Печерський райсуд Києва зобов’язав Генпрокуратуру відновити справу проти спеціалізованого антикорупційного прокурора Назара Холодницького та директора НАБУ Артема Ситника про розголошення даних досудового розслідування і втручання у діяльність державного діяча.
Про це йдеться в ухвалі суду від 12 березня.
Мова йде про втручання НАБУ і САП у діяльність на той час голови ЦВК Михайла Охендовського.
Провадження відносно керівника САП Холодницкого, директора НАБУ Ситника та трьох детективів бюро розслідувалось за ч. 2 ст. 344 (втручання у діяльність державного діяча), ч. 1 ст. 367 (службова недбалість), ч. 2 ст. 372 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності) та ч. 2 ст. 387 (розголошення даних досудового слідства) ККУ.
Але було закрите постановою ГПУ від 27 вересня 2018 року у зв’язку з “відсутністю події кримінального правопорушення”.
Скасування постанови ГПУ вимагав адвокат Охендовського Олег Бабіч.
Суд скаргу задовольнив і зобов’язав матеріали кримінального провадження повернути до Головного слідчого управління ГПУ для продовження досудового розслідування.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Як повідомив Бабіч “Українській правді”, це провадження закривали вже двічі.
“Але зараз слідчий суддя постановив скасувати постанову про закриття кримінального провадження. Слідчий суддя також постановив, що необхідно провести згідно з нашими клопотаннями ще низку невідкладних слідчих дій, за наслідками яких буде вирішено питання про притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності”, – пояснив Бабіч.
Нагадаємо:
- 13 грудня 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро повідомили голові ЦВК Михайлу Охендовському про підозру в отриманні великих хабарів.
- Детективи НАБУ і прокурори САП встановили, що Охендовський як член ЦВК у 2012 році нібито за дорученням членів Партії регіонів і за кошти цієї політсили 6 разів їздив за кордон, аби переконати світ у демократичності виборчого процесу в Україні.
- За словами керівника САП Назара Холодницького, документи “чорної бухгалтерії” підтверджують 4 випадки отримання Охендовським готівки в офісі Партії регіонів у Києві на загальну суму 16 734 долари США.
- У зв’язку з цим САП звернулася до суду з проханням усунути Охендовського від займаної посади. Проте в грудні 2016 року Солом’янський районний суд Києва відмовився це зробити.
- 15 лютого 2017 року глава САП Назар Холодницький продовжив термін досудового розслідування стосовно Охендовського.
- Сам Охендовський називав кримінальне провадження сфабрикованим.
- Пізніше повідомлялося, що Охендовський звернувся до Генпрокуратури з заявою про втручання в його особисте життя і діяльність державного службовця, розголошення даних досудового розслідування, перевищення службових повноважень.
- Генпрокуратура за його заявою відкрила кримінальне провадження щодо НАБУ і САП.