За період війни на Донбасі корупція в Україні перейшла з газової сфери до військової. Пропускаючи великі витрати на оборону України через руки чиновників та бізнесменів, влада стримує боротьбу з корупцією та зловживаннями службовим становищем.
Про це мовиться у статті на сайті американської газети The New York Times.
У матеріалі наголошується, що з 2014 року Україні вдалося досягти чималого прогресу у подоланні корупції в газовому бізнесі. Саме він був головним джерелом доходів олігархів часів президентства Віктора Януковича.
Автори відзначають, що нова влада реорганізувала державну енергетичну компанію “Нафтогаз України” та скоротила залежність країни від постачань компанії “Газпром”. Відтак, це зменшило кількість корупційних газових угод.
“Однак військові витрати відкрили нові перспективи для незаконних контрактів, захищених від перевірки грифом “Таємно”, – наголошується у статті.
Автор матеріалу констатує, що з початку бойових дій на Донбасі у 2014 році витрати на оборону та безпеку в Україні зросли з 2,5% валового внутрішнього продукту до більш ніж 5% або 6 мільярдів доларів.
Пропускаючи таку кількість грошей через руки українських чиновників та бізнесменів, що часто є одним і тим самим, влада стримує боротьбу з корупцією та зловживаннями службовим становищем, які вважаються найнебезпечнішим ворогом України,
– мовиться у статті.
Там також наголошується, що символом корупції в Україні є три вілли на південному узбережжі Іспанії. Вони належать президентові Петру Порошенку, заступнику секретаря РНБО Олегу Гладковському та першому заступнику парламентської фракції “Блоку Петра Порошенка” Ігорю Кононенку
“Всі троє були багатими бізнесменами, перш ніж отримати офіційні посади, і викликають підозру, оскільки приховують інформацію про свої статки. Жоден з них не вказав іспанську нерухомість в обов’язкових деклараціях про активи”, – відзначили автори статті.
В мене методичка пише, що після майдану в Україні нема корупції