Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Дерев’яний транспорт: найвідоміша атракція повоєнного Яремче

-Реклама-spot_img
spot_img

Захоплення велосипедним спортом на Яремчанщині припадає на 30-ті роки ХХ століття. Саме тоді край туристично розвивався.

З’являлися численні вілли, пансіонати, санаторії. Відпочивальники, переважно поляки, полюбляли оглядати місцевість саме на ровері, пише Правда.іф з посиланням на Галицький кореспондент.

Тутешній молоді залишалося із заздрістю спостерігати за процесом. Адже велосипед тоді коштував приблизно 150 злотих. На цю суму можна було прожити родиною увесь рік.

Після організації навчання їзди на двоколісному транспорті у місцевій «Просвіті» постало питання про придбання велосипедів. Вирішили придбати їх у кредит. У 1935 році тільки в одному місцевому магазині в такий спосіб одночасно закупили 20 роверів. У 1937 році читальня «Просвіти» в Микуличині влаштувала змагання роверистів. Маршрут перегонів проходив до сусіднього Татарова і назад.

- Advertisement -

Проте найвідомішою атракцією післявоєнного Яремче був саме дерев’яний велосипед, виготовлений місцевим мешканцем Іваном Бойком. Серед туристів було модно зробити світлину чи проїхатися центральною вулицею міста на цьому транспорті. Атракція коштувала 3 карбованці.

Після смерті Івана Бойка велосипед передали в краєзнавчий музей Івано-Франківська. В ідеальному робочому стані він зберігся до наших часів. Всі деталі велосипеду дерев’яні, з ясеня та дуба, навіть педалі та насос.

Такий же велосипед, створений невідомим українським майстром більше століття тому, знаходиться у колекції українського побуту, одягу і живопису Віктора Ющенка.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні