З 14 червня до 10 вересня 2024 року приблизно 300 людей звернулися в Центр рекрутингу української армії в Івано-Франківську.
Про це Суспільному розповіла працівниця-рекрутер центру Раїса Шушкевич.
До Центру рекрутингу української армії звернувся 21-річний іванофранківець Назарій Палюга, який хоче служити в Держприкордонслужбі.
“Я — з метою вступити на контракт у Державну прикордонну службу. Мене дуже це зацікавило, і я хотів би стати на захист України. Мені 21 рік, я усвідомлюю свої кроки в житті. Давно вже вирішив, що хочу долучитися до Державної прикордонної служби й починати своє життя і свій кар’єрний зріст там”, — говорить Назарій Палюга.
Працівниця центру рекрутингу Раїса Шушкевич каже, що після співбесіди в центрі Назарій відправиться на іншу – уже з представником Держприкордонслужби. За її результатом кандидат отримує рекомендаційний лист від бригади й починає збір документів для формування особової справи.
“Знаходимо кандидату вакансію. Якщо за результатами успішної співбесіди частина приймає до себе, ми далі з ним спілкуємося. На етапі проходження ВЛК, можливо, якась допомога потрібна, потім — навчання. Ми з людиною зідзвонюємося”, — розповідає Раїса Шушкевич.
За її словами, люди приходять особисто в Центр рекрутингу української армії в Івано-Франківську, пишуть у месенджери, надсилають листи на електронну пошту й телефонують, зокрема, і з інших регіонів.
“Це — різні люди, різний контингент. Є і молодь від 18 років, є і старша вікова категорія: понад 50 і 60-70 звертаються навіть, які все своє життя пропрацювали на обслуговуванні літаків, вертольотів. Вони мають досвід, але, на жаль, через цифри у паспорті не можуть бути залучені до лав Збройних сил. Приходять до нас й жінки, так само долучаються до служби. Вже є одна молода дівчина, яка служить кулеметником”, — каже працівниця центру рекрутингу Раїса Шушкевич.
Для звернення в центр усе, що потрібно мати, це — бажання й розуміння напряму служби.
“Рекрутинг — це круто. Це — вибір своєї вакансії, вибір свого підрозділу. Кандидат прийшов: він бажає піти такелажником — він піде такелажником, якщо хоче бути водієм вантажівки, то піде водієм, оскільки має цей досвід, якщо кандидат — медична сестра, то вона туди піде. Рекрутер цьому сприяє, допомагає”, — говорить Раїса Шушкевич.
Про переваги рекрутингу розповідає і старший офіцер відділу комплектування 31 прикордонного загону, підполковник В’ячеслав Онофрей. Військовослужбовець каже, що перебуває в армійській структурі з 1993 року. Окрім цього, він займається питаннями добору військових, вивченням кандидатів, співпрацює з навчальними закладами й центрами зайнятості в різних регіонах.
“Основний важіль або перевага в тому, що людина, яка не служила, не мала нічого спільного з військовою службою, має можливість вибору і підрозділу, і військової частини. Також може реалізувати себе як фахівця за освітою надалі у військовій частині на певній посаді”, — говорить В’ячеслав Онофрей.
Про рекрутингову кампанію в Івано-Франківській області Суспільне також поспілкувалося з уповноваженим представником Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексієм Бежевцем.
Він пояснив, що кількість звернень у центр залежить від інформаційної кампанії: “Умовно кажучи: пішла інтернет-розсилка на всіх абонентів області, і у нас сплеск — 200 людей подзвонили. Або банерна реклама, або кожному флаєри розклали у скриньки. Або провели захід, де хтось постріляв, “політав”, і люди прокинулися, зацікавилися і пішли звертатися”.