На Івано-Франківщині волонтери громадської організації “Сила громади” та представники місцевої влади облаштовують ветеранський центр. У ньому військові та члени їхніх сімей зможуть отримати психологічну та юридичну підтримку, консультації стосовно працевлаштування та навчання, а також відвідувати різні терапії. Окрім того, в центрі планують налаштовувати протези для військовослужбовців.
Про це Суспільному розповів координатор проєктів громадської організації “Сила громади” Юрій Белявський.
З його слів, перед відкриттям центру представники громадської організації поспілкувалися з ветеранами та членами їхніх сімей, щоб зрозуміти, які послуги їм потрібні.
“35% наших респондентів розповіли, що потребують психологічної підтримки. Багато хто з хлопців хоче відкривати власну справу, але, як показує практика, бізнеси банкрутують через те, що немає відповідного супроводу. Хтось хоче настільний теніс, хтось — ігрові приставки. Маємо облаштувати центр так, як хочуть ветерани”, — говорить Юрій Белявський.
У центрі для військових та членів їхніх сімей проводитимуть індивідуальні й групові консультації. Окремо психологи працюватимуть з дітьми. Також, за словами Юрія Белявського, два кейс-менеджери консультуватимуть відвідувачів стосовно отримання пільг, працевлаштування, відкриття власного бізнесу, захисту прав чи навчання.
“Кейс-менеджери — це фахівці із супроводу ветеранів. Також міська влада хоче, щоб там були представники з місцевого самоврядування та державних органів, які надаватимуть послуги в одному з кабінетів. Тобто представники ЦНАПу, паспортного столу”, — розповідає Юрій Белявський.
Для відвідувачів планують проводити арттерапію та іпотерапію. Юрій Белявський каже: працівники центру також хочуть налагодити співпрацю з реабілітаційним центром “Тепло крилатої душі”, який заснувала мати льотчика-винищувача та Героя України Степана Тарабалки — Наталія Тарабалка.
“Якщо вийде пролонгувати один з наших проєктів, то будуть і психологічно-розвантажувальні заходи, які виявилися дуже ефективними для ветеранів та військових. Фізіотерапія поки — під питанням. У короткостроковій перспективі ми плануємо, щоб ветеранський центр активно взаємодіяв із реабілітаційним центром”, — говорить Юрій Белявський.
Для протезованих бійців проводитимуть налаштування протезів. Все для того, пояснює Юрій Белявський, щоб заощадити час ветеранів.
“Часто хлопці й дівчата на налаштування протезів їдуть у Львів чи Київ. Донори нададуть гроші, ми навчимо спеціаліста, і замість того, щоб їхати кудись, налаштування протезів буде тут. Це — підтягнути протез, налаштувати якісь деталі, елементи. Ми б хотіли, щоб людина, яка цим займатиметься, теж була ветераном. Хочемо реалізувати все цього року”, — каже Юрій Белявський.
Наразі в приміщенні центру закінчують ремонт. Відкрити заклад для ветеранів та їхніх близьких планують до кінця вересня 2024 року.