Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Депресія – чому відсутня життєва енергія?

-Реклама-spot_img
spot_img

Депресивний розлад, який більше відомий у народі як депресія — досить поширене порушення психіки людини. Для нього характерні тривалі періоди поганого настрою або втрата інтересу до звичного життя та здатності отримувати від нього задоволення. На жаль, цю патологію почали сприймати, як серйозну проблему відносно недавно. А разом з тим, це порушення має багато різних форм, одна з яких найчастіше зустрічається під назвою депресивний епізод, що досить згубно впливає на якість життя людини. У тому числі страждає й особистий розвиток, і стосунки з сім’єю, з друзями та людьми тощо.

Симптоми депресивного епізоду

Ознаки захворювання у пацієнта можуть відрізнятися залежно від ступеня тяжкості його стану. У списку найпоширеніших симптомів найчастіше можна відзначити погану концентрацію уваги, недостатню успішність у навчанні чи роботі, низьку фізичну активність. Людина стає дратівливою і агресивною або перебуває у постійному тривожному стані. Багато хто скаржиться на занижену самооцінку, режим дня у них безнадійно порушується. Фіксується безсоння вночі та «розбитий» стан зранку. Апетит у таких людей зазвичай поганий, мова стає сповільненою. Зовні вони не відрізняються охайністю.

Досвідчений фахівець pleso може діагностувати проблему за такими ознаками:

- Advertisement -
  • пацієнт не дивиться в очі лікаря, відводячи погляд до вікна;
  • притиснуті до грудей руки;
  • тривожні прояви супроводжуються бажанням торкатися горла;
  • людина перебуває у позі підпорядкування;
  • опущені куточки рота;
  • низький, тихий голос.

До причин появи проблеми частіше відносять генетичні аномалії, а також дефіцит катехоламінів та серотоніну.

Як діагностується депресивний епізод?

У цій ситуації фахівець звертає увагу на певні чинники. Про наявність патології свідчить тривалість епізоду понад два тижні. З’ясовується момент зловживання психотропними речовинами чи наявність органічних уражень мозку. Визначається в анамнезі стан, що відповідає маніакальному епізоду за своєю тяжкістю. За необхідності призначається дослідження КТ, нейропсихологічне обстеження, ЕКГ, оскільки на початковій стадії симптоми депресії можна переплутати із хворобою Альцгеймера.

Допомога фахівця в таких випадках є обов’язковою, оскільки ігнорування проблеми може призвести до великих ускладнень у вигляді соціальних фобій, алкоголізму, наркоманії та до інших порушень.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні