Актуально зараз

-Реклама-spot_img

ІТ для найменших: куди у Франківську віддати дитину на програмування

-Реклама-spot_img
spot_img
Щороку захоплення в дітей змінюються, й батьки просто мусять «встигати».

Ті, хто віддає малечу по різних гуртках, розуміють, що це лише на користь. Бо до навчання треба привчати змалку. Нині страшенно модне й перспективне – програмування. У Франківську вибір є, хоч і не надто великий, пише Репортер.

ІТ для найменших: куди у Франківську віддати дитину на програмування
Ігри створюють ніндзя

«KIDIT – перша в Україні школа програмування для дітей від п’яти років, – каже координаторка школи Наталя Петрейко. – У Франківську ми вже чотири роки. У нас навчаються діти від п’яти до десяти років. Працюємо по франшизі, KIDIT вже є на Кіпрі та в Іспанії. Сухого програмування в нас нема, сам код найменші діти не пишуть. Усе їхнє програмування – це готові блоки, які вони складають у правильному порядку. А потім вже дають команду, і на екрані все починає рухатись. Наприклад, одна дівчинка придумала кота, який рятував світ – лазив по брудних трубах і своєю шерстю витирав весь бруд».

Найменші тут працюють на планшетах, старші – на ноутбуках. За словами Петрейко, кожен урок для малечі – це завершений проєкт, так цікавіше.

«Заняття в нас по суботах і неділях, по півтори години, – розповідає Наталя. – Ціна на всі курси однакова – 1500 грн за 12 занять, півтора місяця. На один курс зазвичай набираємо 5-8 дітей, щоб до кожного був індивідуальний підхід. А ще в нас є своя фішка – викладачі називаються «нінд­зя». Вони займаються з найменшими, створюють різні ігри. У багатьох батьків є стереотип, що дитина ціле заняття сидітиме за монітором, але це не так. Ми стараємося ще й розважати дітей, придумувати їм різні завдання, використовувати уяву».

- Advertisement -
ІТ для найменших: куди у Франківську віддати дитину на програмування

Найстарші (8-10 років) займаються і з мовами програмування. Набирають, компілюють, створюють щось нове.

«Багатьом це не відразу вдається, – каже Наталя Петрейко. – 11 занять просто програмувати й писати щось без жодних результатів важко. Діти такого віку потребують всього й одразу. Щось написав – треба клацнути й подивитись, що з того вийде. Але діти вчаться, хочуть. Головне – щоб це розуміли батьки».

Наприкінці курсу всім дітям видають сертифікати, а також роблять випускний – різні вечірки, походи в ігрові кімнати.

І одразу на роботу

«В нас курси починаються від 16 років, напрямків дуже багато, – говорить координаторка IT Cluster Academy Оксана Лавренчук. – Є мова програмування, дизайн, курси для майбутніх HR (управління персоналом), Java, розробка веб-сторінок тощо. Приходять і школярі, і студенти. Зазвичай у групах по 3-4 людини на курс».

За словами Оксани, кожен курс тут триває два місяці. Завжди в будні, після шостої вечора, щоб діти встигли до того зробити домашні завдання й відпочити. Каже, поділ курсів по два місяці дуже зручний, бо, якщо комусь не підходить конкретна дата, то завжди можна зачекати і все одно потрапити на той чи інший курс.

«Наша академія сформована на основі вже існуючого IT Cluster, який є не лише у Франківську, – пояснює Оксана Лавренчук. – І наші викладачі – одні з найпотужніших у галузі. Вони діляться досвідом, навчають, готують. Ще родзинка – на фінальний урок, коли роздаємо сертифікати, то запрошуємо директорів різних компаній, які готові взяти наших учнів на роботу».

Ціна залежить від складності курсу – від 5500 до 7000 грн. Є все обладнання, з собою не треба нести нічого. Ведуть статистику тих, кого одразу взяли на роботу.

«Зазвичай з курсу на роботу йдуть по двоє людей, а це багато, бо групи невеликі, – говорить Оксана. – Ринок зараз потребує фахівців у цій галузі».

Починати треба з малого

«Наша організація – RoboClubIF – існує чотири роки, – розповідає операційна директорка робоклубу Ірина Молінська. – Минулоріч стали громадською організацією, робимо різні соціальні проєкти, вчимо дітей. Приходять дітки від п’яти років. Для найменших є курс робототехніки, діти від 10 років вчать веб-програмування, а з 12 років вже починають розробляти власні додатки на телефони».

На початку створення робоклубу мета була трохи інша – тут навчали дітей, батьки яких воювали на Донбасі. Але попит збільшився, проєкт став комерційним, а потім перетворився у громадську організацію.

«Можливо не все так серйозно, як в ІТ-школах, але це діти, – посміхається Ірина. – Стараємось подавати інформацію в ігровій формі, щоб їм було комфортно. Веб-програмування триває зараз другий рік, одна й та сама група, дітям справді цікаво. Навчання після обіду, аби не перешкоджати школі. Усі заняття тривають по півтори години. Вже з малого вчимо, як просувати свій продукт на ринку, як дізнаватися, що потрібно людям».

Ціни тут різні. Робототехніка коштує 500 грн на місяць, веб-програмування – 800 грн, створення додатку – 1200.

«Ми лояльні до учнів, тому є різні системи знижок, – каже Молінська. – Наприклад, якщо хтось приведе друга, то отримує знижку 15 % на місяць навчання. Також, якщо з однієї сім’ї прийшли двоє дітей – знижка 10 % на будь-який курс. Крім того, організували проєкт для дітей 7-8 років, які мають проблеми зі слухом або мовленням. Розробили для них різні графічні матеріали, підготували вчителів, які спілкуються мовою жестів».

ІТ для найменших: куди у Франківську віддати дитину на програмування

Зараз у RoboClub планують навчати дітей з інвалідністю, аби лиш у малечі було бажання, а в батьків – розуміння. Та й, в принципі, розуміння – це головне.

Автор: Богдан Мисюк

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-
Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні