За кордоном, вже дуже давно заборонено перевозити дитину в салоні автомобіля без спеціального крісла. До України така практика прийшла декілька років тому, але стрімко набрала популярності. Перш за все, батьки не переживають, що дитина травмується при різкому гальмуванні. Та й малюкові набагато комфортніше їхати в спеціальній люльці, аніж сидячи на колінах у дорослого.
Для кожного віку є різні крісла, тож батькам доводиться змінювати по декілька моделей поки дитина виросте. І навіть коли така покупка потягне з сімейного бюджету чималу суму, повірте життя і здоров’я вашої дитини – не те, на чому можна економити. Автомобільні експерти переконані, що якби в Україні батькам роз’яснювали яка небезпека чекає дитину в разі ДТП без спеціального крісла, і ще й штрафували за це,то можливо тоді вони б не нехтували порадами. Хтось каже, що їздить акуратно з дитиною в салоні, а хтось – пристібає ременем. Та це не гарантує повної безпеки та захисту маленького пасажира.
Дитячі автокрісла відомих виробників, які можна знайти на RIA.com, зроблені з урахуванням усіх особливостей. Тут є безліч моделей з різними ціновими категоріями.
Залежно від віку та ваги дитини автокрісла поділяються на декілька груп. При купівлі продавці радять звертати увагу швидше на вагу малюка, аніж на ріст.
Групи, на які діляться автокрісла:
Автолюльки 0 (0-10 кг) – легка люлька з малим внутрішнім об’ємом, прослужить вам орієнтовно до 9-10 місяців.
Автолюльки 0+ (0-13 кг) – ця люлька трохи більша, користуватися нею можна десь 1-1,5 року.
Група 0+/1 (0-18 кг) – крісло цієї групи має 4 положення нахилу спинки, що зручно під час далекої подорожі, прикріплюється звичайним ременем безпеки, а надійні та зручні паски міцно тримають дитину в кріслі.
Група 1 (9-18 кг) – крісло призначене для дитини від 1 до 4 років, можна регулювати на три різні положення: сидячи, напівсидячи та напівлежачи.
Група 1/2 (9-25 кг) – ця категорія крісел має більший внутрішні об’єм ніж, наприклад, група 0+/1, такі крісла розраховані на дитину віком від 1 до 7 років, хоча деякі моделі мають додаткову вкладку для маленьких пасажирів.
Група 1/2/ 3(9-36 кг) – крісла цієї групи призначені для дітей від 9 місяців до 12 років. Якщо дитина менша, то спинка регулюється в положення напівлежачи, а дитина фіксується внутрішніми ременями безпеки. Коли вже підросте, спинку можна зняти і перевозити дитину на подушці-бустері, яка кріпиться разом з дитиною штатним паском безпеки.
Група 2/3 (15-36 кг) – у цій групі, як і в групі 1/2/3 є універсальні крісла-трансформери,вони чудово підходять для дитини, котра вже виросла і не хоче сидіти в дитячому кріслі. Тут крісла зазвичай уже не мають внутрішніх ременів безпеки.
Група 3 «бустер» (22-36 кг) – особливості бустера в тому, що дитина почуває себе дорослим пасажиром. Кріпиться бустер на штатні ремені безпеки разом з дитиною
Автокрісла кожної групи мають ще безліч особливостей, які можна довго перераховувати. Та головне, що навіть всі вони виготовлені з високоякісних матеріалів, мають зручні підлокітники та м’які ремені безпеки. Перевозячи дитину в такому пристрої, ризик травм у разі ДТП значно знижується.
І ще одне, не треба робити поспішних висновків і думати, що якщо крісло дешеве, то воно не зручне. Відмінність між дорогими і дешевими автокріслами полягає у функціональності і кількості опцій: можливість регулювання не лише підлокітників, а й глибину сидіння, спосіб зміни нахилу, ширину бічного захисту та ін. Але навіть у бюджетному кріслі, ваша дитина вже буде у більшій безпеці, ніж без нього.
Дитяче автокрісло це не лише зручно, а й безпечно для дитини
НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ
Comments are closed.
[…] Окрім шафи на сайті RIA.com ви можете купити дитяче автокрісло. […]