В Івано-Франківську обговорили перспективні проекти та майбутню співпрацю між атовцями та благодійниками.
Участь взяли військові, представники волонтерських організацій та бізнесу, інформує WestNews. Своїм бачення подальшої роботи ділилися учасники АТО міського та обласного осередків і реабілітаційного центру «Бандерівський Схрон». До обговорення долучилися також Благодійний фонд «Лелекера» та ТОВ “Горець”.
Серед пріоритетних завдань – вирішення першочергових питань ведення та координації бізнесу, напрацювання нових напрямків в подальшій діяльності й захист бізнес-інтересів.
Тема на яку сьогодні говорили – бойове братство. Воно існує на фронті, але й не має закінчуватися в мирному житті. Адже ветерани повинні спілкуватися і допомагати один одному.
«Наша основна мета провести адаптацію ветерану. Щоб вони могли віднайти себе тут, на мирній території. Ми розпочали декілька бізнес-проектів. Зокрема, це «Кава зі схрону». Наша основна ціль, щоб усю роботу мають робити ветерани. Для них це той самий прибуток, який дає можливість їм жити», – говорить Ігор Чернецький, керівник «Бандерівського схрону».
«Найближчим часом у нас буде створено міністерство у справах ветеранів. Ми категорично проти нього. Є свої нюанси. Справами ветеранів має займатися структура, яка вже існує», – додав пан Ігор.
В той час Володимир Веркалець, представник державної служби у справах ветеранів війни, додав, що у нього протилежне бачення у цій ситуації.
«На мою думку, що таке міністерство потрібне. Адже справи ветеранів мають бути під одним крилом, але я бачу, щоб на базі нашої службі була створена робоча група. Я переконаний, що там мають працювати ветерани війни, які знають які є проблеми, та як їх вирішувати. З Івано-Франківської області ми надамо свої пропозиції», – наголосив він.
«Держва передбачила можливість у допомозі щодо відкриття бізнесу. Виплати на допомогу полягають у тому, що за підтримки центру зайнятості виплачується одноразово для відкриття власної справи. Але багато учасників АТО дуже мало до нас звертається. Ми допомагаємо вести їм бізнес план, повний супровід, допомога не закінчується після того, як учасник АТО відкриває власну справу », – зазначає Юлія Вінтоняк, директор філії від обласного центру зайнятості.
До слова, виявили бажання отримати таку допомогу тільки 5 учасників АТО.
Адже підтримка побратимів важлива не лише на війні. Важливо зуміти і в мирному житті, на рідній землі зберегти бойове братерство. І задля спільної роботи необхідно об’єднувати свої зусилля.
Відвідувачі мали також нагоду поспілкуватись з військовими, провести продуктивну розмову на важливі теми та поміркувати над подальшими планами.