Євгенівна розробила насичену культурну програму. Під час навчання учасники групи переглядають українські фільми, слухають лекції про політику та історію, а також відвідують різноманітні заходи, присвячені українським мистецтву, музиці, національній кухні.
Зокрема, жвавий інтерес у студентів викликали практичні заняття, де опановували українські танці, вишивку, петриківський розпис, а також українські співи. Знаковою подією і пам’ятним завершенням цьогорічної програми для студентів став мовокраїнознавчий захід, проведений спільно з ГО «Культурний десант», який перебував у США з культурно-дипломатичною місією, музичним туром подяки американському народові за підтримку України під час війни.
Прес-аташе «Культурного десанту» Валерій Широков, у минулому викладач іноземних мов і літератури, представив концепти української історії та культури, які набули особливого значення під час війни. Оперний співак Юрій Іваськевич заспівав «Ой, у лузі червона калина» під акомпанемент Тараса Столяра, бандуриста, заслуженого артиста України, який також порадував випускників виконанням каверів на популярні хіти. Усі артисти туру «Культурного десанту» – дійсні військовослужбовці ЗСУ, до війни професійні музиканти.
«Така практика викладання української як іноземної за кордоном є цінною в умовах повномасштабної війни, корисна і в контексті реалізації змісту нової ОП «Українська мова, література та комунікації». Крім того, популяризація української мовами за кордоном сприяє зміцненню позицій України на міжнародній арені та підвищує зацікавлення українською культурою, літературою, музикою, ремеслами та традиціями» , – зазначила Тетяна Музика.