Битва поколінь. Хто, де і як голосував на виборах до Ради

За підсумками дострокових парламентських виборів до Верховної Ради пройшло 5 політичних партій. Ще 6 партій не перетнули 5% прохідний бар’єр, але можуть розраховувати на державне фінансування.

Результат пошуку зображень за запитом "голосування на виборах"

За кожну з партій голосували різні виборці, однак соціологія дозволяє виокремити певні відмінності у прихильників тієї чи іншої політичної сили.

На основі даних “Національного екзит-полу” спробуємо дати відповідь на питання: чим же  відрізняються виборці різних партій.

Звісно, всі ці узагальнення є певною мірою спрощеними, оскільки у структурі виборців кожної політичної сили є люди різного віку, рівня освіти, регіону проживання.

Однак, якщо говорити про тенденції, то майже кожна партія має свій унікальний портрет виборця.

 

ОПЗЖ отримала більшість своїх голосів на Сході, “Голос” – на Заході
Інфографіка: Андрій Калістратенко

Слуга народу

Пропрезидентська партія “Слуга Народу” заводить до парламенту 254 нардепи, що дозволяє їй  сформувати однопартійну більшість.

Це – неймовірний політичний успіх для такої молодої партії. Особливо за умови, коли кілька місяців тому навіть профільні експерти знали не більше десятка людей з команди Зеленського. У зв’язку з великим кадровим голодом часом жартували, що прохідні місця у списку  розігруватимуть на популярних конкурсах репостів в Інстаграм.

Якщо дивитись на соціально-демографічну структуру електорату партії, то за невеликими винятками вона охоплює всі категорії виборців. Мабуть, єдина суттєва особливість – серед зе!прихильників дещо більше молоді та жінок, а частка літніх людей та чоловіків є нижчою за  середні показники.

У всьому іншому – яскравих відмінностей немає.

Виборець “Слуги Народу” живе по всіх регіонах країни, в містах і селах, навчається в університеті або чекає на пенсію. Іншими словами,  електорат “Слуги народу” уособлює загальний портрет всіх виборців, що голосували на дострокових парламентських виборах.

Опозиційна платформа “За життя”

“ОПЗЖ” справедливо може вважатися найбільш “пенсіонерською” та регіональною партією.

Ця політична сила спромоглася здобути перемогу в двох областях: Донецькій та Луганській.   Але про якесь загальноукраїнське поширення говорити не варто – майже весь її електорат мешкає  на Сході та Півдні країни.

“ОПЗЖ” пощастило, що на липневі вибори прийшло небагато молоді та чимало людей похилого віку – інакше її результат міг бути значно нижчим. Майже 60% її виборців є старшими 60 років, а 80%  – старше 50 років.

Партія абсолютно не користується популярністю у молодих українців. Серед всіх, хто голосував за “ОПЗЖ” молодь складає менше 3%.

Нижче середнього результати партії також серед людей з вищою освітою.

За ОПЗЖ і

За ОПЗЖ і “Батьківщину” голосували переважно люди старші 60 років
Інфографіка: Андрій Калістратенко

Батьківщина

Почесне друге місце серед улюблених партій українських  “пенсіонерів” посідає “Батьківщина”. Серед її електорату більше половини – люди старші 60 років.

Частка молоді тут теж незначна, але все ж таки серед виборців партії Тимошенко її більше, ніж в ОПЗЖ.

Прихильники “Батьківщини” проживають переважно в Центрі країни, серед них багато жителів сіл. Також у виборців партії дещо нижчий рівень освіти, ніж загалом серед учасників екзит-полу.

Прихильники Тимошенко найчастіше підтримували партію задовго до виборів, і лише незначна частина виборців вирішила голосувати за політичну силу під час парламентської кампанії. Це свідчить про те, що свою передвиборчу агітацію політсила провела переважно вхолосту. Її основною метою було втримати ядерний електорат, а не намагатись переманити до себе виборців інших партій.

Європейська солідарність

Прихильники партії п’ятого президента Петра Порошенка сконцентровані на Заході та в Центрі України.

Найчастіше це люди з вищою освітою, різного віку (окрім молоді, яка не активно голосувала за “ЄС”), переважно жителі обласних центрів.

Серед симпатиків “Європейської Солідарності” найбільше тих, хто підтримував партію задовго до виборів.

Але, як і у випадку з “Батьківщиною”, всі зусилля політичної сили були направлені на збереження того електорату, який голосував за Порошенка під час президентської кампанії. Фактично, жодних нових виборців партія не здобула.

Велика частка людей з вищою освітою спостерігається серед прихильників

Велика частка людей з вищою освітою спостерігається серед прихильників “Голосу” і “ЄС”
Інфографіка: Андрій Калістратенко

Голос

Однією з найбільш молодіжних партій є “Голос”.

У структурі виборців партії висока частка людей з вищою освітою (хоч і трохи менший, ніж у “ЄС”).

Водночас “Голос” на цих виборах не зумів стати загальнонаціональною партією. Основна частина їхнього електорату живе на Галичині (Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська області) та в Києві.

Партія повністю провалила електоральну експансію на Схід та Південь. Злий жарт з “Голосом” зіграв і той факт, що вибори були позачерговими. Основний масив голосів вони зібрали в останні тижні перед виборами, і, можливо, змогли би додати, якби голосування відбулось дещо пізніше.

Окрім того, партія не знайшла, що запропонувати людям старшого віку, частка яких у структурі виборців політсили є вдвічі нижчою за середні показники.

НЕпрохідні

Радикальна партія має свій, певною мірою, унікальний електорат.

Перша особливість – чим нижчий рівень освіти респондента, тим більша ймовірність, що він голосуватиме за партію Ляшка. Більш того – понад дві третини прихильників “радикалів” проживають у селах та селищах, що дозволяє говорити про єдину в Україні “селянську” партію.

Тут також багато людей старшого віку, але все-таки менше, ніж у “пенсіонерських” партій “ОПЗЖ” і Батьківщини.

“Сила і Честь” – одна з небагатьох політичних партій, яку можна назвати “чоловічою”.

Зважаючи на те, що в структурі виборців загалом переважають жінки, значна кількість чоловіків серед прихильників “Сили і Честі” говорить про серйозне зміщення електорату.

Понад половина виборців партії живе в центрі країни, серед них багато людей старшого віку з високим рівнем освіти.

 

Чоловічий електорат переважає серед прихильників “Сили і честі”, “Громадянської позиції”, “Свободи” і партії Шарія
Інфографіка: Андрій Калістратенко

“Опозиційний блок” найбільш популярний у південних та східних регіонах.

Водночас, на відміну від “ОПЗЖ”, тут немає тотального домінування літніх виборців, які хоч і переважають в структурі електорату, але не кардинально від загальної картини.

Якщо порівнювати цих виборців з електоратом “ОПЗЖ”, то серед них спостерігається трохи вищий рівень освіти і більша кількість жінок.

“Українська стратегія Гройсмана” сконцентрувала своїх виборців переважно на Вінниччині.

Серед них небагато молоді. багато їхніх виборців проживають у селах.

Також, більшість виборців цієї політичної сили вирішили голосувати за неї вже під час виборчої кампанії і серед них найбільша частка тих, порівняно з іншими партіями, які вирішили голосувати за цю партію прямо на виборчих дільницях.

 

Селяни складали більшість у прихильників Радикальної партії Ляшка
Інфографіка: Андрій Калістратенко

“Партія Шарія” може вважатися “студентською” партією.

Саме в неї найбільша частка молодого електорату та людей, які здобувають вищу освіту (або ж  намагались її отримати, але так і не закінчили університет).

Принаймні половина їхніх виборців проживають в обласних центрах, що також є найвищим показником у порівнянні з іншими партіями.

Основна концентрація – Схід і Південь, а саме Донецька, Одеська та Харківська області. Ще один примітний аспект – Youtube-проповіді Шарія краще сприймають саме чоловіки, яких в структурі електорату значно більше ніж жінок.

Всеукраїнське об’єднання “Свобода” не таке вже й всеукраїнське.

Понад половина їхніх виборців мешкають на Заході країни, а суттєвий електорат за межами Заходу партія має хіба що у столиці. Водночас, симпатик українських націоналістів – найчастіше освічена людина, яка підтримує партію впродовж тривалого часу.

Якщо підсумовувати, то можна виокремити чітко виражені “молодіжні” партії, як от “Слуга Народу”, “Голос” та “Партія Шарія”.

Також є чіткі партії “пенсіонерів” – це “ОПЗЖ”, “Батьківщина”. Люди середнього віку мають більшу схильність голосувати за “Європейську солідарність”.

(Visited 45 times, 1 visits today)

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:8344

загрузка...

"Чому не розпочав зміни будучи УКРОПівцем?",- "нові обличчя" із темним минулим 16:21 2 коментарі

«Парламентські: остання мажоритарка» сьогодні розповість про баталії на 86-му виборчому окрузі  із центром у Долині. Саме тут було виявлено найбільше технічних кандидатів, які мало що знали про особливості та проблеми...

Дональда Трампа запідозрили у спробі депортувати Меланію 15:38 1 коментар

Тревор Ноа - південноафриканський комік і актор, ведучий сатиричної передачі The Daily Show на американському каналі Comedy Central. У свіжому випуску шоу Ноа викрив спробу Дональда Трампа депортувати дружину, чий міграційний статус...

"Іди гуляй, Господи!". Головні розноси Зеленського 15:06 1 коментар

Українська політика буває всякою, але не нудною. У цьому плані нашій країні завжди "щастило" і на президентів, і на інших високопоставлених державних мужів. Часом здається, що уміння формулювати свої думки...

"Твоє місце на сцені!" Новообраний депутат зі "Слуги народу" розізлив мережу (фото) 13:04 1 коментар

Український шоумен Олександр Скічко, який пройшов до парламенту від партії "Слуга народу", розлютив користувачів мережі політичними планами. На своїй сторінці в Instagram він зізнався, що обговорив законопроект в сфері інфраструктури, на...

Країною керують двоє людей, і серед них нема Зеленського 12:03 7 коментарів

Найближчим часом нас переконуватимуть у тому, що український патріотизм, насправді є націоналізм, а націоналізм, то є фашизм. Пише Главком. Останнім часом мене непокоять зміни у національному дискурсі. Точніше нарративи, що...

"Без Путіна нас би не було!" Засновник "ДНР" здав Росію з потрохами (фото) 10:01

Засновник "ДНР" і колишній ватажок терористів Олександр Бородай зізнався, що "республіки" на Донбасі з'явилися лише завдяки президенту Росії Володимиру Путіну. Скандальну заяву показав у своєму відеоблозі український журналіст Денис Казанський (щоб подивитися відео, доскрольте новину до...

Верховний суд відкрив провадження про визнання парламентських виборів неконституційними 07:51 4 коментарі

Верховний суд відкрив провадження за позовом про скасування результатів позачергових виборів до Верховної Ради, що проводилися 21 липня. Про це пише Інтерфакс-Україна. "Судді Великої палати Верховного Суду більше ніж вісім...

Портнов накатав черговий позов проти Порошенка 05:53 1 коментар

Джерело: Telegram-канал юриста, заступника голови адміністрації президента за часів Віктора Януковича Андрія Портнова Екс-заступник голови Адміністрації Януковича Андрій Портнов подав позов про захист честі і гідності проти п’ятого президента Петра Порошенка, його...

Оля Полякова в політиці: у співачки розповіли, що задумали 16:30 1 коментар

У листопаді українська співачка Оля Полякова хоче оголосити назву своєї політичної партії і призначити дату реєстрації в Міністерстві юстиції. Про це заявив генеральний продюсер співачки Михайло Ясинський, передає "Укрінформ". "У листопаді відбудеться прес-конференція, під...

Монополіст Рінат Ахметов: чим володіє найбагатший український олігарх 14:37 1 коментар

Чому олігархи шкідливі для суспільства, це, напевно, зрозуміло. Наприклад, там, де одна людина контролює цілу галузь, немає конкуренції, а значить є високі ціни для нас з вами, іншого бізнесу та...

Рабінович категорично відмовився розмовляти українською в Раді 14:05 7 коментарів

Депутат з "Опозиційної платформи – За життя" Вадим Рабінович категорично відмовився спілкуватися в Раді українською. Не подіяли на політика ні зауваження колег, ні вказівки на закон про мову та регламент....

Як дружина Свинарчука може пустити по світу чоловіка і Порошенка (фото) 13:04 5 коментарів

49-летний Олег Гладковский (раньше – Свинарчук), близкий друг и соратник экс-президента Петра Порошенко провел свой отпуск в Испании. Глава корпорации "Богдан" ездил на море не один. "Страна" опубликовала фото и...

«Квартал 95» вперше посміявся над Зеленським і Богданом: відео 12:35

Об'єктом для жарту стали стосунки Зеленського і голови його Офісу Андрія Богдана. Пише Главком. Студія «Квартал 95» вперше показала пародію на свого колишнього очільника, а нині президента України Володимира Зеленського...

Став депутатом і оженився. Перше весілля у фракції «Слуги народу» (фото) 13:36 4 коментарі

Артем із Анастасією поділяють пристрасть до спорту. Пише Главком. 26-річний одеський пауерліфтер, новообраний народний депутат від партії «Слуга народу» Артем Дмитрук офіційно став одруженим чоловіком. Він узяв заміж Анастасію Руду,...

Зеленський офіційно вийшов з бізнесу: передав частки своїм партнерам 12:35

Президент України Володимир Зеленський повністю вийшов з бізнесу. Він передав свої частки у компаніях трьом партнерам – братам Сергію і Борису Шефірам, а також Тимуру Міндічу. Найбільше дісталося першому помічнику...

Богдан отримав від Зеленського нову посаду: що відомо 10:01

Глава держави Володимир Зеленський змінив склад Комісії державних нагород та геральдики і призначив його керівником главу Офісу президента Андрія Богдана. Згідно з указом №595/2019 від 13 серпня 2019 року, чисельність комісії скоротилася...

Державне фінансування надали 11 партіям (список) 09:13

Джерело: Національне агентство з питань запобігання корупції НАЗК надало державне фінансування 11 партіям на підставі результатів останніх позачергових виборів до Верховної Ради 21 липня. Деталі: Право на отримання державного фінансування...

Суд дозволив допитати Порошенка з детектором брехні 07:51

Джерело: прес-служба ДБР у коментарі УП Печерський районний суд Києва дав дозвіл на допит у Державному бюро розслідувань п’ятого президента Петра Порошенка із застосуванням поліграфа. Пряма мова: "Була ухвала суду....

"Зеленський - як миша, яка довірилася коту": Безсмертний пояснив своє звільнення з ТКГ 05:46 3 коментарі

Президент України Володимир Зеленський переконаний, що Путін може бути союзником. Про це звільнений з ТКГ у Мінську Роман Безсмертний розповів в ефірі 24 каналу, передає ВВС. "Я вірю в бажання...

У Зеленського задумали прибрати низку ЗМІ: стали відомі подробиці 16:30

У президентській партії "Слуга народу" мають намір ухвалити закон про телебачення і радіомовлення, через який може зникнути низка ЗМІ. Про це в інтерв'ю "ДМ" розповів новообраний народний депутат від "СН"...
  • ріел ІФ виринаюча