pravda.if.ua
http://pravda.if.ua

Цьогорічна кампанія декларування доходів свідчить про ріст податкової культури прикарпатців, – начальник ДФС в області12 Чер, 10:55

За результатами деклараційної кампанії, яка тривала по 1 травня, прикарпатці подали 7,5 тисяч декларацій про доходи, отримані у 2018 році, що на 0,9 тис більше ніж торік.

Результат пошуку зображень за запитом "ірина столярик"

Про це на пресконференції повідомила начальник Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.

За її словами, сума задекларованих громадянами доходів склала 850,2 млн грн. Це – на 139,9 млн грн більше ніж торік. У своїх деклараціях громадяни визначили та узгодили до сплати в бюджет 20,4 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 3,2 млн грн військового збору, що на 75 % більше, ніж у минулому році.

«Цьогорічна кампанія декларування є достатньо успішною. Це пояснюється, перш за все, підвищенням рівня податкової культури, сумлінності прикарпатських платників податків та ефективній роз’яснювальній роботі, яку проводили фахівці фіскальної служби», – зазначила Ірина Столярик.

Щодо громадян, які задекларували доходи понад 1 млн грн то, за словами посадовиці, цьогоріч їх кількість склала 35 осіб. З них 30 осіб задекларували отримані доходи у сумі від 1 до 5 млн грн, 3 громадян задекларували доходи в сумі понад 5 млн грн, ще двоє – понад 10 млн грн.

Згідно декларацій, свої доходи мільйонери отримали від операцій з продажу об’єктів рухомого та нерухомого майна, доходи від надання майна в лізинг, оренду, житловий найм та іноземні доходи. Найбільша їх кількість проживає в м. Івано-Франківську, Коломийському, Тисменицькому, Калуському та Долинському районах.

«Серед мільйонерів є житель Долинського району, який в минулому році отримав понад 9 млн грн іноземного доходу. Він не лише самостійно задекларував цей дохід, а й сплатив з нього податок, розмір якого перевищує 1 млн грн», – зазначила Ірина Столярик.

Також вона додала, що за 5 місяців правом на податкову знижку вже скористалися 4,2 тис платників податку, що на 393 особи більше проти минулого року. Їм буде повернуто 9,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб. «Попри завершення деклараційної кампанії, скористатися правом на отримання податкової знижки за наслідками 2018 року громадяни можуть ще до кінця року», – підсумувала Ірина Столярик.

 

Джерело

(Visited 98 times, 1 visits today)