Катанка – довгомірний металевий прокат, який представлений у вигляді дроту. Різноманітні сфери використання можна пояснити специфічною формою, особливостями виробництва. Велику різноманітність пропонує металобаза Київ, де представлені різні види з певним перетином та сортаментом. Найчастіше у продажу можна зустріти прокат з квадратним та прямокутним перетином. Що стосується поверхні, вона може бути ідеально гладкою або рифленою.
Якісна катанка, ціни на яку вказані в каталозі https://petro-metal.com.ua/products_cat/katanka/, активно експлуатується у різних сферах:
- будівництво та ремонт;
- машинобудування;
- меблеве виробництво;
- архітектурний дизайн та багато іншого.
Така продукція знайшла своє застосування у різних промислових галузях, допомагаючи вирішувати різноманітні завдання. Її процес виробництва досить простий та зрозумілий: здійснюється прокатка певних видів металу через вальці. Таким чином, стандартний дріт набуває необхідної форми, що і визначає в майбутньому його сферу використання.
Загальна класифікація: які види катанки існують?
Завдяки різноманітним методам виробництва катанки розрізняють безліч варіантів. У процесі вивчення всього асортименту застосовують загальну класифікацію:
- За формою. Розрізняють моделі з прямокутним та квадратним перетином. Перший тип характеризується наявністю двох паралельних сторін, які мають різну довжину. Другий тип – це катанка зі сторонами, які мають однакову довжину.
- За типом поверхні. Рифлені види гарантують максимально якісне та надійне зчеплення з іншими матеріалами порівняно з катанкою, яка має ідеально гладку поверхню.
- За матеріалом. Найчастіше у продажу можна зустріти продукцію, створену з міді або перевіреного часом мідного сплаву, а також зі сталі або сталевого сплаву.
- За класом точності. Розрізняють сортовий металопрокат звичайного класу точності (В) чи підвищеного (Б). Перший клас часто використовують під час виробництва різних комплектуючих чи деталей для різноманітних видів устаткування.
Діаметр може змінюватись з урахуванням узгоджених характеристик та параметрів з виробником. Незважаючи на це, відповідно до загальних норм та правил, максимальні показники овальності не повинні перевищувати 50% відхилень за своїм діаметром. В іншому випадку представлену продукцію складно буде назвати класичною катанкою.
Реклама