Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Дощі припиняться, почнуться грози. Синоптик про літо, яке забарилось

-Реклама-spot_img
spot_img

Зими не було, чи буде літо? Кліматологи підбили підсумки минулої весни: вона цього року у столиці була дуже теплою: середня температура повітря у Києві за березень-травень становила +9,6 градусів, що на 1,4 градуса вище за кліматичну норму. Такі дані оприлюднила Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського. Пише Главком.

«Цьогорічна весна була дуже контрастною, якщо березень був теплішим за кліматичну норму відразу на 5,8°С, то травень виявився холоднішим на 2,8°С», – вказали кліматологи.

Потепління і досі не настало. Метеорологічне літо у Київ не прийшло, щоправда холодний початок червня не є аномалією: літнє тепло, за даними спостережень, може розпочатися як у середині травня, так і через тиждень після початку календарного літа. До прикладу, у 1990-му та 2001 роках тепла погода приходила в Україну з 7 червня.

- Advertisement -

За словами синоптикині Наталки Діденко, і цьогоріч метеорологічне літо запізнюється – на нього доведеться зачекати ще кілька днів.

Синоптик Наталка Діденко. Фото: УНІАН

В Україні дощить через циклон Ізольда. Коли, нарешті, вона піде від нас?

Поступово циклон слабшатиме, але насичене вологою повітря не відпускатиме дощі з території України. Дощі не припиняться, будуть літні грози. У найближчі 3-5 днів будуть короткочасні дощі з проясненнями по усій території. Стійкого сухого періоду поки що не видно.

Циклон Ізольда накрив Україну

Метеорологи тривалий час лякали засухою. Як це корелюється із нинішнім тривалим вологим періодом?

Недобір опадів був і взимку, і в березні-квітні. Однак цей недобір перекрив дощовий травень, тому приблизно кількість опадів наблизилась до норми.

Треба також враховувати регіональні особливості. Питання щодо засухи у контексті майбутнього урожаю аналізують агрометеорологи.

Народні синоптики обіцяють аномально спекотне літо, зокрема – червень. Якими є ваші прогнози?

Розумієте, якщо у людини легка застуда, вона може попити ромашку. Коли ж у людини серйозна проблема, вона навряд піде до народного цілителя, а звернеться до професіонала. Так само в метеорології. Публікація різних прогнозів щодо погоди на літо – це компрометація професії синоптика. Ми усі були свідками неймовірної поваги до синоптиків, коли у Сполучених Штатах відбувався запуск SpaceX Ілона Маска (запустити вдалося з другої спроби – 30 травня. Перша була здійснена 27 травня, однак через несприятливі погодні умову запуск довелося відкласти на три дні, – «Главком») . Тоді прислухалися до прогнозів синоптиків, ретельно відстежували погоду.

Продукувати прогнози про те, чи будемо ми помирати від засухи, чи буде спека, друкувати прогнози народних синоптиків – це все дуже симпатично, але ближче до розділу «ворожіння та гороскопи». Метеорологія – це серйозна наука.

Народний синоптик Володимир Деркач у квітні прогнозував, що початок літа в Україні буде теплим, а в липні прийде справжня спека. «Початок літа принесе приємне тепло, у деякі дні навіть спекотно. Але з середини першої декади червня температура трохи знизиться, можливі короткочасні дощі. Друга декада пройде під знаком опадів різної інтенсивності. Спочатку – зниження температури, далі – посилення опадів зі шквалами, градом. У третій декаді потепліє, дощі практично припиняться. Далі буде тепло, але не спекотно», – передбачив він.
Що метеорологічна наука говорить про погоду у найближчі дні?

Температура повітря поступово підвищуватиметься. Вихідними, на початку наступного тижня у південній частині та на сході стовпчик термометра сягатиме позначки +30.

Метеорологічної зими цьогоріч, як відомо, не було. Якщо аналізувати зими в інші роки, то чи є вірогідність, що наступна зима точно буде холодною та сніжною?

Знову-таки, це були б некоректні передбачення. Однак навіть якщо говорити про останні роки, ми бачимо, що періоди із сильними снігопадами були – не так давно, 23 березня 2013 року, коли у Києві кількість снігу, що випав за добу, перевищила усі показники з початку спостережень. Це усе відносно, і часом оці класичні зими, про які пишуть, ілюструючи фотографіями із літніми жінками у теплих хустках 60-х років, це часто перебільшення. Погода коливається: і впродовж доби. І впродовж десятиріччя, і сторіччя: можуть бути і дуже сніжні зими, і періоди без снігу.

Наталія Сокирчук, «Главком»
l

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-
Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні