Жителька та житель Івано-Франківщини, яких засудили за виправдовування збройної агресії РФ проти України, дали згоду на обмін у Росію. Колаборантів можуть поміняти на полонених українців, яких у неволі тримають росіяни.
Про це йдеться на сайті державного проєкту “Хочу к своим”, пише Правда.іф.
Колаборантка Ванда Покорна
Ванда Покорна (Дутчак) народилася 2 листопада 1972 року в Калуші. У березні 2022 року жінка опублікувала у Facebook дописи, в яких виправдовувала та визнавала правомірною збройну агресію РФ.
“Росія почала військову операцію проти України, оскільки їй не сподобалася проведена Зеленським політика мілітаризації та націоналізації. Російська армія почала знищувати українську військову техніку та лідерів нацистського руху”, — йшлося в дописі Ванди Покорної у соцмережі.
Жінку засудили на п’ять років та 183 дні ув’язнення за ч. 3 статті 436-2 Кримінального кодексу України. У суді Ванда Покорна свою вину не визнала. У червні 2024 року жінка написала заяву про згоду на обмін у Росію.
Профіль Ванди Покорної на сайті “Хочу к своим”. Скриншот зі сайту “Хочу к своим”
Колаборант Петро Гресько
Петро Гресько народився 11 червня 1959 року в селі Тязів Ямницької громади, проживав в Івано-Франківську. Чоловік розміщував у забороненій в Україні російській соцмережі “Одноклассники” публікації, в яких виправдовував збройну агресію РФ проти України.
“Володимире Володимировичу, заберіть, будь ласка, мене на обмін. Поки тут при владі цей уряд, я не бачу себе громадянином України”, — сказав Петро Гресько в інтерв’ю блогеру Володимиру Золкіну.
У липні 2022 року Петру Греську оголосили підозру за ч. 3 статті 436-2 Кримінального кодексу України. Про це у коментарі Суспільному розповіла речниця Служби безпеки України в Івано-Франківській області Марія Римар. Чоловіка затримали в Івано-Франківську працівники департаменту контррозвідки СБУ. Його засудили до п’яти років ув’язнення.
Профіль Петра Греська на сайті “Хочу к своим”. Скриншот зі сайту “Хочу к своим”
Що відомо про проєкт “Хочу к своим”
“Хочу к своим” — це державний проєкт Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими за підтримки ГУР, СБУ та Секретаріату уповноваженого Верховної ради України з прав людини. Його мета — сприяти обміну українських колаборантів на громадян, яких утримує в неволі Російська Федерація.
На сайті проєкту оприлюднена інформація про зрадників, яких засудили за співпрацю або допомогу російським окупантам у війні проти України. Таймер під профілем кожного засудженого показує час, який кожен з них чекає на обмін.
Інші завдання проєкту “Хочу к своим”:
- дати можливість громадянам України, які досі співпрацюють з Росією, припинити цю діяльність на визначених умовах;
- дати можливість українцям, які мають якусь інформацію про діяльність російських агентів, поділитися нею з проєктом;
- допомогти громадянам, які бажають виїхати з України до Росії, зробити це.