Планувати дозвілля варто завчасно, тож кореспондентка Бліц-Інфо зібрала найцікавіші події цього тижня – з 18 до 24 лютого.
У вівторок, 19 лютого о 18:30 в просторі MetaLab (“Промприлад.Реновація”) франківцям розкажуть, як “коротко та сердито: 5 хвилин для представлення проекту”.
Як правильно “подати” проект, щоб у нього повірили?
Про це та інше говоритимемо разом з експертом Ольгою Тишко, яка розкаже більше про увагу до інстиктів та логіки під час побудови виступу.
У середу, 20 лютого о 18:30 у «Підземному Переході Ваґабундо» Олександр Бойченко презентує свою книжку «Країна за Збручем», що вийшла у «Видавництві 21».
Книжка «Країна за Збручем» – це збірка новелістичних есеїв та есеїстичних новел, які Олександр Бойченко впродовж двох останніх років писав для сайту zbruc.eu та журналу «Країна».
За словами автора, «Країна за Збручем» – це книжка-міст. Просто міст між текстами, що публікувалися в країні по два боки Збруча. Але це також кладка між різними жанрами й стилями, віадук між трагічним і комічним, тунель між ліризмом і сарказмом, понтон між приватно-побутовим і соціально значущим, шляхопровід від літератури до публіцистики і назад. Одне слово, все більш-менш так само, як у семи попередніх збірках автора, хоч і трохи інакше».
У четвер, 21 лютого о 14 годині в студентському просторі Paragraph презентують проект «Середньовічна корабельня».
Цікавість до історії і особливо епохи вікінгів набирає обертів (Історичний туризм в Європі становить 40%). Як використати цю тенденцію? І чи можливо взагалі перенаправити цей Гольфстрім в розвиток українського культурного простору? Думки про ці та інші питання ви зможете почути на презентації від організаторів проекту «Середньовічна корабельня».
Під-час заходу презентуватимуться моделі кораблів, будівництво яких планується в повний розмір (17 та 16 метрів) в Івано-Франківську у 2019р. Також буде підготовлено відеопрезентацію проект«Середньовічна корабельня» та слайди по експедиції Івано-Франківськ – Галич, яка відбулась в 2018р. по річках Бистриця та Дністер на човні побудованому за скандинавськими технологіями.
О 18:30 в книгарні Є презентують книгу Марії Ткачівської “Тримайся за повітря”.
Перше кохання стало для Соломії і першим розчаруванням. Художник Андрій був для неї єдиним, а вона для нього — однією з багатьох. Тож, коли трапилася можливість поїхати на заробітки в Португалію, Соломія довго не думала. Але добре там, де нас нема: Португалія одразу ж починає випробовувати Соломію на міць. Виснажлива дорога, нелюдські умови проживання та тяжка робота у теплицях сеньйора Родріґеса з ранку до ночі — закордонний рай виявляється справжнім пеклом. Останньою краплиною стає раптова хвороба Соломії. І тієї миті, коли здається, що чекати на допомогу немає від кого, з’явиться він. Той, хто допоможе втриматися там, де так легко впасти…
Цього ж дня, о 19:00 в громадському ресторані Urban Space 100 відбудеться концерт Аліни Шевченко.
Alina Shevchenko – музикантка з Одеси, авторка і виконавиця пісень в стилі indie folk, а також учасниця українського музичного шоу X-Фактор. Нещодавно витончена лірика, мрійливі гармонії і чуттєва подача вже розтопили серця Києва, Вінниці і Тирасполя. На черзі Івано-Франківськ. Її пісні – це сплетіння рим, ритмів і метафор, духу гір і атмосфери міст, ніжний і глибокий звук пробирає слухача своїм спокоєм і небайдужістю.
У п’ятницю, 22 лютого о 18:00 у «Підземному Переході Ваґабундо» відбудеться презентація українського видання роману Петри Морсбах «І раптом вже вечір», що вийшов у «Видавництві 21». Про роман вестимуть розмову перекладачка Людмила Нор і письменник Тарас Прохасько.
За словами Людмили Нор, роман Петри Морсбах «І раптом вже вечір» варто прочитати, аби зрозуміти сучасну Росію і те, що в ній відбувається. Це рідкісна для західної літератури спроба художнього осмислення гуманітарної трагедії, спричиненої тоталітаризмом. Події роману розгортаються в Ленінграді/Cанкт-Петербурзі. 70 років історії Радянської імперії втілено в одній жіночій долі. Головна героїня – попівська донька Люся. Її історія – це історія жінки, яка прагне бути щасливою. Їй доводиться боротися з обставинами, доводиться пристосовуватися, виживати будь-якою ціною. Життя Люсі таке саме, як і в більшості її співвітчизників – позначене присутністю системи на всіх рівнях, позбавлене права на приватність. У цієї героїні є реальний прототип – жінка, з якою Петра Морсбах познайомилася 1981 року під час свого студентського перебування в Ленінграді.
У суботу, 23 лютого о 12:00 в громадському ресторані Urban Space 100 розкажуть, як розпочати власну справу.
Поговоритимуть про: дисципліну, особистий бренд та як почати свій бізнес.
В останній деть тижня, о 18:30 на сцені франківського драмтеатру актори зіграють виставу “Модільяні”.
Історія останніх трьох років життя і кохання видатного художника Амедео Модільяні, одна з робіт якого входить до трійки найдорожчих картин світу, розгортатиметься в наш час, у стінах психіатричної лікарні, в уяві чоловіка, що вважає себе абсолютним генієм.