Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Франківське підприємство шиє головні убори для військових

-Реклама-spot_img
spot_img

У межах підприємницької п’ятниці міський голова відвідав швейне виробництво «Мазур». Основний напрямок – пошиття головних уборів, таких як: кепки, картузи, дитячі та дорослі панамки.

У цьому векторі підприємство працює з 2000 року, однак після 24 лютого 2022 року швейних цех став на військові рейки, щоби допомогти нашим захисникам. 

Людмила Логаза працює тут від самого початку заснування підприємства. Жінка пригадує, з початком повномасштабного вторгнення у перший же місяць великої війни весь персонал взявся за розробку на пошиття військових речей та спорядження. 

«Ми шили наколінники, ми почали не дуже легко, але довелося, тому що була така необхідність. Ми мусили шити для військових. Буквально за місяць часу переформатувалися», – розповідає технологиня підприємства Людмила Логаза.

Власник підприємства Сергій Мазур відзначає – по-іншому у той час не могли. У цеху були швейні машинки та люди, які знають свою справу, а хлопцям для захисту потрібна була амуніція. Виробництво тоді поділили навпіл. Частина продовжувала відшивати головні убори для цивільних, частина – необхідні речі для військових, а це плитоноски, аптечки та інше.

«Всі підприємства, які мають хоч шматочок патріотизму в серці, всі перекваліфіковуються. І ми не виняток. Ми починали з плитоносок. Перед початком війни ми ніколи не думали, що будемо займатися військовою тематикою, тобто військова форма для нас була якби чужа. Прийшла війна, люди просили і ми перекваліфікувалися, почали шити плитоноски, потому змінилася тематика і стало зрозуміло, що нашим хлопцям треба шити головні убори. І не тільки головні убори, і не тільки уставної форми. Ми розробили лекала, робили контрольні заміри, контрольні взірці, відправляли, погоджували і робили свої такі лінії», – розповідає підприємець власник ПП «Мазур» Сергій Мазур.

- Advertisement -

У Івано-Франківську, за даними Департаменту економіки, близько півсотні швейних підприємств. З початку війни більше половини почали допомагати наших захисникам. Хтось продовжує відшивати як для військових, так і для цивільних. Та все ж, у разі необхідності усю свою потужність знову можуть направити для потреб наших захисників. 

«Найбільші темпи збільшення виробництва – це легка промисловість. І для нас це є дуже важливо, що Івано-Франківськ став центром легкої промисловості, де і для військових, і для цивільних дуже багато шиється одягу, відповідно спорядження. Дуже добре, що наші підприємці і підприємства дуже швидко переробили свою базу на потреби Збройних сил України, на потреби наших захисників. Тому я закликаю підтримати наш місцевий бізнес, франківський бізнес! Дуже важливо, що такі підприємства розвиваються, що вони збільшують свій виробіток спільний, збільшують кількість людей, яких наймають. Хочу сказати, що наша місцева промиловість дійсно показує зараз хороші темпи і маємо удвічі більше виробленого одягу, вироблених шапок чи виробів легкої промисловості, ніж це було у 2021 році», – резюмує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-
Квартири Івано-Франківськ
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні