-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Виносять з поля бою поранених і загиблих: як прикарпатці Михайло Рудяк і Микола Лозинський працюють на медеваці

-Реклама-spot_img
spot_img

Михайло Рудяк  та Микола Лозинський з різних селищ Прикарпаття і до війни знайомі не були. Зараз вони побратими та найкращі друзі. Обоє працюють на медевакуації у 453 окремому батальйоні 141 бригади. Виносять з поля бою поранених і загиблих. 

З ними «Репортер» познайомився у Богородчанах, біля волонтерського штабу ГО «Народна Самооборона» Спілка Волонтерів Богородчанщини», пише Правда.іф.

Хлопці якраз допомагали вантажити все необхідне на фронті. І зранку у колоні з волонтерами також поверталися на схід.

Обоє воюють у 453 окремому батальйоні 141 бригади. Михайла мобілізували у червні, а Миколу – у серпні минулого року. Обоє працюють на медевакуації. Кажуть, це була їхня перша відпустка за півтора року. Мали 15 днів на відпочинок.

Ти приходиш додому і не знаєш що робити. Так, воно звучить якось грубо, але ти почуваєшся, як не у своєму місті, – говорить Михайло Рудяк. – А тільки звик, щойно нарешті зрозумів, що ти вдома, як вже треба повертатися.

- РЕКЛАМА-

На фронт військові їхали своїм відремонтованим бусом. Волонтери допомогли перевезти його на Прикарпаття, відремонтувати, тож зараз хлопці поїхали ним на схід.

З богородчанськими волонтерами, з їхнім керівником Михайлом Михайловичем, ми давно співпрацюємо, – говорить Микола Лозинський. – Багато нам помагають. Було так, що ми у п’ятницю ввечері заїхали, а в суботу у нас вже були волонтери з Богородчан і привезли нам і матраци, і все, що треба для облаштування.

До речі, у Миколи позивний – «Рішало». Сміється, мовляв, не через те, що у волонтерів щось «рішає». Такий позивний йому дав командир. А у Михайла псевдо – «Тихий», бо, мовляв, слова з нього витягти не можна.

«Ви запитайте про «Золотий Хрест», – просить волонтер, який переносить коробки зі складу в бус.

Микола Лозинський відмахується, закурює цигарку. Каже, «нагорода – це не так важливо».

Я вам розкажу, за що, – говорить «Тихий». – Микола виніс п’ять поранених і одного загиблого. А нести треба було з п’ять кілометрів до дороги.

За словами Лозинського, найтяжче було перший раз. Другий раз вже знаєш, яку відстань маєш подолати.

Чесно, якось в той момент не задумуєшся і просто несеш, – говорить Михайло Рудяк. – Аж потім усвідомлюєш, скільки ти пройшов. Зразу не відчуваєш, у тебе одна ціль – йти й нести. По рації кажуть: «Вам ще не цілий кілометр лишився». А потім зайшли до дружнього підрозділу, а вони кажуть – та вам ще 4 кілометри.

Михайло з Миколою переважно в групі разом. Військові працюють на першому плечі евакуації, тобто виносять поранених безпосередньо з поля бою. Там, де ходять хлопці, ніщо не може заїхати, бо одразу розбивають.

До позицій ворога може бути близько кілометра. Кажуть, мінометний обстріл не такий страшний, як дрони. А їх у ворога багато. Дрони зависають над тобою і чекають…

Авторка: Світлана Лелик

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні