-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Десятки кілометрів бездоріжжям: як працюють мобільні бригади Укрпошти в гірських прикарпатських селах ФОТО та ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

На території Івано-Франківщини працює 31 пересувне відділення Укрпошти. В області мобільні бригади розпочали свою роботу 15 жовтня. Понад два тижні в селах, де проживає менше, ніж 1 200 людей, мобільні бригади працюють в новому режимі.

Кореспонденти Суспільного провели один день з працівниками мобільної бригади, аби дізнатися, як працюють люди, які щодня долають 60 км бездоріжжям, аби доставити пошту у гірські села Івано-Франківщини.

60 кілометрів бездоріжжям. Як працюють мобільні бригади Укрпошти в гірських селах Франківщини

- РЕКЛАМА-

Мобільні бригади в Калуші розпочинають свою роботу за годину до виїзду – о 8:00. Тут збирають всю кореспонденцію, листи, пенсії, платіжки, продукти та вирушають у села.

В 12 мобільній бригаді працюють двоє людей – водій та керівниця пересувного відділення Іванна Кульчицька. Жінка в Укрпошті – 31 рік. Колись була очільницею поштового відділення у селі Вербівка, а зараз керує пересувним відділенням.

60 кілометрів бездоріжжям. Як працюють мобільні бригади Укрпошти в гірських селах Франківщини

Іванна Кульчицька розповідає, тепер щодня з Вербівки до роботи в Калуш доводиться добиратися 20 км. Жінка жартує – тепер у неї “життя на колесах”.

“Мені до пенсії трохи далеко. Ну а працювати треба! Щось не встигаємо, щось – допрацьовуємо вдома після роботи, а так, по суті, – та сама робота. Просто її більше, бо треба звіт зробити не за одне село, а за чотири. І видати пенсії на чотири села”, – розповідає Іванна Кульчицька.

За день команда проїжджає приблизно 60 км бездоріжжям. Кореспонденцію та пенсії везуть в села Камінь та Берлоги, а також гірські села Петранка та Красне.

60 кілометрів бездоріжжям. Як працюють мобільні бригади Укрпошти в гірських селах Франківщини

Одна із зупинок мобільної бригади – село Красне. Тут на посилки та газети вже чекає листоноша Марія Сенич. Вона працює в Укрпошті шість років. Марія сама розносить всю кореспонденцію у два гірські села – Красне та Вербівку. Каже, завжди доводиться ходити пішки, адже їздити на велосипеді чи скутері тут неможливо.

“У нас гірська місцевість. Хати від дороги так далеко – 100-150 м. Тобто від тих доріг, що можна ними їхати”, – розповідає Марія Сенич.

60 кілометрів бездоріжжям. Як працюють мобільні бригади Укрпошти в гірських селах Франківщини

Листоноша бере із собою пенсії, листи, посилки та навіть харчі. Марія Сенич розповідає, що в селах є люди, які дуже чекають на неї. Це – пенсіонери, які самі прийти не можуть. Тому, каже Марія Сенич, це все людям потрібно доставляти вчасно. Коли жінка не встигає – працює навіть у вихідні.

“У свій вільний час я повністю занурена в “поштову” роботу. В мене нема жодного вихідного. Я постійно ходжу, ходжу і ходжу від ранку до вечора”, – каже Марія Сенич.

Ще одна зупинка мобільної бригади № 12 – село Камінь. Як тільки приїхала машина Укрпошти, до відділення вже прийшли відвідувачі.

“Прийшла за посилочкою довгоочікуваною. Так, як у нас пошта приїжджає в село не дуже часто – тільки середа і п’ятниця – то все стараємося, коли пошта приїде – вчасно приходити за машиною. Тепер, звичайно, незручно стало, але маємо, що маємо”, – каже жителька села Камінь Ірина Федів.

60 кілометрів бездоріжжям. Як працюють мобільні бригади Укрпошти в гірських селах Франківщини

Ольга Неспляк, яка прийшла у мобільне відділення оплатити комунальні послуги розповідає, затримок з доставкою платіжок чи газет не було, бо за ними приходить у відділення сама. Ольга Неспляк каже, в селі є багато літніх людей, які самостійно прийти у відділення не можуть.

“От в мене мама – 87 років. Як вона має прийти сюди, взяти пенсію, оплатити всі свої послуги? Вона ж не може, а Ольга Григорівна (листоноша – ред.) не може всім принести – вона одна на ціле село”, – каже Олеся Неспляк.

60 кілометрів бездоріжжям. Як працюють мобільні бригади Укрпошти в гірських селах Франківщини

Листоноша Ольга Яськів з людьми погоджується. Каже, працювати зараз дуже важко.

“Бо то є куди ходити. І ще все треба носити з собою. Бо несеш пенсію – береш товар, бо є такі люди, що не можуть прийти”, – каже Ольга Яськів.

Раніше у відділенні працювали дві листоноші. Після створення мобільних бригад Ольга Яськів – залишилася, а іншій листоноші  Марії Николюк – запропонували роботу в Калуші. Жінка розповідає, їй залишилося до пенсії два роки, та вона вирішила звільнитися, бо щодня, говорить, долати майже 20 км до роботи не змогла б.

“Трохи було образливо. Люди звикли до мене. На пів ставки я працювала, вже мені не так легко, але й так було шматок хліба за що купити. А зараз, перед пенсією, вже й не знаю, де того шматка хліба заробити”, – розповідає Марія Николюк.

60 кілометрів бездоріжжям. Як працюють мобільні бригади Укрпошти в гірських селах Франківщини

За словами керівника Івано-Франківської дирекції “Укрпошти” Михайла Рудого, всім працівникам стаціонарних відділень пропонували іншу роботу  у пересувних відділеннях, в інших стаціонарних або ж сортувальних центрах. Проте, каже Михайло Рудий, приблизно 27% людей звільнилися.

За його словами, 15 жовтня на Франківщині розпочала роботу 31 мобільна бригада з 47. Ці пересувні відділення поки працюють у тестовому режимі. Тому, зі слів Михайла Рудого, вони готові до переговорів із громадами області. Та збільшувати кількість листонош, як хочуть люди, зможуть лише тоді, говорить Михайло Рудий, коли збільшуватиметься кількість послуг від Укрпошти, якими користуються люди.

“Як тільки буде можливість збільшити об‘єм або додати ще одну штатну одиницю – це обов’язково буде. Збільшення послуг – збільшення кількості штатних одиниць в тому чи іншому пересувному відділенні поштового зв’язку чи населеному пункті. Є реалії. Сьогодні компанія має чіткий розрахунок собівартості послуг, що вона надає. Вона може не вийти на рентабельність, але хоча б на нуль, щоб не зазнавати збитків”, – каже Михайло Рудий.

З його слів, пересувні відділення успішно працюють на території інших областей. Зокрема, у 2018 році мобільні бригади розпочали роботу на території Чернігівської області. Тому, каже Михайло Рудий, поки спостерігають за роботою пересувних відділень на Івано-Франківщині, щоб із часом покращити їхню роботу.

-РЕКЛАМА-

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні