Актуально зараз

-Реклама-spot_img

До Франківська прибув урядовий десант, щоб з’ясувати чому на Прикарпатті найнижчі темпи вакцинації від COVID-19 ФОТОРЕПОРТАЖ

-Реклама-spot_img
spot_img

В Івано-Франківській ОДА відбувалася зустріч медиків та заступниці міністра охорони здоров’я Ірина Садов’як. Обговорили проблему вакцинації проти коронавірусу. 

20 серпня в Івано-Франківську медичні працівники Прикарпаття зустрілися з першою заступницею Міністра охорони здоров’я України Іриною Садов‘як.

Садов’як розповіла, що приїхала на Прикарпаття з робочим візитом через погані темпи вакцинації від коронавірусу в області, інформує “Галка”.

«Видно, що ви активізувалися, але область є на останньому місці по вакцинації, тому ми маємо обговорити та вирішити, що заважає вакцинувати більшу кількість людей», – каже Садов‘як. 

- Advertisement -

Регіональний координатор із вакцинації в області Микола Стовбан доповів, що за липень провакцинували понад 61 тисячу прикарпатців, а від початку серпня – 45 617 осіб. Проте область все ще внизу таблиці за темпами вакцинації серед регіонів.

Станом на 19 серпня на Прикарпатті наявно 54 807 доз вакцини CoronaVac, 3 525 Moderna на ревакцинацію та 30 доз Pfizer. 

Згодом область має отримати 12 000 доз вакцини AstraZeneca, а згодом ще 48 000 доз. 

Одною з проблем назвали ревакцинацію другою дозою. На Прикарпатті не вакцинувалися другою дозою 5 744 людини. З них – 866 Pfizer, 2 081 AstraZeneca, 2 797 CoronaVac. 

«Вам потрібно знайти цих людей, видзвонити їх. На свята центри масової вакцинації будуть працювати, тому люди можуть йти туди й робити щеплення», – каже Стовбан. 

Далі він розповів, що в області мають працювати 121 пункт щеплення, але працює лише 114, тому потрібно відкрити і забезпечити постійну роботу ще 7 пунктів. 

«Також у нас погана ситуація зі звітуванням. Є випадки, коли працює бригада, але дані заносить інша, тому їм зараховуються ці щеплення», – пояснює Стовбан. 

Заступниця міністра охорони здоров’я визнає, що більшість хочуть вакцинуватися Pfizer, але так не може бути, бо на території України є чотири вакцини і їх потрібно розподілити рівномірно. 

«Я сама вакцинована AstraZeneca. І дуже часто відвідую реанімаційні відділення з хворими — і не захворіла», – говорить Садов‘як.

Вона також зазначила, що в день в центрах масової вакцинації роблять 100 щеплень, а мають робити 200-400. 

До слова, в області працюють 121 пункт щеплення, але у вихідні – лише 15% з цього числа. Також у них погані показники кількості вакцинацій – 10 щеплень на один пункт вакцинації з 50 необхідних. 

«Також у вас охоплено лише 20% людей похилого віку, тобто вони не потрапляють у пункти щеплення, а це погано. Саме вони у групі ризику та можуть мати ускладнення, що призводять до летальних випадків».

Садов’як звернулася до сімейних лікарів та голів ОТГ, які мають заохочувати людей йти вакцинуватися. 

«Я не хочу, аби повторився сценарій березня. Я не хочу червоної зони, а область в тій зоні, де росте захворюваність. Прошу робити це все не заради цифр, а заради людей», – зазначила чиновниця.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні