-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У трьох прикарпатських громадах не відкрили реабілітаційні відділення, – Віктор Ляшко

-Реклама-spot_img
spot_img

Протягом двох років на Прикарпатті особлива увага приділяється розвитку медичної реабілітації. Наразі мережа таких медзакладів в області, де надаються реабілітаційні послуги, є сформованою.

Сьогодні, 14 листопада, у Івано-Франківській обласній адміністрації відбулося засідання регіонального Конгресу регіональних та місцевих влад при Президентові України, повідомляє Правда.іф з місця події

Під час обговорення питання реабілітаційної допомоги військовослужбовцям та ветеранам на Івано-Франківщині був присутнім онлайн Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

За 9 місяців 2024 року реабілітаційні послуги надали понад 11 тисячам прикарпатців. З них стаціонарно – 5 тисяч осіб (майже 44% становлять військовослужбовці) та близько 7 тисяч амбулаторно (396 військових), каже директорка департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олександра Бойчук.

- РЕКЛАМА-

За її словами, стаціонарна допомога надається у 14 медзакладах Івано-Іранківської області, в яких функціонують реабілітаційні відділення і розгорнуто 428 ліжок.

Цьогоріч відкрили ще одне реабілітаційне відділення у Надвірнянській центральній районній лікарні.

Реабілітація здійснюється за такими основними напрямками:

  • первинна медична допомога
  • психологічна підтримка
  • спеціалізована медична допомога

Психологічна допомога військовим, ветеранам та членам їхніх сімей охопила за 2024 рік понад 4 тисячі ветеранів та 730 членів родин військових.

Відомо, що на базі Обласної клінічної лікарні під керівництвом американських та канадських пластичних хірургів протягом чотирьох місій було проведено понад 200 реконструктивних операцій, із них – 161 військовослужбовцям.

Не звачаючи на це, Міністр охорони здоров’я зауважив, що не у всіх лікарнях Івано-Франківська є 100% завантаженість щодо проходження реабілітаційних сеансів.

“У минулому році з державного бюджету на реабілітацію для прикарпатських медзакладів виділили 68 млн гривень, і більше 76 млн вже цього року. Однак недостатнім є рівень завантаженості лікарні №1 Івано-Франківська, Обласної клінічної лікарні. Недопрацьовує Коломийська та Івано-Франківська міська клінічна лікарня, вони працюють на 70 % від своєї потужності”, – стверджує Віктор Ляшко.

За його словами, усі затверджені у 2023 році прикарпатські кластерні лікарні, повинні були відкрити реабілітаційні відділення і запустити їх у роботу. Сьогодні ми не маємо такого відділення у Бурштинській, Косівській та Верховинській центральній клінічній лікарні.

Віктор Ляшко відверто висловив своє незадоволення таким ставленням керівників медичних закладів громади до рішень держави, які не спромоглися організувати роботу реабілітаційних відділень в той час, коли на залишках банківських рахунків лікарень є понад 160 мільйонів гривень, котрі можна використати на ремонти і обладнання.

Світлана Онищук відповіла, що у Бурштинській громаді активно ведуться роботи і в 2025 році в них такий центр запрацює. Однак цього не можна казати про інші дві громади.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні