Армійський товариш Порошенка поділився відвертими історіями служби в армії президента

У легендарному містечку Ніжин, що на Чернігівщині, живе життєрадісний, амбітний, успішний чоловік, у житті якого була дуже цікава сторінка – служба в армії із майбутнім Президентом України. Саме так. Ніжинець Роберт Іванович Іващенко був армійським товаришем Петра Олексійовича Порошенка.

Результат пошуку зображень за запитом "порошенко"

Пан Роберт поділився спогадами про молоді роки і розказав дуже цікаву історію, пов’язану з молодим кремезним хлопцем Петром Порошенком. «Я навчався в Інституті фізкультури в Києві на кафедрі боксу і за спецнабором призивався до армії. У липні 1984 року нас відправили на збірний пункт. З’їхалися хлопці з різних інститутів. І там на збірному пункті я познайомився з Петром Олексійовичем. Це був кремезний, високий і – це одразу було помітно – сильний хлопець. Познайомилися зовсім випадково. Потім приїхав «покупець» – офіцер, який забирає в частини призовників. І ми разом потрапили в одну команду, яку направили на Північнокавказький військовий округ.

Повезли нас до Волгоградської області. Служили ми між Волгоградом і Астраханню. Місто називається Ахтубінськ. Ми почали тоді шукати це місто на карті і виявилося, що на карті такого міста немає. Нас везли до засекреченої військової частини. Там випробовували новітні зразки військового озброєння: літаки «Міг-29», «АВАКСи», крилаті ракети, «шпигуни». Все це було в наявності», – пригадує Роберт Іващенко. Служба виявилася нелегкою, проте цікавою. В таких умовах, як кажуть, стають справжніми чоловіками. «Нас привезли. І на курс молодого бійця поселили на так званий 19-й майданчик. Це була розсекречена на той час ракетна база стратегічного значення ядерної зброї. Наші казарми розташовувалися за 300-400 метрів від покинутих шахт із радіоактивним фоном і залишками пального. Екологічно дуже страшна обстановка була. Якщо пошкодження були, то ноги і руки гнили заживо.

Після КМБ нас із Петром розкидали в різні роти, але ми були в одному приміщенні. Я на першому поверсі, він – на третьому. Я потрапив до ремонтно-будівельної роти, а він – до роти «ромашка». Це рота охорони військових аеродромів. Там були дуже тяжкі умови для несення служби. Петро потрапив у дійсно дуже гнітючі умови. Варто зазначити, що Петро вирізнявся поміж усіх. Його ерудиція всіх вражала. Він був дуже розумний. Навіть в армії продовжував вчитися. А англійську мову вже у 1984 році він знав назубок», – зазначає пан Роберт.

Розказав Роберт Іващенко дуже цікавий випадок, пов’язаний безпосередньо із Петром Порошенком. Цієї історії, мабуть, ще ніхто в Україні не чув. «Розкажу випадок один, який яскраво ілюструє твердість і незламність характеру Петра Порошенка. Це надзвичайно сміливий хлопець. Справжній чоловік. У нас в роті було 36 вірмен, 32 українці і близько 50 осіб різних кавказьких національностей – дагестанці, чеченці, лезгини, кумики, аварці і т.д. Це дуже небезпечні були хлопці. Тоді була «дідівщина» яскраво виражена. Мені було простіше – я був родом із непростого міста Ніжина, до того ж я боксер і організував біля себе оточення правильних хлопців.

У моїй роті були два грузини. І один із них – накачаний, кремезний, коренастий, – займався дзюдо і самбо. І трапилося так, що цей грузин наїхав на Петра. Але ж і Петро був не промах. Він не злякався. Але в армії не підкоритися «діду» та ще й кавказцю – це серйозний вчинок. Петро прийшов до мене і каже, що в нього проблема. Але він не просив допомоги фізично, лишень проконтролювати справедливість процесу. Уявіть, характер який. Він заявив, що вийде з тим грузином сам на сам вирішувати конфлікт, а ми щоб простежили за кавказцями, бо вони можуть натовпом нападати. Я спитав, чи впорається він. Він запевнив, що все буде нормально. Я ж не знав, що він спортом якимсь займається. В зазначений час вийшли ми за казарми. Кавказців із різних рот збіглося більше сотні. Петро роздягнувся до пояса. Він розумів, що виходить проти борця і, щоб той не мав, за що вхопитися, зняв верхній одяг. Це було ще те видовище. Борці не б’ються кулаками, вони борються. Але протистояння тривало секунд 10. Це було блискавично. Петро схопив того грузина і тільки ноги його вгору – чоботи в один бік, грузин – в інший. Секунда – і Петро вже на ньому сидить. Грузин зрозумів, що програв і сказав, що здається. Потім уже з’ясувалося, що Порошенко – кандидат у майстри спорту з класичної боротьби. Після сутички Петро і грузин потисли один одному руки і розійшлися. Це був достойний вчинок. Вчинок, який показав на все життя, що Петро Порошенко – сильний, справедливий і незламний», – запевняє пан Іващенко.

Також у пам’яті ніжинця закарбувався момент, як провідувати Петра Порошенка до армії приїжджала його майбутня дружина. «Пам’ятаю, як і Марина до Петра приїжджала. Тоді вони ще не були одружені. Зустрічалися. Ми тоді втрьох сиділи і говорили про життя. Марину запам’ятав як дуже скромну, надзвичайно виховану інтелігентну дівчину. Шкода, що фотографій немає. Це все було заборонено. Ми ж на режимному секретному об’єкті були. Про фотоапарати навіть йтися не могло.

Після армії з Петром Олексійовичем ми один раз випадково зустрічалися. Хоч і знайомий із Президентом, але в політику не лізу. Щодо Петра Порошенка, то я адекватно оцінюю його діяльність на посаді Президента і сподіваюся, що він завершить усе розпочате. Він прогресивний реформатор. Треба мати мужність, щоб завершити розпочаті реформи. Я підтримую його вектор – в НАТО і ЄС, підтримую Томос і вважаю правильною реформу децентралізації. Не можна збивати країну із вибраного курсу. Гадаю, люди це мають розуміти. Тому щиро бажаю Петру Олексійовичу перемоги на виборах», – завершує нашу розмову Роберт Іващенко.

PSX_20190415_170332

Спілкувався – Павло Солодовник (Варто зазначити, що поділитися армійськими спогадами пана Роберта вмовила його дружина – Світлана Сімонова). На фото – Роберт Іващенко з донькою Ізабеллою

Джерело

(Visited 12 982 times, 1 visits today)

Коментарі:

  Гість,

  Суму оплати тобі назви

  Гість,

  Бувають же такі люди! Та гляньте на свого Петра тверезими очима. Мішок з гімном помішаний на грошах. Йому та Україна до задниці, тобіш люди. Йому пельку напхати і за кадик залити, от і всі питвння.

  Гість,

  Аеродром сторожували це шара не служба і на цьому незнаючих хочутт здурити.

  Гість,

  Присягу давал на верность СССР , а потом предал гнида . Потом стал президентом , дальше вы сами понимаете ….. !

  Гість,

  заказная статья

  Анатолий,

  Дай, Господи, ума украинскому народу проголосовать 21 апреля за Порошенка. Ни одни предыдущие выборы в Украине не были так важны как эти, и не одни выборы столько не высасывали нервной энергии у адекватных людей.

  СТАС,

  Вранье!В эти года самолет миг 29 не испытывали.Был только секретный миг 25.

  Гість из Ахтубинска,

  1. Я служил там в 1979-80г.
  2. В Ахтубинске есть Филиал Академии Жуковского………….и да – там испытывали новые самолёты (и советские и трофейные кап.стран).
  3. В 1979г. испытывали МИГ -31 и французские Супермиражи.
  4. Никаких ракетных шахт в Ахтубинске нет.
  5. Шахты есть но далековато………….и ракет там никогда не было (до окончания постройки шахт их расположение продал американцам “добрый человек”. Шахты разрушили и засыпали).
  6. Раны на теле действительно плохо там заживают, но не из-за радиации, а по причине расположенного в 45км. ракетного полигона Капустин Яр (там запускают военные спутники).
  Несгоревшие отходы и продукты горения топлива после каждого пуска накрывают большую территорию.

  Сергей,

  В Афганистане раны тоже плохо заживают, но это из-за климата, а не радиации…

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:9636

загрузка...

Новий шанувальник? Загадковий чоловік подарував Ірині Білик електрокар (фото) 16:30

Ірина Білик відверто розповіла, що пов’язує її з чоловіком, який нещодавно подарував їй дороге авто. Нещодавно Ірина Білик у своєму аккаунті в Instagram опублікувала фото, на якому вона позує з...

Дональда Трампа запідозрили у спробі депортувати Меланію 15:38 1 коментар

Тревор Ноа - південноафриканський комік і актор, ведучий сатиричної передачі The Daily Show на американському каналі Comedy Central. У свіжому випуску шоу Ноа викрив спробу Дональда Трампа депортувати дружину, чий міграційний статус...

"Іди гуляй, Господи!". Головні розноси Зеленського 15:06 1 коментар

Українська політика буває всякою, але не нудною. У цьому плані нашій країні завжди "щастило" і на президентів, і на інших високопоставлених державних мужів. Часом здається, що уміння формулювати свої думки...

Відверті купальники та бюст Леніна. Як проходив перший конкурс краси в СРСР (фото) 14:37

У конкурсі дозволили брати участь дівчатам із будь-якими параметрами. Пише Главком. Перший офіційний радянський конкурс краси «Московська красуня 1988» пройшов у Палаці спорту «Лужники». Його спонсорував німецький журнал мод «Burda Moden»....

Відома українська співачка показала свій відпочинок в Карпатах (фото) 14:05 2 коментарі

Співачка Злата Огнєвіч гайнула до Карпат підзарядитися енергією природи. У сукні-вишиванці вона попозувала на тлі гарних краєвидів і осідлала коника. Як написала артистка в Instagram, у планах у неї суцільний релакс:...

Донька "кварталівця" Кошового може представити Україну на Євробаченні (фото) 13:36 1 коментар

Старшій доньці актора "95 Кварталу" Євгена Кошового, Варварі не вдалося вибороти перемогу в українському дитячому вокальному телешоу, тож вона націлилася на Євробачення. Поки що - дитяче. 11-річна Варвара стала фіналісткою Нацвідбору на...

"Твоє місце на сцені!" Новообраний депутат зі "Слуги народу" розізлив мережу (фото) 13:04 1 коментар

Український шоумен Олександр Скічко, який пройшов до парламенту від партії "Слуга народу", розлютив користувачів мережі політичними планами. На своїй сторінці в Instagram він зізнався, що обговорив законопроект в сфері інфраструктури, на...

Ольга Сумська стала жертвою сексуальних домагань (відео) 12:35 3 коментарі

Українська актриса театру і кіно Ольга Сумська зізналася, що до неї сексуально домагався режисер. В інтерв'ю програми "Ранок з Україною" на каналі "Україна" вона розповіла, що після відмови чоловік почав мстити їй...

Країною керують двоє людей, і серед них нема Зеленського 12:03 8 коментарів

Найближчим часом нас переконуватимуть у тому, що український патріотизм, насправді є націоналізм, а націоналізм, то є фашизм. Пише Главком. Останнім часом мене непокоять зміни у національному дискурсі. Точніше нарративи, що...

Голлівудська акторка українського походження показала звабливу фігуру в купальнику (фото) 11:34

Літа вже лишилося небагато, але "дівчина Бонда" Ольга Куриленко продовжує милувати око своїми гарними світлинами у купальниках. А ще кінозірка з Бердянська, якій цієї осені виповниться 40 років, показала, як виглядає її личко...

Настя Каменських улаштувала сексуальну фотосесію в білизні (фото) 11:02 1 коментар

Співачка Настя Каменських попозувала у спідній білизні. "Партнером" по зйомці кралечці став комод, на тлі якого приймала спокусливі пози та на якому вигиналася. Настя попозувала в сексі-спідньому Каменських зняли на тлі...

Вже у вересні: в Україні зростуть ціни на два популярних продукти 10:33

У вересні в українських магазинах подорожчають молокопродукти і яйця. Такий прогноз дає гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, повідомляє "Голос.юа". За його словами, молочка буде дорожчати невеликими темпами. "У вересні ціна на молочну...

"Без Путіна нас би не було!" Засновник "ДНР" здав Росію з потрохами (фото) 10:01

Засновник "ДНР" і колишній ватажок терористів Олександр Бородай зізнався, що "республіки" на Донбасі з'явилися лише завдяки президенту Росії Володимиру Путіну. Скандальну заяву показав у своєму відеоблозі український журналіст Денис Казанський (щоб подивитися відео, доскрольте новину до...

АМУ: Мінфін бере на себе політичну відповідальність за закриття шкіл та скорочення вчителів? 16:34 4 коментарі

Кабінет Міністрів України доручив центральним органам виконавчої влади розглянути пропозиції Міністерства фінансів України, викладені у листі №07010-04-3/19654 від 31.07.2019 року. Крім пропозицій у сферах вищої освіти та науки, цей документ містить алгоритм...

Оля Полякова в політиці: у співачки розповіли, що задумали 16:30 1 коментар

У листопаді українська співачка Оля Полякова хоче оголосити назву своєї політичної партії і призначити дату реєстрації в Міністерстві юстиції. Про це заявив генеральний продюсер співачки Михайло Ясинський, передає "Укрінформ". "У листопаді відбудеться прес-конференція, під...

В Україні субсидії почнуть виплачувати по-новому: що зміниться 15:38

Кабінет міністрів змінив порядок виплати житлових субсидій в Україні. Тепер одержувач зможе самостійно вибрати банк, у якому йому зручно отримувати виплати, повідомляє "РБК-Україна". Зокрема інформацію про платіжні реквізити пенсіонерів Пенсійний...

Монополіст Рінат Ахметов: чим володіє найбагатший український олігарх 14:37 1 коментар

Чому олігархи шкідливі для суспільства, це, напевно, зрозуміло. Наприклад, там, де одна людина контролює цілу галузь, немає конкуренції, а значить є високі ціни для нас з вами, іншого бізнесу та...

Рабінович категорично відмовився розмовляти українською в Раді 14:05 7 коментарів

Депутат з "Опозиційної платформи – За життя" Вадим Рабінович категорично відмовився спілкуватися в Раді українською. Не подіяли на політика ні зауваження колег, ні вказівки на закон про мову та регламент....

Канікули в Україні 2019 – 2020: коли відпочиватимуть школярі 13:36

Графік шкільних канікул кожен навчальний заклад може встановлювати самостійно, відповідно до Закону України про освіту. Загальна тривалість канікул впродовж навчального року не повинна перевищувати 30 днів. Школи України зазвичай призначають...

Як дружина Свинарчука може пустити по світу чоловіка і Порошенка (фото) 13:04 5 коментарів

49-летний Олег Гладковский (раньше – Свинарчук), близкий друг и соратник экс-президента Петра Порошенко провел свой отпуск в Испании. Глава корпорации "Богдан" ездил на море не один. "Страна" опубликовала фото и...
 • ріел ІФ виринаюча