Сьогодні на прес-конференції від Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області обговорювалось питання дитячого харчування у закладах Прикарпаття.
З осені 2018 року розпочала роботу Регіональна цільова програма «Дітям Прикарпаття – якісне харчування». У рамках цієї програми було здійснено перевірку харчових продуктів у 244 школах та 100 садочках Івано-Франківської області. За даними досліджень, вимогам не відповідають: 4,4% зразків харчових продуктів у школах і 3,15% – у садках.
У 49-ти випадках було зупинено обіг 571 кг харчових продуктів. Закладами змінено 9 постачальників. Постачальники змінили виробників масла у 10-ти випадках, сиру – в 4-ьох випадках та овочів – у 5-ти випадках.
Як розповів начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, особливій перевірці підлягало масло. Українським законодавством дозволено використовувати для виробництва молочних продуктів пальмову олію. Але справжнє масло виготовляється тільки з тваринних жирів – з молока. Якщо у виробництві застосовано хоч один кілограм пальмової олії – це вже, так званий, спред. Таку продукцію можна споживати, але її не рекомендують вживати дітям. Дешеві аналоги вершкового масла можна реалізовувати, але на упаковці має бути зазначено, що це спред.
«Є виробники моральні, а є – які не зовсім дружать із мораллю. Останні вже наперед знають, що можуть поставити меншу ціну, але не будуть постачати масло, натомість – продаватимуть спред. Таким чином вони заробляють свої дві гривні на одному дитячому обіді», – наголошує Роман Гурський.
У 4 кварталі 2018 року було проведено 20 позапланових перевірок, складено 20 актів, 16 приписів та надано 25 рекомендацій.
У 2019 році заплановано здійснити перевірку харчових продуктів у лікувальних закладах, будинках для людей похилого віку та установах пенітенціарної системи.