Афери Андрія Богдана: де насправді заробив гроші голова Адміністрації Президента (відео, фото)

Один з найцінніших кадрів “Зе-команди” – Андрій Богдан. Заради того, щоб він очолив Адміністрацію Президента, Володимир Зеленський пішов на порушення закону. Хоча ще до призначення на керівну посаду в Адміністрацію Президента усі ключові зустрічі Зеленський і Богдан проводили пліч-о-пліч.

Результат пошуку зображень за запитом "Афери Андрія Богдана: де насправді заробив гроші голова Адміністрації Президента"

Андрій Богдан і справді виділяється серед інших головних гравців “Зе-команди”, які на держслужбу потрапили буквально з екрану ТБ. Він відомий адвокат, має політичний і управлінський досвід, а ще широке коло друзів дуже важливих друзів.

Партнерство з Ігорем Пукшиним та Олександром Бауліним, з якими Богдана пов’язувала низка юридичних та агро-компаній. Дружба з Юрієм Луценком та довірливі стосунки з Андрієм Портновим.

Дійсно, я Юрію Віталійовичу багато чого радив. Ми дуже багато спілкувалися,
– прокоментував голова Адміністрації Президента Андрій Богдан.

Хороші клієнти та партнери – хороші заробітки. У 2011 році Богдан став власником маєтку в Конча-Заспі. Ось цього, на понад півтисячі квадратних метрів, з виходом до каналу і пришвартованим білим катером.

Будинок Богдана
Будинок Богдана (обведений білою лінією)

У 2013 дружина Богдана купує одразу дві великі квартири на 300 квадратних метрів в центрі Києва. Потім Богдан оформив на себе низку нежитлових, найвірогідніше, що офісних приміщень на Дніпровській набережній. Їх нинішній глава АП здає в оренду.

Це моє минуле життя, я жив як підприємець, я працював багато, заробляв гроші,
– пояснив Андрій Богдан.

І тут можна було б закінчити історію. Прийшов до влади з бізнесу, багато працював, професійний юрист. Але по-перше, цей юрист з 2007 року фактично працює на державній службі. Заступник міністра у Кабміні, урядовий уповноважений з питань антикорупції, радник Азарова і знову державний антикорупціонер.

По-друге, ми виявили кілька епізодів підприємницької діяльності Андрія Богдана. І те, що цю діяльність він поєднував з антикорупційною посадою це доволі іронічно. Нині важко сказати, що робив чиновник Андрій Богдан. Але ось юрист і підприємець Андрій Богдан, якщо м’яко назвати його роль, консультував у кредитних шахрайствах.

Схеми Богдана

Уявіть, що ви великий бізнесмен і взяли під заставу свого майна великий кредит у банку. Та повернути борг не можете або, навіть, просто не хочете. Не проблема, адже є люди, які допоможуть залишити і бізнес, і гроші, і майно, а кредитора пошити в дурні. Варіантів подібних афер декілька.

Найпопулярніший виглядає так: коли різні кредитори збанкрутілого бізнесу приходять за своєю часткою боргу, а банкрут платити не хоче, то він може “втулити” першочерговим кредитором якусь фактично “свою” офшорну фірму.

Ця фірма у суді заявить, що позичала цьому підприємству велику суму і підприємство борг підтвердить. І після суддівських спорів саме ця офшорка і забере гроші чи майно підприємства. Звісно ж, за згодою власника, а справжній кредитор – банк залишиться ні з чим.

Офшорна схема
Офшорна схема

Поява цієї офшорки-кредитора буде цілком штучною і фейковою, але в тому й сенс послуги, якою користуються власники бізнесу. А надають цю послугу деякі юридичні групи. І нинішній глава АП, відомий уповноважений антикорупціонер Андрій Богдан, має добре розбиратися в подібних схемах.

Одну з них виявив Фонд гарантування вкладів, коли ліквідовував банк “Фінанси та Кредит”. Маслосиркомбінат із групи “Клуб сиру” завинив банку 150 мільйонів. Кредит взяв у 2007 році під заставу майна і не повернув. У 2009 році банк спробував стягнути майно заводу, однак нерухомість з іпотеки вивели двома судовими рішеннями.

За обома стоїть віргінська офшорка “Айдельберг ресорсіс”. За одним позовом вона вимагала повернути їй 50 мільйонів, які вона ніби-то позичила заводу раніше. У другому позові “Айдельберг” вимагала ще 150 мільйонів гривень, за які завод ніби-то поручився.

Маслосирокомбінат радо у суді визнав свій борг перед офшоркою. І, скажемо просто – банкрутнув на її користь. Так майно вивели з іпотеки банку, а потім продали за заниженою ціною своїм же структурам із “Клубу сиру”.

Реалізуючи злочинну схему, службові особи ВАТ “Світловодський маслосиркомбінат” за попередньою змовою з посадовими особами “Клуб сиру” у судах діяли від імені “фіктивною офшоркою” “Айдельберг ресорсіс”,
– написано у кримінальномму провадженні.

Але у схеми є і безпосередні виконавці. Юридичним супроводом оборудки займалась саме група Ігоря Пукшина, Олександра Бауліна та Андрія Богдана.

Оця віргінська офшорка “Айдельберг ресорсіс”, на чию користь у 2009 році добровільно збанкрутував камбінат групи “Клуб сиру”, трохи пізніше засвітиться у прямому зв’язку з Андрієм Богданом. У 2014 році він отримав довіреність на її представництво від Олександра Бауліна. Про зв’язок Богдана з історією, в якій 200 мільйонів розчинились у віргінському напрямку говорить ще кілька прізвищ.

Маслосиркомбінат беззаперечно підтвердив, що позичав гроші у офшорки і банкрутував. Член правління цього підприємтва Олександр Коваленко не лише друг Богдана у Facebook.

Олександр Коваленко
Олександр Коваленко

Зараз Коваленко від імені голови Адміністрації Президента за довіреністю, виданою Богданом, продає його землю під Києвом.

Подивимось на інших учасників схеми, де є всі знайомі. Роман Бабій – адвокат з офісу “Пукшин і партнери”, компанії, в якій Богдан теж працював і навіть був керівником.

Роман Бабій
Роман Бабій

Доки одні юристи з офісу Пукшина-Богдана представляли офшорку, якій комбінат начебто винен мільйони, Бабій, юрист тієї ж фірми, представляв сам комбінат.

Багато справ було в мене в адвокатські кар’єрі, яка вже кілька десятків років. Тому я навіть с ходу і не згадаю, які саме компанії представляв, тим більше в 2008 році,
– пояснив адвокат Роман Бабій.

Офшорку, яка вимагала у Бабія повернути кредит у 2015 році представляла Зоя Касперчик, яка є адвокатом з офісу Пукшина-Богдана.

Слідчі говорили про змову посадових осіб підприємства-позичальника і офшорки, проте варто ще додати змову із суддями.Скаргу Касперчик від імені “Айдельберг ресорсіс” розглядав Вищий господарський суд. У колегії суддів тоді була Мальвіна Данилова.

Мальвіна Данилова
Мальвіна Данилова

Зараз її співмешканець – бізнес-партнер Богдана. Хоча сама суддя каже, главу АП особисто не знає. “Я його взагалі не бачила, побачила коли він оце тільки почав обіймати цю посаду” – заявила суддя Господарського суду Києва Мальвіна Данилова.

Тобто, інтереси комбінату, який начебто завинив гроші офшорці, і інтереси самої офшорки представляли юристи з офісу Пукшина-Богдана. Результат цієї комбінації – не погашено справжній кредит маслосиркобінату в банку.

Звісно, що журналісти хотіли б детально розпитати про роль Андрія Богдана і його знайомих в історії з появою дивного офшорного кредитора, але на такі питання голова АП не має ані часу, ані натхнення.

Коли буде час і натхнення, тоді буду давати інтерв’ю. Знаєте, у мене дуже багато запитів. І в цьому є інформаційна політика, що ми визначаємо, коли і кому ми даємо коментарі. Ми не можемо, як влада, під тиском певних журналістів, особистостей давати (інтерв’ю – 24), – заявив голова Адміністрації Президента Андрій Богдан.

І якщо справу з Айдельберг ресорсес більш менш ще можна назвати минулим, то наступна історія з сьогодення. Тут теж є банк, є завод, є невиплачений кредит, є судовий спір, є офшорки і Богдан.

Джерело

(Visited 178 times, 1 visits today)

Коментарі:

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:5576

загрузка...

Наші, українські яйця - найкращі: Ляшко поласував сирими яйцями (фото) 14:37

Якби на виборах 21-го липня голосів тій або іншій партії додавалося відповідно до харчових уподобань її лідера, то шанси Радикальної партії Олега Ляшка пройти до Верховної Ради значно зросли би. У той...

Дуже апетитно: українська тенісистка розбурхала мережу відвертою світлиною (фото) 14:05

На своїй сторінці в Instagram друга ракетка України Даяна Ястремська поділилася пікантним фото з курорту в Анталії, де вона позує на фоні великих червоних "губ" і висунутого "язика", які нагадують відому...

Дзвінки о шостій ранку та голос за 50 грн: українці скаржаться на спроби підкупу від "Слуги народу" (відео) 13:36 1 коментар

Жителі столичної Оболоні скаржаться на агітацію за кандидата в депутати від "Слуги народу" на 217 окрузі. Про це йдеться в сюжеті "Прямого". По марожитарці тут іде Мар’яна Безугла. Люди кажуть, що...

"Зеленський, визнай Донбас!" "Чорний Ленін" із "ДНР" розповів про секретний "договірняк" із Путіним 13:04 3 коментарі

Російська влада в перспективі сподівається у формі федералізації чи автономії "впихнути Донбас назад в Україну". Таку думку висловив терорист "ДНР" Айо Бенес, якого називають "Чорним Леніним", в інтерв'ю "Вільній пресі". "Зараз у "ДНР"...

«Доведеться вам виживати зі мною, з малоросом». Зеленський поспілкувався з головою облради, яка підтримувала Порошенка (відео) 12:35

Під час візиту в Миколаїв президент поспілкувався з головою облради, яка під час виборів в коментарях в Facebook закликала Зеленського зняти свою кандидатуру. Пише Главком. Президент Володимир Зеленський поспілкувався з...

Гриценко заявив про "фізичні" погрози від охорони Смешка та пообіцяв у разі повторення "обламати роги 12:03

Лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко повідомив про погрози на адресу свого соратника від охоронця глави партії "Сила і честь" Ігоря Смешка. Про це він розповів у фейсбуці, інформує Цензор.НЕТ. ""Сила і...

Як тепер українці проходитимуть службу в армії: Зеленський вніс деякі зміни 11:34 1 коментар

Президент України Володимир Зеленський вніс зміни до Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах. Відповідно до указу №524, в абзаці 24 пункту 46 слова "З введенням воєнного стану для осіб...

Смешко з кулаками накинувся на нардепа в ефірі: деталі скандалу 11:02

Під час перерви ефіру програми "Свобода слова" 16 липня на телеканалі ICTV лідер партії "Сила і честь" Ігор Смешко накинувся на свого опонента в студії, нардепа, кандидата в депутати від партії "Громадянська...

Хто стане новим прем’єр-міністром: ставки та прогнози букмекерів 10:33

Найбільші шанси стати новим прем’єр-міністром України після Володимира Гройсмана має лідерка партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко. Про це свідчать дані на букмекерських сайтах. Редакція 24 каналу застерігає, що будь-які дані на...

Журналісти повідомили про погрози від імені Зеленського: які питання просять не ставити президенту 10:01

Кільком журналістам надійшли дзвінки з погрозами і вимогою не питати президента Володимира Зеленського про аеропорт в Миколаєві. Про це самі журналісти поінформували на своїх сторінках в Facebook. Згідно з повідомленням на сайті Офісу...

Маєтки Сергія Тарути: як живе другий номер "Батьківщини" 16:30 1 коментар

Мільярдер та екс-губернатор Донеччини Сергій Тарута на позачергові парламентські вибори йде під другим номером у списку ВО "Батьківщині" на чолі з Юлією Тимошенко. 24 канал продовжує серію публікацій про нерухоме...

Воюють навіть діти: у мережу потрапило шокуюче зізнання терориста "ДНР" (відео) 15:38 4 коментарі

У мережі з'явилося відео, на якому терорист "ДНР" із бригади "П'ятнашка" зізнається, що окупанти брали туди навіть дітей. За його словами, він сам вступив до лав бойовиків, коли йому було...

Василь Ломаченко викликав ажіотаж серед уболівальників дивним відео 15:06

Український чемпіон Василь Ломаченко викликав ажіотаж серед уболівальників епічним відео в соціальній мережі Instagram. Наш співвітчизник записав ролик для фанатів, в якому показав їм свого "брата". "Всім привіт! Хотів би вас познайомити...

У Зеленського заговорили про ще одні дострокові вибори 14:37 1 коментар

В Офісі президента Володимира Зеленського розглядають питання про дострокові вибори до органів місцевого самоврядування. Це можуть зробити для того, аби "повністю змінити систему влади". Наразі розглядають варіанти про їхнє проведення...

"Обкладинка Playboy": 18-річна українська чемпіонка завела мережу гарячою світлиною (фото) 14:05 1 коментар

Наймолодша чемпіонка світу в історії дзюдо Дар'я Білодід викликала справжній фурор в соціальній мережі Instagram. 18-річна спортсменка опублікувала ефектний знімок з відпочинку. Білодід приміряла купальник і яскраві червоні окуляри з обрізаною оправою,...

Відомий телеведучий влаштував весільну фотосесію (фото) 13:36

Телеведучий Тімур Мірошниченко одружився ще півтора роки тому і вже встиг стати татом. Але весільну фотозйомку вони з дружиною Інною влаштували лише зараз. Як розповіли закохані JetSetter.ua, тоді часу на фото не було, а...

Дорофєєва у відвертому образі попросила літо повернутися (фото) 13:04

Цьогорічний липень балує нас прохолодою, але подобається це не всім. Співачка Надя Дорофєєва, наприклад, прагне спеки. Для цього вона навіть виклала фото в білих високих трусиках і топіку та закликала...

Вибори дісталися церкви: голова парламентської фракції агітує в храмі та роздає "пожертви" (відео) 12:35

В одному з сіл Заставнівського району на Чернівеччині у церкві агітували за кандидата-мажоритарника, голову фракції "Народний фронт" Максима Бурбака.   Про це повідомляє громадянська мережа "Опора" У Facebook з'явилося відео, на якому...

"Нам ввести танки?!" Депутат Держдуми вибухнув погрозами до України в прямому ефірі (відео) 12:03 7 коментарів

Депутат Державної думи Леонід Калашников заявив, що якщо Росія продовжить експортувати газ до Європи через Україну, то на її територію доведеться ввести танки для охорони газопроводу. Уникнути цього нібито можна, тільки...

Люди заглянуть в холодильник і запитають: «Крім «Сватів» і «Кварталу 95», нас годувати не будуть?» 11:34

Президент - це важко. І для людини, яка ним є чи прикидається, і для власної родини. Пише Главком. Дуже лестить увага Президента України. В кожному його ролику на внутрішньополітичну тематику...
  • ріел ІФ виринаюча