Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Карпатський “Стоунхендж”: Чим вражає туристів село на Косівщині (фото)

-Реклама-spot_img
spot_img
Всім добре відомий славетний Стоунхендж. Та мало хто знає, але в Україні є своя така кам’яна дивовижа. Тому, щоб побачити його зовсім необов’язково їхати до Англії, достатньо просто відвідати наші Карпати.
Стародавнє поселення сонцепоклонників віком орієнтовно V – І тис. до н.е. знайшли поблизу прикарпатського села Космач на горі Лисина Космацька, яка  знаходиться за 9 кілометрів від автобусної зупинки в Космачі та за 5 км на захід від присілка Плаюци. Висота сягає  1466 метрів, пише FA.
Перше несподіванне враження- таємничий тунель з каменю.  Гігантські брили, як в єгипетських пірамідах, ідеально припасовані одна до одної.  Права стінка  штучної печери- це суцільна гладка плита, ліва – дві щільно зсунуті плити. Перекриття  складає  чотири масивних моноліти. На капищі висічено дванадцять чашоподібних заглиблень, які ймовірно символізують  місяці року, або сонячний кругообіг.
кам’яний тунель
Недалеко біля каміння, на яких стоять великі чаші- жертовна яма- символ переходу у потойбічний світ.
жертовна яма
Цікава пам’ятка – висічені в камені очі
камені очі
Та най головна особливість споруди – її астрономічне призначення. В цьому прослідковується певна аналогія з відомим Стоунхенджем. А саме, у Стоунхенджу азимути (основні лінії) викладені камінням, а у Космачі на протязі ліній тунелю та ями для жертвоприношення розташовані природні утворення – вершини гір. На Лисині Космацькій збереглись у гарному стані предмети сонячного та зодіакального календарів.
Нещодавно неподалік цього місця, вчені віднайшли ще одне святилище – Терношорське , тісно пов’язане із сусіднім . У далекі часи тут панував культ Жінки-матері. Підтвердженням слугують артефакти , знайдені на території капища – статуя жінки, ритуальний камінь у формі диска, кам’яний фалос.
Науковці класифікують цей рукотворний комплекс категорією  календарне святилище. Ці капища – реальний доказ того, що в давнину мешканці українських земель вміло застосовували свої знання зоряного неба, планет, циклічність змін фаз місяця, а також річний цикл сонця.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні