pravda.if.ua
http://pravda.if.ua

Будинки-привиди Івано-Франківська: стара пожежна частина і пекарня (фоторепортаж)11 Чер, 14:27

Кожне місто має свої легенди та історії. Івано-Франківськ тут не став винятком. У циклі матеріалів WestNews: “Будинки-привиди”, ми продовжуємо знайомити Вас із будівлями, у яких ще не так давно вирувало життя і які тепер стоять закинуті, напівзруйновані та моторошні.

Сьогодні мова під про два об’єкти, розташовані на вулиці Незалежності, поруч із залізничним мостом.

Мова йде, насамперед, про будівлю №133 пожежного депо з невеликою оглядовою вежею (каланчею), а також гаражами.

В наші дні на території пожежної частини базується відокремлений підрозділ «Івано-Франківський загін охорони» державного територіально-галузевого об’єднання «Львівська залізниця».

Ця структура мала б займатися проведення розслідувань та забезпечення безпеки на залізниці. Втім, особливо руху на території не спотерігається, а сам об’єкт з роками став відверто занедбаним.

Поряд із пожежною частиною розташовані одразу декілька занедбаних будинків, який також можна бачити з мосту. Мова йде про комплекс будівель, прилеглих до житлової кам’яниці, розташованої на розі вулиці Незалежності та Залізнична (№121).

Це колишня технічні приміщення залізниці, які в наш час були переобладнанні в пекарню. Втім, на початку 2000-х власники закрили хлібо-пекарську «точку», тож будівлі відверто занепали.

Щоправда, не так давно частину будинку взяла в оренду приватники під пункт прийому металобрухту (зі сторони вулиці Залізнична, в двір). Втім, мова йде тільки про подвір’я. Самі ж приміщення порожні, а вікна забиті.

Підготував Андрій МЕНІВ

(Visited 391 times, 1 visits today)