13 C
Ivano-Frankivsk
Понеділок, 25 Травня, 2020
Головна Влада Через новий закон бюджет Франківська може втратити десятки мільйонів від забудовників

Через новий закон бюджет Франківська може втратити десятки мільйонів від забудовників

11 вересня народні депутати прийняли за основу законопроєкт щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні. У разі остаточно ухвалення він скасує податок на інвестиції у сфері будівництва – так звану “пайову участь”.

Результат пошуку зображень за запитом "будівництво"

Законопроєкт №1059 підтримали 290 народних депутатів. Проти проголосували лише двоє – депутатка від Івано-Франківська Оксана Савчук та депутат-мажоритарник зі Львівщини Ярослав Дубневич. Ще 34 депутати утримались і 67 – не голосували.

«Cьогодні Україна програє боротьбу за залучення інвестиційний коштів серед наших європейських сусідів, незважаючи на те, що ми маємо колосальний потенціал, такий як ресурсний, і такий як людський капітал… Ми як країна маємо працювати в десятки разів більше, щоб робити нашу країну інвестиційно привабливою», – зазначила заступниця голови комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування народний депутат Олена Шуляк.

Вона додала, що серед сфер, на які розповсюджується цей законопроєкт, є захист прав акціонерів, забезпечення виконання договірних зобов’язань, сфера правосуддя та сфера будівництва, пише Mind.

Шуляк окремо наголосила, що у сфері будівництва цим законопроєктом скасовується «недолугий, самий корупційний податок, який ще називають «податок на інвестиції», і це саме пайова участь».

Втім, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків вважає, що Верховна Рада, проголосувавши у першому читанні за цей законопроєкт, пішла назустріч лобістським інтересам забудовників, а не дбала про розвиток місцевого самоврядування.

“Насправді тут питання не про інвестиції, а про скасування пайової участі забудовників у розвитку міста. Найбільший податок, який платять до місцевих бюджетів забудовники, – це пайова участь. Сьогодні у першому читанні цим законом відміняється пайова участь, і це означає, що забудовники не будуть сплачувати жодного податку на розвиток інфраструктури. На розвиток доріг, каналізації”, – сказав Марцінків під час прямої трансляції в мережі “Фейсбук”, пише Курс.

За словами мера, Івано-Франківськ минулого року отримав від забудовників 21,5 млн грн пайової участі, цього року заплановані надходження у розмірі 18 млн грн.

“Будемо старатися разом з Асоціацією міст України підіймати шум і пробувати до другого читання змінити цей закон та відмінити цю норму”, – додав Марцінків.

Зазначимо, депутати також підтримали скорочення на половину строків підготовки цього законопроєкту до розгляду у другому читанні.

Залишіть коментар

avatar
  Підписка  
Сповіщення про
- РЕКЛАМА -
  • Miloan.ua
- РЕКЛАМА -
  • цитадель
  • Купити квартиру Івано-Франківськ
- РЕКЛАМА -

ВАЖЛИВЕ!