-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Найбільшими інвесторами Прикарпаття виступають нерезиденти Кіпру, США, Нідерландів, Польщі, Данії та Німеччини

-Реклама-spot_img
spot_img

Головне управління статистики інформує. У 2018 році економічні відносини з країнами Європи продовжували поглиблюватися в значній мірі за рахунок зростання експорту товарів  та активізації експортно-імпортних операцій у сфері послуг.
Результат пошуку зображень за запитом "Головними інвесторами Прикарпаття"
У минулому році до країн Європи спрямовано 65,4% експорту усіх товарів, у т.ч. до країн Європейського Союзу – 64,3% (у 2017р. – відповідно 63% та 61,9%).  Понад три чверті загального обсягу експорту склали поставки до Румунії, Словаччини, Польщі, Чехії, Італії, Латвії, Німеччини.
Обсяг експорту товарів з області до країн Європи у 2018 році склав      570 млн.дол. США, що на 36% перевищило рівень попереднього року. До країн ЄС відвантажували, в основному, продукцію  хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, механічні та електричні машини, деревину і вироби з деревини, мінеральні продукти, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукти рослинного походження, текстильні матеріали  та текстильні вироби.
З Європи отримано товарів на 349,7 млн.дол. США або 93,9% обсягів 2017 року.  Імпорт з країн Європи становив 41,8% від загального обсягу, у т.ч. з країн Європейського Союзу 41%. Близько 80% надходжень отримано з Німеччини, Польщі, Румунії, Італії, Болгарії, Чехії, Угорщини. У структурі імпорту з країн Європейського Союзу вагомі обсяги припадали на механічні  та електричні машини, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, продукцію хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, недорогоцінні метали та вироби з них, мінеральні продукти, засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби,  текстильні матеріали та текстильні вироби.
Європейським країнам у 2018 році надано послуг на 46,7 млн.дол. США, що склало 77,4% від загального обсягу експорту послуг та на 8,6% більше порівняно з 2017 роком. Обсяг імпорту послуг  з країн Європи у 2018 році склав 17 млн.дол. США або 94,2% від загальнообласного їх обсягу та зріс у порівнянні з 2017 роком на 17,1%.
Упродовж ряду років країни Європи і Європейського Союзу зокрема займають пріоритетне місце в інвестуванні економіки Івано-Франківщини.
На кінець 2018 року в економіку області з початку інвестування нерезидентами країн Європейського Союзу вкладено 828,8 млн.дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу) або 92,7% загального обсягу, у тому числі протягом останніх п’яти років ними інвестовано 289,1 млн.дол. (82,3%).
Із 50 країн-інвесторів області кожна друга є країною Європейського Союзу. Головними інвесторами виступають нерезиденти Кіпру, якими вкладено 465,4 млн.дол. США, Нідерландів (202,8 млн.дол.), Польщі (39,6 млн.дол.), Данії (30,6 млн.дол.), Німеччини (27,4 млн.дол.). Цими країнами залучено 92,4% загального обсягу акціонерного капіталу з країн Європейського Союзу за весь період вкладень.
Найбільш інвестиційно привабливими для іноземних інвесторів є  підприємства переробної промисловості, в які вкладено 72,7% загального обсягу інвестицій з країн Європейського Союзу, оптової та роздрібної торгівлі; ремонту автотранспортних засобів і мотоциклів (13,2%), сільського, лісового та рибного господарства (8,2%).
Найбільшими інвесторами Прикарпаття виступають нерезиденти Кіпру, США, Нідерландів, Польщі, Данії та Німеччини
Довідково: День Європи в Україні встановлено Указом Президента України від 19 квітня 2003 року і відзначається щорічно у третю суботу травня.
 

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні